Metalo gaminiai – neatsiejama mūsų kasdienybės dalis. Skirtingos metalo rūšys, pasižyminčios išskirtinėmis savybėmis suteikė galimybę šią žaliavą labai plačiai pritaikyti įvairiuose pramonės sektoriuose, pradedant statybomis, medicina, baigiant interjeru ar elektronikos elementų gamyba. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie populiariausias metalų rūšis, jų gaminius bei galimus panaudojimo būdus.
Populiariausios metalų rūšys
Metalo rūšių yra pakankamai daug, tačiau didžiausią šios industrijos dalį užima šie metalai ir jų lydiniai:
- Plienas. Geležies ir anglies lydinys kuriame anglies kiekis paprastai svyruoja nuo 0,2% iki 2,1%. Tai yra vienas iš labiausiai naudojamų metalų pasaulyje dėl savo stiprumo, lankstumo, tvirtumo ir paprastų formavimo bei apdirbimo galimybių.
- Aliuminis. Jis iš kitų metalų išsiskiria savo lengvumu bei lankstumu, yra visiškai atsparus korozijai. Dažniausiai aliuminį sutiksime aviacijos, transporto, pakuočių gamybos, elektros laidų, butelių ar buitinės technikos gaminiuose.
- Nerūdijantis plienas. Tai plieno rūšis, pasižyminti dideliu atsparumu rūdijimui ir korozijai. Nerūdijantis plienas gali būti gaminamas iš geležies, chromo, anglies bei kitų papildomų žaliavų. Šis metalas ypač populiarus medicinos, maisto, chemijos ar santechnikos gaminių pramonėse ne tik dėl savo atsparumo korozijai, bet ir dėl antibakterinio, skysčių bei kvapų įsigėrimui atspariu paviršiaus, kas labai aktualus svertas maisto produktų gamintojams.
- Žalvaris. Tai vario ir cinko lydinys, pasižymintis lengvu apdirbimu, atsparumu korozijai, geru laidumu, estetiška išvaizda bei antibakterinėmis savybėmis. Šį metalą dažniausiai pastebėsime santechnikos prekėse, pavyzdžiui, vamzdžiuose, buities ir pramonės technikos gaminiuose, elektrotechnikoje bei kitose pramonėse.
Metalo gaminiai ir jų panaudojimas
Tikriausiai nė vieno žmogaus nenustebintų metalo gaminių įvairovė, pradedant statybinėmis konstrukcijomis, baigiant visiškai smulkiomis elektronikos detalėmis. Tačiau per daug neišsiplėsdami pakalbėsime apie tuos gaminius, kuriuos įprastai galite rasti statybinių prekių parduotuvėse.
- Kvadratiniai ir stačiakampiai vamzdžiai. Jie gali būti gaminami iš plieno, nerūdijančio plieno ar aliuminio. Dažniausiai naudojami statybose, renovuojant ar remontuojant patalpas kaip atramos, rėmai ir panašiai.
- Metaliniai kampuočiai. Šių panaudojimas ypač platus, tačiau dažniausiai kampuočius pastebėsite baldų konstrukcijose ar kitose atramos bei sutvirtinimo reikalaujančiose vietose. Metaliniai kampuočiai gali būti iš plieno, nerūdijančio plieno ar aliuminio, priklausomai nuo to, kokioms konstrukcijoms šie bus naudojami.
- Armatūra. Dažniausiai iš plieno gaminamas elementas įprastai naudojamas betonavimo darbuose, kuomet norima betonui suteikti tvirtumo ir atsparumo įtempimo jėgoms.
- Vamzdžiai. Iš aliuminio, plieno bei nerūdijančio plieno gaminami komponentai mėgiami naudoti kaip statybinių konstrukcijų dalis, baldų pramonėje bei inžinerijoje. Šie vamzdžiai gali būti skirtingų formų: kvadratiniai, stačiakampiai, apvalūs bei įvairių dydžių ir pločių.
- Skardos ir plieniniai lakštai. Tai gaminiai pasitarnausiantys patiems įvairiausiems sumanymams – detalėms, baldams, interjero sprendimams ar kitiems statybų bei elektros darbams. Skardos ir lakštai gali būti gaminami iš aliuminio, plieno, nerūdijančio plieno, žalvario ar vario.
Tiek plati metalo rūšių, tiek ir gaminių įvairovė suteikia mums milžiniškas jų panaudojimo galimybes, pradedant statybų sektoriumi, įvairiomis pramonės (įskaitant maisto, medicinos, baldų, aviacijos ir kt.) šakomis ir baigiant buitinės technikos, elektronikos komponentų gamyba.
Jeigu ieškote aukščiau paminėtų ar kitų metalo produktų savo projektams statybinių prekių parduotuvėje, juos išsirinkti bus lengviau jei konkrečiai žinosite kokiam projektui planuojate naudoti, turėsite visus reikalingus matmenis, padėsiančius geriau apskaičiuoti reikalingų gaminių kiekį ir įsivertinsite, kokiomis sąlygomis jie bus naudojami. Didžioji dalis prekybos tinklų, pavyzdžiui, „Lankava“ teikia ir metalo gaminių pjaustymo paslaugą, tad nereikės papildomai rūpintis reikalingo dydžio gaminių paruošimu ar nerimauti pritrūkus ar įsigijus per daug.
