20 C
Panevėžys
Šeštadienis, 15 rugpjūčio, 2020

Meras Povilas Žagunis renkasi antrą patarėją?

Panevėžio rajono taryba patvirtino už iš Automobilių kelių direkcijos gautų lėšų tvarkytinų gatvių sąrašą. Jame įrašyta net Prezidentūroje žinoma Ramioji gatvė Naujamiestyje, tačiau ji šiemet nebus tvarkoma, o tik bus perengtas jos techninis projektas.

Meras tyčiojasi

Todėl neatsitiktinai prieš klausimo svarstymą tradiciškai žodžio pasiprašė visas valdžios institucijas skundais užvertusi naujamiestietė Janina Dambraukienė. Moteris teigė, kad meras Povilas Žagunis iš jos toliau tyčiojasi, nes aplinkinės gatvės išasfaltuotos, o dulkėti palikta nedidelė Ramiosios gatvės atkarpa, prie kurios ji gyvena.

Naujamiestietė tikino, kad baigti asfaltuoti Ramiąją gatvę Naujamiestyje žadama nuo 2010 metų, įvairios valdžios institucijos nurodė savivaldybei spręsti įsisenėjusią problemą, tačiau niekas nesikeičia. J.Dambrauskienė nurodė, kad 2014 metais jau buvo numatyti pinigai, tačiau meras juos iš sprendimo projekto išbraukė.

Yra ir daugiau dulkančių gatvių

„Man irgi nesinori gaišinti jūsų laiko, bet padarykite ką pažadėjote. Negana to Rimas Samkus (Vietinio ūkio skyriaus vedėjas – red. past.) drįsta teigti, kad nebuvo 92 naujamiesčių gatvės asfaltavimo reikalaujančių naujamiestiečių parašų“,- nebe pirmą kartą aiškino J. Dambrauskienė.

„Janina, gatvė bus išasfaltuota kitais metais. Samkau, ar tai paskutinė rajone neasfaltuota gatvė?“- pažadėjo ir klausė meras P. Žagunis.

Vietinio ūkio skyriaus vedėjas R.Samkus informavo, kad rajone dar yra 70 kilometrų neasfaltuotų gatvių.

Pasiūlė patarėjos kėdę

J.Dambrauskienei pareiškus, kad ji asfaltuotos gatvės pageidaujanti dar šiemet, meras P.Žagunis net pasiūlė jai patarėjos postą, kad ji priiminėtų su prašymais besikreipiančius rajono gyventojus.

Portalo JP korespondento užkalbinta ilgametė mero patarėja Jolita Neverdauskienė ir paklausta ar nesibaimina dėl savo kėdės atsakė, jog yra laisvas dar vieno patarėjo etatas.

„Viską spęs meras. Jeigu prireiks, trauksiuosi“,- sakė ji.

Paklausta, ar priims mero siūlymą J.Dambrauskienė atsakė teigiamai, tačiau patikino abejojanti, ar meras eilinį kartą nemeluoja.

Dembava palikta be dėmesio

Politikams pasiteiravus, pagal kokius kriterijus pasirenkami tvarkytini keliai ir gatvės R.Samkus sakė, jog pirmiausia tvarkytinus objektus sudėlioja seniūnijų bendruomenės, pateikia savo išvadas savivaldybė, o Vietos ūkio skyrius sudėlioja galutinį sąrašą.

Liberalsąjūdietė, o kartu ir Dembavos bendruomenės lyderė Daiva Juodelienė tikino, kad į bendruomenės nuomonę visiškai nebuvo atsižvelgta ir į tvarkomų gatvių sąrašą pateko tik 400 metrų ilgio Šiltnamių gatvės atkarpa Dembavoje. Kitoms gatvėms tvarkyti – jokio dėmesio.

Meras P.Žagunis, kad tenkinant visų bendruomenių prašymus gautųsi visiškas chaosas ir ragino norus derinti su galimybėmis.

Nepasistengė

Liberalų sąjūdžio atstovas Jonas Katinas konstatavo, kad šiemet rajonui iš kelių direkcijos skirta 100 tūkst. eurų mažiau ir taip atsitiko todėl, kad valdžioje esantys socialdemokratai, o kartu ir meras nesiteikė apsilankyti Vyriausybėje, Susisiekimo ministerijoje ir neatliko lobistinio darbo. Anot jo, nebuvo išnaudotos galimybės valdžios įtikinti, kad prie didžiųjų miestų esančioms žiedinėms savivaldybėms kelių priežiūrai skiriamos lėšos turėtų būti skaičiuojamos pagal kitą formulę.

„Priemiestinių gyvenviečių keliai ir gatvės yra labai apkrautos transportu, todėl jų priežiūrai turi būti skiriama daugiau lėšų. Juk Panevėžio rajono negalima prilyginti Pasvaliui ar Kupiškiui. Priemiesčio gyventojai sumoka daugiausiai mokesčių, tačiau grąžos negauna, o atokiausiose gyvenvietėse asfaltas jau klojamas ant asfalto“,- konstatavo J.Katinas.

Politikas tikino, kad priemiestis yra nuskriaustas bei siūlė sumažinti lėšas žvyruotų gatvių tvarkymui, o daugiau – asfaltavimui.

Viskas pagal kriterijus

„Man irgi atrodo, kad pinigų skirta mažokai, tačiau šį kartą lėšos buvo skirstomos pagal kompiuterinę programą atsižvelgiant į kelių ilgį bei gyventojų skaičių ir niekas tam negalėjo turėti įtakos“,- atsakė meras P.Žagunis.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau