Menų saloje – Panevėžio rajono perliukai

Menų saloje – Panevėžio rajono perliukai

Beveik dvejus metus vykęs Panevėžio rajono bendruomenių projektas „Menų sala“ pasiekė tiesiąją – net 36 garsiausi Panevėžio rajono kūrėjai buvo įamžinti filmuotoje juostoje.

Tai ne tik svarbus palikimas ateinančioms kartoms, kūrėjų darbo įvertinimas ir įprasminimas, bet ir liudijimas, kad žemdirbiškame Panevėžio rajone gyvena tiek savo vidine patirtimi, tiek kūrybiniais užmojais, tiek ir talento dovanomis apdovanoti menininkai ir kūrėjai.

Kino centre „Garsas“ vykusiame renginyje buvo apibendrinti ne tik projekto „Menų sala“, bet ir visų Panevėžio rajono projektų iš „Leader“ programos rezultatai. Susirinkusieji galėjo daugiau sužinoti apie tautinio paveldo sertifikato įsigijimo taisykles, kaip pradėti verslą iš savo kūrybos vaisių, taip pat dalyvauti paskaitoje apie šiuolaikinį meną ir tautodailę.

BIC

Kaip teigė projekto „Menų sala“ iniciatorius menininkas Dalius Dirsė, visiems žinomas kaip vasaros stovyklų „Jaunasis skulptorius“ organizatorius bei naujamiestiečių klubo, vienijančio kuriančius žmones, įkūrėjas, daugelis vietos bendruomenių dažniausiai įgyvendina projektus, susijusius su infrastruktūros gerinimu, tačiau jam norėjosi kažko kito – tai, kas susiję su menu ir kūryba, kaimo tradicijų ir vertybių puoselėjimu ir sklaida. Todėl tik iš Europos Sąjungos fondų gavęs paramą D. Dirsė ėmėsi darbų.

„Projektu „Menų sala“ norėjome įamžinti ir parodyti, kad Panevėžio kraštas garsus ne tik ūkininkais, bet ir savo kūrėjais. Projektas apėmė visą rajoną, tad iš kiekvienos dvylika seniūnijų atrinkome po tris kūrėjus ir juos visus įamžinome dvylikoje televizijos laidų. Su filmuota medžiaga skaitmeninę plokštelę gavo ir kiekvienas menininkas. Net neabejoju, kad tokia plokštelė gali būti puiki dovana ir Panevėžio rajono svečiams“, – teigė D. Dirsė.

Dvylikos laidų cikle jų kūrėjai norėjo ne tik parodyti, kad Panevėžio rajonas turi kuo didžiuotis, bet ir atskleisti, kuo ir kaip gyvena žinomiausi tos seniūnijos tapytojai, skulptoriai, keramikai, kalviai, tautodailininkai, poetai, aviatoriai. Juos padėjo atrinkti seniūnijų ir kultūros namų darbuotojai, geriausiai pažįstantys visus savo seniūnijos narius. Tarp 56-ių kūrėjų pateko ne tik profesionalūs menininkai, bet ir mėgėjai, savo darbais garsinantys ne tik savo seniūniją, bet ir visą Panevėžio rajoną.

„Pagrindinė šio projekto mintis buvo parodyti ir didžiuotis savo krašto kūrėjais. Įdomu tai, kad Panevėžio rajone nedaug kas žino apie čia gyvenančius ir kuriančius menininkus, dažnai net patys menininkai nežino, kad gretimame kaime gyvena jo kolega. Labai tikiuosi, kad projektas tuo nesibaigs – labai norime įamžinti ir kitų sričių veiklius žmones: mokytojus, gydytojus ir kitus kaimo šviesuolius“, – sakė D. Dirsė.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.