Melioracijos darbų plėtra Panevėžio rajone

Melioracijos darbų plėtra Panevėžio rajone

0

Melioracijos griovysPanevėžio rajone įrengta daugiausiai Lietuvoje drenažo sistemų, tačiau tai tėra vos 10 dalis reikalingų. Savivaldybė, pagal gaunamą finansavimą, gali atlikti tik būtiniausius remonto darbus, todėl drenažo sistemų įrengimu gyventojai raginami rūpintis patys. Juolab, kad vis dar yra galimybė didžiąją dalį darbų padengti ES struktūrinių fondų lėšomis.

Daugelis melioracijos sistemų Lietuvoje įrengtos prieš daugiau nei pusšimtį metų. Tad nenuostabu, kad visus metus turinčios veikti sistemos nebefunkcionuoja taip, kaip turėtų. Melioracijos įrengimas kainuoja brangiai. Dėl to įsirengti šią sistemą gali retas ūkininkas. Ir visgi, Panevėžio rajono savivaldybės specialistai teigia, jog pagal melioracijos plėtrą, Panevėžio rajonas – vienas didžiausių Lietuvoje. Taip pat, būtent šis rajonas įsisavino daugiausiai Europos Sąjungos paramos lėšų drenažo sistemoms įsirengti ir atnaujinti. Tačiau, net ir remiant Europos Sąjungai, melioracijos poreikis rajone – tenkinamas vos dešimčia procentų.

Už tokią sumą visų reikalingų darbų savivaldybės specialistai atlikti negali. Tačiau Panevėžio raj. savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas Algis Dzikas teigia, jog patys būtiniausi darbai, visgi, yra daromi: pašalinami avariniai gedimai, vykdoma būtinoji jau įrengtų melioracijos objektų priežiūra. Dalis ūkininkų, taip pat, rado išeitį, kaip kai kuriuose plotuose įrenti ar atnaujinti jau „atitarnavusias“ sistemas. Žmonės, kurių nuosavos žemės plotams itin reikia melioracijos, susibūrė į asociacijas ir, gelbstint Panevėžio rajono savivaldybės specialistams, gavo finansavimą melioracijos darbams atlikti.

BIC

Tačiau 90-ies proc. paramą gavo paraiškas iki 2013-ųjų pateikusios asociacijos. Panevėžio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialisto teigimu, artimiausiu metu turėtų būti patvirtintos naujos taisyklės, pagal kurias parama asociacijoms dar galės siekti iki 80-ies proc. melioracijos darbų finansavimo. O būtiniausius drenažo sistemų tvarkymo darbus, pagal galimybes, suplanavo ir Panevėžio rajono savivaldybės specialistai.

Specialistai primena, jog ūkininkams, galvojantiems apie drenažo sistemų įrengimą, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į finansines galimybes, bet ir į vietos ekologinę būklę. Sovietmečiu melioracijos darbai buvo vykdomi itin aktyviai. Tačiau dėl drenažų sistemomis į vietos upes ar ežerus nutekančių trąšų ir pesticidų buvo padaryta daug žalos aplinkai.

GNTV logo black

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.