Mėgėjų teatras rimtų temų nesibaimina

Šiais metais jau pusiau apvalų – 5 metų – veiklos jubiliejų minėsiantis Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio teatras „Saulėgrįža“ neplanuoja atokvėpių. Praėjusiais metais dalyvavę įvairiuose pasirodymuose, peržiūrose, konkursuose bei Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ Teatrų dienoje ir pristatę Vydūno ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės kūrybos motyvais parengtą spektaklį „Iš svajonių gimsta tikrenybės“, teatro entuziastai rengia naują, taip pat patriotinėmis temomis grįstą premjerą.

Planuojama, kad kovo pradžioje vyks naujojo spektaklio „Juodai balta istorija“ premjera. Tai bus keturi etiudai, kuriuos į vieną pasirodymą sujungs Perekšlių orkestro „Saulutė“ solistų atliekami muzikiniai kūriniai.

Spektaklį puoš muzika

„Spektaklis bus iš keturių dalių. Pirmasis etiudas bus apie knygą. Antrajame etiude juodasis ir baltasis metraštininkai įkūnys Justino Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ personažus ir pristatys įvairius istorinius įvykius. Kad žiūrovui būtų dar įdomiau žiūrėti, mes naudosime vaizdo medžiagą, paskanindami viską muzikos fonu“, – pasakoja teatro „Saulėgrįža“ vadovė ir režisierė Audronė Palionienė.

Anot pašnekovės, trečiajame etiude  žmonės bus skatinami susimąstyti, kas gi yra gimtas kraštas, koks jų santykis su gamta. Ketvirtoji spektaklio dalis prisilies prie didžiosios šių dienų aktualijos – emigracijos.

„Likti ar palikti. Pastaruoju metu esame tiek laisvi, kad baigiame laisvai išsivaikščioti“, – pasirinkimą argumentuoja teatro vadovė.

Tiesa, tarp skirtingų etiudų į sceną lips jaunuoliai ir atliks muzikinius kūrinius. Perekšlių padalinio mėgėjų teatras „Saulėgrįža“ ir Smilgių seniūnijos kultūros centro Perekšlių ir Sujetų jungtinis vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras „ Saulutė“ bendriems pasirodymams buriasi ne pirmą kartą. Kadangi abu kolektyvai repetuoja ir išsitenka  po vienu stogu, bendri renginiai, pasirodymai, veiklos jiems nėra naujiena.

„Labai džiaugiamės bendru darbu. „Saulutė“ mums kaip kelrodis, kaip pavyzdys. Jų kolektyvas šiais metais minės dvidešimtmetį, o mes – tik penkmetį. Na, viso orkestro į naujo spektaklio „Juodai balta istorija“ scenarijų įtraukti negalėjome dėl planuojamų kelionių bei pasirodymų kitose vietose – labai jau daug mūsų būtų, bet solistai spektaklį papuoš“, – šypsosi A. Palionienė.

Patriotinės temos svarba

Pastarieji mėgėjų teatro „Saulėgrįža“ statyti spektakliai alsavo patriotinėmis temomis. Ne išimtis ir šis. Visame naujai rengiamame spektaklyje gausiai naudojami Justino Marcinkevičiaus kūrinių tekstai, tad simboliška, kad jo premjera vyks kitą mėnesį, dar prieš kovo 10 dieną – poeto gimtadienį.

„Justinas Marcinkevičius istorinę praeitį sulygino su marškiniais, kurie galbūt nėra tokie gražūs, nėra tokie patogūs, gal jie apiplyšę, gal kažkur kruvini, gal po kaklu veržia, bet tai yra mūsų. Tai yra tai, ką audė, verpė ir nešiojo mūsų senosios kartos, ir mes tai turime suprasti, priimti ir turbūt neveltui mes šitoje žemėje išdygome. Išdygom tam, kad atliktume čia kažkokią misiją.  Svarbu, kad tai suprastų ir jaunas žmogus. Reikia užduoti sau klausimą, kodėl mes esame čia, kodėl mes bėgam iš čia“, – esminius klausimus kelia A. Palionienė.

Pašnekovės nuomone, tai, kad spektaklyje vaidina ir suaugusieji, ir muzikinius pasirodymus pristato vaikai, transliuojamą mintį tik sustiprina, išplečia tikslinę auditoriją ir taip pasiekia daugiau žmonių.

Pasiruošimas sunkus, bet malonus

Paklausti, kaip atrodo pasirengimo naujam spektakliui procesas, teatro nariai vieningai vardijo pereinamąsias pakopas. Viskas prasideda nuo skaitymo. Vadovo užduotis yra parinkti scenarijų. Jį aktoriai išsidalija, perskaito, pasiskirto vaidmenimis ir tada mokosi tekstą.

„Žinoma, labai išsianalizuojame ir aptariame, ką mes norime pasakyti žiūrovui, kokią žinutę mes jam norim perteikti ir kur turime dėti loginį kirtį, su kokiais klausimais savo galvoje žmogus po spektaklio turi išeiti. Tai vat, šitie pagrindiniai dalykai. Kai juos išsianalizuojame – tada lipame į sceną. O čia jau prasideda linksmybės, – atvirauja teatro „Saulėgrįža“ vadovė. – Kad ir kokį rimtą spektaklį bestatytume, tai yra linksmas, žaismingas procesas. Jis mums suteikia labai daug gerų emocijų, nes mes ir juokaujam, ir visi kartu kuriam, bandom vienaip, kitaip… Žodžiu, tai ilgas procesas, bet jis yra labai malonus ir po to jau gaunam bendrą rezultatą, kurį atnešame žiūrovui.“

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Teatro „Menas“ aktorė I. Visockaitė: „Pradėjau vaidinti 4-erių metų“

erikas

Lėlių vežimo teatras kviečia į premjerą

erikas

Teatre „Menas“ – premjera

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau