Medikai: mažiausiai Lietuvoje gimusiai mergaitei prireikė maksimalaus gydymo

Kauno klinikose gimusi vos 350 gramų svėrusi 22 savaičių naujagimė buvo ypač sunkios būklės ir pareikalavo didžiulių medikų pastangų, sako ją prižiūrėję gydytojai.

„Ji pareikalavo viso maksimalaus įmanomo gydymo, ką mes šiandien galime Lietuvoje ir pasaulyje suteikti“, – ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė Kauno klinikų Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus vadovė Ilona Aldakauskienė.

Penkis mėnesius naujagimė buvo gydoma ligoninėje, iš jų keturis praleido intensyviosios terapijos skyriuje.

„Buvo didžiulis iššūkis užtikrinti visus jos poreikius su įprastomis medicinos priemonėmis, nes mergaitės mažumas ir trapumas buvo labai išreikšti“, –  sakė šio skyriaus vadovė.

Du mėnesius naujagimei buvo taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija ir jos kvėpavimas priklausė tik nuo aparatūros.

Taip pat buvo būtina užtikrinti tinkamą drėgmę ir temperatūrą bei teikti naujagimei kitą pagalbą, būtiną neišnešiotam kūdikiui.

Be to naujagimę, kai jai buvo vos 27 dienos ir ji nesvėrė nė pusės kilogramo, teko operuoti, nes mergaitės plaučiuose ėmė formuotis cista.

„Tuo metu pasiryžimas operacijai buvo labai sunkus, bet jos būklė buvo tokia sunki, kad iš tiesų delsimas bent vieną dieną galėjo būti lemiamas“, – pasakojo I. Aldakauskienė.

Jos teigimu, medikų ir šeimos priimtas sprendimas buvo rizikingas, tačiau operacija buvo sėkminga.

Kauno klinikų generalinis direktorius šį atvejį vadino metų medicinos įvykiu.

„Tai, apie ką šiandien kalbėsime, apie tą mūsų didvyrę, turbūt pretenduoja būti šių metų Lietuvos medicinos įvykiu“, – sakė profesorius Renaldas Jurkevičius.

Jis dėkojo ligoninės personalui, prisidėjusiam prie mergaitės gyvybės išsaugojimo.

Pasak medikų, toks amžiaus ir svorio derinys unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

„Mūsų žiniomis, 22 savaičių išgyvenęs tokio svorio naujagimis kol kas yra vienintelis pasaulyje“, – sakė Neonatologijos klinikos vadovė profesorė Rasa Tamelienė.

Medikų teigimu, 22 savaitės yra riba, nuo kurios šiuolaikinė medicina pajėgi išgelbėti naujagimį.

Kauno klinikose išgyvena apie 30 procentų tokio amžiaus naujagimių.

Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė profesorė Rūta Jolanta Nadišauskienė pabrėžė, kad teigti, jog medikams nuo šiol pavyks išgelbėti visus tokio amžiaus naujagimius, negalima.

„Iš tiesų didelės komandos dėka, veikiančios sistemos dėka, mes šiandien turime didelį džiaugsmą, kad mergaitė su savo tėveliais išvažiuos į namus, bet pasakyti, kad nuo šiol visi naujagimiai, gimę 22 savaičių išgyvens, bus sveiki ir laimingi, tikrai negalime, taip niekur nėra pasaulyje“, – sakė specialistė.

Pasak R. J. Nadiškauskienės, šio atvejo sėkmę nulėmė ir veikianti sistema, jog neišnešioti kūdikiai priimami tik ligoninėse, turinčiose kūdikių intensyviosios terapijos skyrius.

Aiškių priežasčių, kodėl šis gimdymas prasidėjo taip anksti, medikai nenustatė.

Šiuo metu penkių mėnesių mergaitė sveria 3,5 kilogramo – pasak medikų, šis svoris kūdikiui, kuris, jei būtų gimęs laiku, tebūtų vos vieno mėnesio, yra gana normalus.

Netrukus mergaitė su tėvais, kuriems tai pirmasis vaikas, išvyks į namus.

Mergaitei šiek tiek trūksta deguonies, todėl namo ji vyks su deguonies tiekimo įranga.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apleistame name Kaune rasta moteris su naujagimiu

confident-noyce

Lvive gimė berniukas, tapęs 105-uoju močiutės anūku

confident-noyce

Vis daugiau tėvų atsisako tirti naujagimius dėl retų ligų: pasekmės gali būti ir tragiškos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau