Maženiuose veiklos vis daugiau ir daugiau

Maženiuose veiklos vis daugiau ir daugiau

Samanta ILONYTĖ / Asmeninio albumo nuotr.

D. Pleskienė.

Maženių kaimo bendruomenės pirmininkė Danutė Pleskienė apie rengiamas šventes ir kuriamą bendruomeniškumą kaime.

Maženiai yra gyvenvietė, įsikūrusi už šešiolikos kilometrų nuo Panevėžio, važiuojant Ukmergės kryptimi pro Velžį. Čia gyvena apie 150 žmonių, kuriuos į įvairiausius kaime organizuojamus renginius, susibūrimus bei tradicines šventes kviečia bendruomenės pirmininkė Danutė Pleskienė.

BIC

Ji savo, kaip pirmininkės, darbą pradėjo 2015 m. gruodžio mėnesį. Dar iki tol ji buvo bendruomenės narė ir taip pat prisidėjo prie veiklos organizavimo. „Tapus pirmininke, atsirado noras kažką veikti. Juk negali gavęs pareigas nieko neveikti (juokiasi). Prieš tai kaime buvo liūdnoka, nes nebuvo jokių oficialių švenčių, renginių. Prieš tai buvęs pirmininkas nieko neorganizavo. Norėjosi pačiai veiklos, renginių, erdvės šventėms. Turėjome bendruomenės namus, bet jie buvo avarinės būklės. Tai buvo vienintelės patalpos kaime, į kurias rinkdavosi žmonės, bet ir tos buvo tragiškos. Todėl nusprendžiau, kad reikia kažko imtis“, – pasakoja bendruomenės pirmininkė Danutė.

Labiausiai moteris didžiuojasi organizuojama ir jau tradicine tapusia Antaninių švente, į kurią susiburia per šimtą žmonių. „Turime kasmet tradicinę Antaninių šventę. Jau šiemet bus šeštas kartas. Dvejus metus rengiau Joninių šventę savo pačios kieme dar nebūdama pirmininkė. Ateidavo kaimynai, draugai, pažįstami. Vėliau pradėjome švęsti Antanines.“

Taip pat ji priduria, kad džiaugiasi ir naujai įrengta aikšte renginiams. „2017 metais rašiau projektą, kad galėtume įsirengti erdvę šventėms, renginiams, kur susiburti bendruomenei. Gavome finansavimą iš Nacionalinės mokėjimo agentūros. Taip pat prisidėjo ir rajono savivaldybė. Įsirengėme labai gražią aikštę su suoliukais, vaikų žaidimų aikštele, pavėsine. Tai čia dabar viskas ir vyksta: ir šventės, ir bendruomenės susirinkimai.“

Pirmininkė Danutė atvirauja, kad kaime gyvena labai šilti ir draugiški žmonės. „Esame net sudarę grafiką, kada kas ateina prižiūrėti aikštelės, nupjauti žolės bei atlikti kitus priežiūros darbus. Jei kas negali, pasikeičia ir t. t. Po truputį, vis aktyviau, į veiklą įsitraukia ir jaunimas. Jauniausiam bendruomenės nariui dvidešimt metų. Tikiu, kad jaunimui norėtųsi jaunatviškesnės veiklos, tai štai todėl dabar planuoju suorganizuoti jiems plaukimą baidarėmis vasarą“, – džiaugiasi ji.

Bendruomenė turi ir kitą šventę, kuri šiais metais bus organizuojama jau antrą kartą. Tai rudeninė kaimo šventė, kurios metu visi apsitaria, pasipasakoja, ką nuveikė darbų sezono metu, kokius darbus nudirbo, kaip sekėsi ir pan.

Maženių bendruomenė taip pat drauge vyksta į keliones. Šiais metais planuojama keliauti į pajūrį bei pamatyti Žemaitijos kraštą. Šaltuoju sezonu jie keliauja kultūrintis į teatrus.

Paklausta, kas ją įkvepia viską organizuoti, pirmininkė pasakoja, jog ją nuo jaunystės lydi muzika ir renginiai. „Esu muzikantė. Dirbau muzikos mokytoja, dabar dirbu muzikos vadove Velžy. Visada lydėjo šventės, renginiai, tad atrodo net neįmanoma neorganizuoti švenčių, kai artėja jų metas: Kalėdos, Velykos, vasariškos šventės ir t. t.“

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.