Matematikos egzaminą išlaikė mažiau abiturientų nei pernai, bet padaugėjo šimtukų

Matematikos egzaminą išlaikė mažiau abiturientų nei pernai, bet padaugėjo šimtukų

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / DELFI nuotr.

Nacionalinis egzaminų centras (NEC) ketvirtadienį skelbia paskutinių – geografijos, istorijos ir matematikos – valstybinių brandos egzaminų rezultatus.

Matematikos egzaminą šiemet laikė 16,5 tūkst. kandidatų, iš kurių egzaminą išlaikė 82,2 proc. Pernai matematikos egzaminą išlaikė 87,2 proc. kandidatų. Tačiau maksimalų šimto balų įvertinimą šiemet gavo 1,9 proc. kandidatų, pernai tokių buvo 1,5 proc.

Tam, kad egzaminas būtų išlaikytas, reikėjo surinkti 9 taškus iš 60. Pernai išlaikymo riba buvo 8 taškai iš 60.

BIC

Istorijos egzaminą laikė 8,5 tūkst. kandidatų, iš kurių egzaminą išlaikė 98,7 proc. Tai – geresnis rodiklis nei pernai, kai egzaminą išlaikė 95,3 proc. kandidatų. Šimto balų įvertinimą gavo 19 mokinių.

Geografijos egzaminą laikė 2,7 tūkst. kandidatų, iš kurių jį išlaikė 96,1 proc. Pernai egzaminą išlaikė 96,2 proc. kandidatų. Šiemet 15 mokinių gavo šimto balų įvertinimą.

„Kaip ir kitų egzaminų, šių trijų rezultatai plačiai pasiskirsto skalėje. Pastebime, kad aukštus įvertinimus gauna tie, kurių gebėjimai yra tolygūs visose konkretaus dalyko ugdymo srityse ir tokių rezultatų galima pasiekti nuoseklaus mokinių ir jų mokytojų darbo dėka“, – BNS sakė centro vadovė Asta Ranonytė.

NEC primena, kad per dvi dienas nuo rezultatų paskelbimo mokiniai savo mokyklos vadovui gali pateikti apeliaciją, kurioje gali nurodyti savo argumentus, kodėl nesutinka su vertinimu.

Šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus iš viso buvo pateikę 30 tūkst. kandidatų.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.