18 C
Panevėžys
Šeštadienis, 19 rugsėjo, 2020

Maksimalistas I. Janeliūnas: „Kai mylima veikla yra ir laisvalaikis, suspėti viską – nesunku“

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoASMENINIO ALBUMO
I. Janeliūnas.

Jaunatviško maksimalizmo įsikūnijimas. Taip save apibūdina Panevėžio miesto savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, Švietimo tarybos narys, Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio MSIC narys, politinės stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ narys, 17-metis Ignas Janeliūnas.

Lūžis septintoje klasėje

Panevėžietis šiuo metu mokosi Juozo Balčikonio gimnazijoje ir nuo rugsėjo 1-osios keliaus į vienuoliktą klasę. Paklaustas, ar nuo pat vaikystės buvo toks aktyvus, Ignas teigė, jog esminis lūžis įvyko 7-oje klasėje.

„Manau, kad vienokiais ar kitokiais vaikystės ir paauglystės periodais, mano aktyvumas labai skyrėsi. Savo laiką bei energiją išnaudodavau labai įvairiose veiklose: pradedant pradinėse klasėse nuo krepšinio būrelio ar kitų sportinių užsiėmimų, ir, dabar, baigiant visuomenine veikla. Mano manymu, esminis lūžis įvyko, kai supratau, kad noriu kažko daugiau nei tik mokytis mokykloje. Tai nutiko kai atėjau į 7 klasę. Tad jau nuo tada itin aktyviai pradėjau veikti mokykloje bei jos bendruomenės gyvenime“, – pasakojo Panevėžio miesto savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas.

Atsivėrusios galimybės Jaunimo Europos komandoje

Šiuo metu jaunuolis turi begalę veiklų. Ignas dar šiais metais baigė muzikos mokyklą ir prieš keletą dienų, po didelės atrankos, prisijungė prie nacionalinio tinklo – Jaunimo Europos komandos. „Išties džiaugiuosi šia galimybe įgyti patirties ir pasinaudoti įvairiais pasiūlymais Europos Sąjungos mastu,“ – džiaugėsi Ignas.

Įgytos pamokos

I. Janeliūnas atviravo, kad visos šios veiklos jį išmokė neįkainojamų dalykų. „Šios veiklos, mane lydi net kelerius metus. Tai nemažas laiko tarpas, per kurį buvo išmokta daug naudingų dalykų, įgyta patirčių, pažinta daug įvairių tipų žmonių su skirtingais charakteriais bei nuveikta daug gražių ir prasmingų darbų. Visos šios veiklos man suteikė tikrai daug patirties ir kompetencijų. Taip pat leido įsitikinti, jog kartais tikrai norint nuveikti kažką ypatingo, reikia tam skirti nemažai laiko ir pačiam tuo tvirtai tikėti bei nepasiduoti. Darbas komandoje, lyderystė, atsakomybė, pareiga, kūrybiškumas bei žinios – visi šie dalykai tobulėjo per tuos metus ir tikiu, kad ypač pravers ateityje“, – sako vaikinas.

Mylima veikla = laisvalaikis

Paklaustas, kaip suspėja viską suderinti, vaikinas pasakojo, jog mokslai jam išties sekasi itin gerai.

„Tenka dalyvauti įvairiose olimpiadose ir konkursuose, tad nesudėtinga skirti laiką kitoms veikloms ir tuo labiau laisvalaikiui per mokslo metus. Kadangi prie mokslų ar namų darbų sėdėti ilgai netenka, kasdien lieka daug laiko, kurį gali atitinkamai skirti tiek savo veikloms ir pareigoms bei buvimui su draugais, kelionėms, kitoms pramogoms. Taip pat, į mano laisvalaikį įeina ir tų pačių veiklų renginiai mieste ar Lietuvoje, į kuriuos su draugais ir kolegomis mielai vykstu ne tik sužinoti kažką naujo ar atstovauti miestui, bet kartu ir smagiai praleisti laiko ir susipažinti su naujais žmonėmis. Tad turbūt šioje vietoje sunku išskirti ribas, ties kur baigiasi veiklos ir prasideda laisvalaikis“, – tvirtino Ignas.

Užklasinė veikla – padeda tobulėti

Kadangi Ignas ir pats turi begalę veiklų, jis rekomenduoja ir kitiems Panevėžio moksleiviams nesnausti.

„Manau, kad užklasinė veikla, neformalūs užsiėmimai ar būreliai moksleiviams reikalingi tam, kad jauni žmonės surastų savo pašaukimą ar mėgstamą veiklą. Tuo labiau, kad moksleiviai užsiimdami užklasine veikla ne tik daro tai kas jiems patinka, bet ir tobulėja patys kaip asmenybės, patenkina savo savirealizacijos poreikius bei taip formuoja požiūrį į pasaulį, į juos supančią aplinką, savo vertybes ar netgi ateities svajones“, – jaunimą drąsino Panevėžio miesto savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas.

Aktyviausi Lietuvos moksleivių sąjungos laikai

Pasak Igno, Lietuvos moksleivių sąjunga yra naudinga tuo, kad ji gali atstovauti mokinių savivaldas, moksleivius bei visus kitus, kurie nori patys būti atstovaujami.

„Smagu, kad Lietuvos moksleivių sąjunga aktyviai veikia ir bendradarbiauja su dauguma Lietuvos miestų, kuriuose yra įsteigti organizacijos padaliniai. Aš priklausau LMS Panevėžio MSIC padaliniui ir džiaugiuosi, kad šiuo metu yra vienas iš aktyviausių periodų, per visus šešerius padalinio gyvavimo metus“, – džiūgavo sąjungos pirmininkas.

„Šioje organizacijoje bendradarbiaujame ir kalbame su moksleiviais, girdime jų poreikius ar pasiūlymus, taip pat padedame jiems su savose mokyklose iškylančiais iššūkiais bei turėdami pakankamai kompetencijų ir žinių, diskutuojame ir patariame jiems įvairiausiais klausimais, pradedant nuo pačių moksleivių atstovavimo mokyklose ir baigiant iki tokių klausimų kaip teigiamų emocijų kūrimas savoje mokykloje“, – atviravo I. Janeliūnas.

Lietuvos moksleivių sąjunga – kelias į sėkmę

Narystė Lietuvos moksleivių sąjungoje, pasak Igno, buvo pirmasis startas pradedant aktyvų veikimą JNVO sektoriuje. „Drąsiai galiu teigti, jog šią organizaciją laikau savo motinine organizacija, nuo kurios ir prasidėjo sekantis etapas. Pats šiuo metu dirbu su projektais, finansais, jaunimo politika bei mokinių savivaldomis. Tad išties tenka rimti koordinaciniai ir bendradarbiavimo darbai. O pačios sąjungos ir tuo labiau Panevėžio skyriaus durys yra atviros visiems norintiems prisidėti ne tik prie įvairių darbų ir jaunimo politikos, bet ir švietėjiškų, jaunimo užimtumo, fizinio aktyvumo ir kitų darbų“, – į komandą kvietė prisijungti sąjungos pirmininkas.

Naujos atsakomybės

Panevėžio miesto savivaldybės jaunimo reikalų taryba yra aukščiausias kolegialus patariamasis organas miesto tarybai, kuriame gali veikti dar 18-os metų nesulaukę moksleiviai bei atstovauti net viso jaunimo nuomonę ar interesus miesto, regioniniu, o kai reikia, ir nacionaliniu lygmenimis.

„Taryboje esu jau beveik pusantrų metų, o prieš kelis mėnesius teko didelė atsakomybė ir garbė pradėti pirmininkauti. Taip siekiame dar didesnio ir efektyvesnio darbo su jaunimo politikos formavimu gimtajame mieste, jaunimo interesais, moksleiviais, jaunimo nevyriausybinėmis organizacijos, vietos bendruomenėmis, jaunomis šeimomis ir dar daug kitų skirtingų interesų grupių. Jaunimo reikalų tarybą sudaro 10 atstovų – 5 jaunimo ir 5 miesto tarybos atstovai. Taryboje tenka veikti pagal numatytą veiklos planą, diskutuoti, bendrauti su jaunimu, rengti įvairius dokumentus, teisės aktus ar teikti kitus siūlymus, kurie prisidėtų prie skirtingų jaunimo interesų grupių atstovavimo bei jų problemų sprendimo ir pokyčių Panevėžyje“, – apie šią veiklą ir joje vykdomus darbus pasakojo I. Janeliūnas.

Ateities planai nežinomi

Paklaustas, ką planuoja veikti, baigęs gimnaziją, vaikinas tvirtino, kad šiai dienai aiškių planų nėra, tačiau yra tvirtai įsitikinęs, kad tikrai stos į aukštąją mokyklą.

„Manau, kad kaip ir daugelis kitų gimnazistų, pabaigęs mokyklą planuoju studijuoti ir turbūt toliau tęsti savo veiklas bei taip kilti karjeros laiptais ir įgyvendinti savuosius tikslus. Konkrečiai dar nesu numatęs, ką ir kur norėčiau studijuoti, tačiau greičiausiai tai būtų kryptys susijusios su tiksliaisiais ar socialiniais mokslais“, – sako panevėžietis Ignas.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tyrimas atskleidė pandemijos metu išryškėjusį svarbų jaunimo bruožą

confident-noyce

Panevėžiečius kviečia į Jaunimo organizacijų mugę

confident-noyce

Šimtukininkas informatikoje džiazuoja

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau