„Maisto banko“ autobusiukas užsuks ir į Panevėžį: žmonės kviečiami dalintis sukauptomis maisto...

„Maisto banko“ autobusiukas užsuks ir į Panevėžį: žmonės kviečiami dalintis sukauptomis maisto atsargomis

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Organizatorių, Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Pilnos spintelės neišnaudotų maisto produktų – šiandienos lietuvių kasdienybė: pusė respondentų karantino laikotarpiu kaupė maisto atsargas. Pusė iš jų – sukauptų atsargų taip ir neišnaudojo, o „Maisto banko“ remiamos organizacijos prašo vis daugiau maisto, paramos gavėjų sąrašai ilgėja – skurstančiųjų kiekis auga, o maisto atsargų socialiai remtiniems – katastrofiškai trūksta.

Prasidėjo akcija

BIC

Todėl šiandien prasidėjo „Maisto banko“ akcija, kviečianti gyventojus dalytis per karantiną sukauptomis maisto atsargomis. „Maisto banko“ autobusiukas mėnesį važinės po Lietuvą ir rinks ilgo galiojimo produktus. Panevėžį autobusiukas pasieks birželio 3 dieną.

Projektas vyks gegužės 20 d. – birželio 17 d. Aukoti ilgo galiojimo maisto produktų galite: atnešdami juos į specialiai tam įrengtas maisto surinkimo dėžes arba atnešdami juos savanoriams, keliaujantiems projekto autobusiuku per visa Lietuvą.

Vietą tikslina

„Maisto banko“ Panevėžio padalinio vadovė Justina Tubienė pasakojo, kad kol kas negali pasakyti, kurioje vietoje stovės autobusiukas.

„Panevėžyje vieta, kurioje stovės autobusiukas, yra tikslinama ir prieš birželio 3 dieną informuosime, kur panevėžiečiai galės nešti sukauptus maisto produktus. Maisto produktų labai reikia, nes dėl koronaviruso pandemijos ir paskelbto karantino, Lietuvoje neįvyko kasmetinė pavasario „Maisto banko“ akcija, kurios metu surinkti ilgo galiojimo maisto produktai padėdavo išgyventi tūkstančiams skurstančiųjų“ – aiškino J. Tubienė ir sakė, kad apklausa parodė, jog per karantiną žmonės kaupė ilgo galiojimo maisto atsargas ir jų visų neišnaudojo.

J. Tubienė.

Dėžė bibliotekoje

Pasak Panevėžio padalinio vadovės, maisto produktus galima atnešti į specialiai tam įrengtą maisto surinkimo dėžę.

„Dėžė pastatyta Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Aukoti galima visus ilgiau galiojančius maisto produktus su nepraplėštomis ir kitaip nepažeistomis vidinėmis pakuotėmis. Labai tinka makaronai, kruopos, ryžiai, dribsiniai, greito paruošimo košės, mėsos, žuvies ar daržovių konservai, aliejus, miltai, cukrus, arbatos, sausi pusryčiai, saldėsiai“, – informavo J. Tubienė.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.