Mainais į turiningą laisvalaikį – vaikų pažadai naujiems mokslo metams

Mainais į turiningą laisvalaikį – vaikų pažadai naujiems mokslo metams

JP / VTAS nuotr.

Pasidžiaugti besibaigiančia vasara ir pasikalbėti apie naujų mokslo metų iššūkius, kiekvieno moksleivio ir vaiko pareigas bei teises Pasvalio rajono vaikus pakvietė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities (VTAS) specialistai.

„Vaiko teises ginantys specialistai kartu su partneriais vaikus  pakvietėme į išvyką į Anykščius. Kai  kuriems tai buvo vienintelė išvyka šią vasarą, tad vaikams ne tik dovanojome šventę, bet ir įgyvendinome teisę į turiningą poilsį, o mainais sulaukėme pažadų stengtis mokytis, būti drausmingais ir padėti vieni kitiems“, – apie išvyką su vaikais pasakojo jos sumanytoja, Panevėžio VTAS vedėja Žaneta Ginaitė.

BIC

Daugiausia emocijų ir diskusijų vaikams sukėlė dalyvavimas edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“.

Tiek edukatorės, tiek ir vaikus lydėję VTAS darbuotojos pabrėžė sunkų ir ilgą, darbui imlų kelią nuo grūdo iki duonos kepalo bei pateikė gyvenimiškus pavyzdžius: nuo pirmosios raidės iki profesijos, nuo pagarbos kitam iki draugystės. Vaikams buvo primintos senosios patarlės apie duoną, darbą ir pagarbą, šiomis temomis vyko ir diskusija su mažaisiais.

Vaikų teisių gynėjoms teko atsakyti į klausimus kokias teises ir kokias pareigas tuo  metu turėjo vaikai, kokius darbus jie dirbo ir kas prižiūrėdavo mažiausius kai tėvams tekdavo dirbti laukuose.

„Vaikams svarbu geras pavyzdys, naujos patirtys, turiningas laisvalaikis, tada ir kalbos apie mokslo svarbą, žinias ir galimybes, vaikus lengviau pasiekia. Mūsų tikslas ne tik ekskursija, bet ir vaikų motyvacija mokytis, siekti, kurti, būti tolerantiškais ir draugiškais“, – sakė Ž. Ginaitė.

Turiningas laisvalaikis net 35 vaikams buvo garantuotas.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.