M. Petrauskaitė. Laiškas mano krašto žmonėms

AutoriusMODESTA PETRAUSKAITĖFotoASMENINIO ALBUMO
M. Petrauskaitė.

Esu Modesta Petrauskaitė, gimusi ir augusi Panevėžyje, norėčiau su Jumis pasidalinti mintimis apie save ir sprendimą kandidatuoti į Seimą, na, ir aišku kalbėsiu visiškai atvirai, norėčiau, kad Jūs manyje pamatytumėte savo gerėjantį ir gražėjantį gyvenimą, kitaip tariant matytumėte mane kaip savo tiesioginį atstovą Seime, į kurį kreiptis galėtumėte visada ir bet kuriuo Jums skaudamu ar aktualiu klausimu, nes mes tai darysime kartu.

Nuo mažumės žinojau, kas yra gyvenimo „druska“. Anksti netekau tėvelio, todėl išgyvenimo krūvis teko mūsų šauniam moteriškam kolektyvui – mamai, močiutei ir man.

Mes gamindavome saldainius ir jais prekiaudavome kermošiuose ar kitose šventėse, kartu tai buvo mano pirma reali, o ne teorinė pažintis su gyvenimu.

Panevėžio kraštas – mano namai. Čia aš užaugau ir subrendau kaip žmogus, mylintis savo šeimą, kraštą ir jo žmonės. Džiaugiuosi, jog daugelį Jūsų pažįstu asmeniškai. Su kai kuriais iš Jūsų matėmės įvairiuose renginiuose ir šventėse, vieniems talkinau sprendžiant Jūsų bėdas, o su kitais esame tiesiog kaimynai.

Baigusi mokyklą, savarankiškai išvykau studijuoti, kur įgijau du aukštuosius išsilavinamus, baigtus su pagyrimais. Esu dalyvavusi tarptautinėse veiklose bei organizacijose. Mano įgytos žinios ir patirtis – tinkama platforma veiklai. Jau prieš gerą 10-metį pasirinkau darbą, skirtą Jums. Kiekvieną kartą bendraudama su Jumis vis dažniau girdžiu, jog socialinės neteisybės mūsų šalyje labai daug ir tik daugėja. Neteisybė žeidžia mus visus, o ypač tuos, kuriems likimas pagailėjo galimybių.

Labai trumpai apie realijas.

Beveik kasdieną matome, kad pasaulyje tiesiog šviesos greičiu viskas kinta ir keičiasi, čia kalbu apie naujus atradimus mokslo, medicinos, švietimo srityse, inovatyvumą ir kitus pasiekimus. Net neabejoju, kad daugeliui iš mūsų kartais atrodo, kad tai, kas vyksta, tai vyksta kažkur kitur, lyg ne mūsų žemėje, o kažkokiame kitame pasaulyje.

Na, paimkime kad ir traukinio atkarpą nuo Romos iki Neapolio, ten traukinukas po kelis kartus per dieną važiuoja stabiliai ne mažesniu kaip 300 kilometrų per valandą greičiu ir tai daro jau daugelį metų. Ir artimiausiu laikotarpiu dar ruošiamasi šią atkarpą naujinti ir tobulinti.

Tokie garsūs kompanijų kaip Tesla ar Space X pasiekimai, naujų palydovų paleidimai ar, pavyzdžiui, dirbtinio intelekto vis didėjantis dominavimas mūsų gyvenimuose, kuris neabejotinai darys vis didesnę įtaką bendrai mūsų buičiai. Laukia didžiuliai pasikeitimai gamybiniuose, kūrybiniuose ir visuose kituose procesuose, kurie mums visiems svarbūs kaip oras ir vanduo.

Na, gerai, ką aš čia apie kosmosą, paimkime žemiškus dalykus, kad ir Suomijos švietimo sistemą, kuri pagal mokslo rezultatus pirmauja pasaulyje, ir Suomija nėra už devynių jūrų ar devynių marių – ji šalia, visai šalia mūsų.

O mes? O mūsų profesionalų vyriausybė?

Iš planuojamų pasiskolinti 6 milijardų didžiausias „kąsnis“ atiteks stambiajam kapitalui. Jūs juokaujate?

Žmonės statys naujus namus Marse, o Jūs visą šalį matote kaip saujelės turtintųjų ir įtakingųjų tėvoniją, oi, atleiskite, kaip vienos partijos Markizo Karabaso valdas? O kur kiti žmonės? Kur Jų veiklos, darbas?

Vieno kolūkio pirmininko paslaugų mūsų kaimyninėje šalyje – Baltarusijoje – jau norima atsisakyti, greitai pareigybė atsilaisvins, galite pradėti siųsti darbo pasiūlymus.

Jūs sprendžiate, ar leisti 10 metrų nuo pakrantės paragauti taurę vyno ar ne ? Kartu papildydami Latvijos biudžetą ženkliomis sumomis ir dar prajuokindami savo kvailumu, kad galiausiai besibaigiant vasarai nusprendžiate draudimą panaikinti.

Sprendžiate, reikia ar nereikia žiedinių savivaldybių, reikia ar nereikia šuniukams namuose loti. Ar rūkyti balkonuose. Ir tai Jūsų šalies perspektyvų matymas ir mūsų ateitis?

Manau, kad čia praeitis, į kurią žingsniuojame septynmyliais žingsniais.

Galiu drąsiai teigti, kad šiai nacionalinei valdžiai neapsiskaitęs žmogus – tai naudingas žmogus. Netikite?

Pažiūrėkite, kiek jie skyrė lėšų bibliotekoms ir t. t., kiek skyrė lėšų jaunimui ir senjorų saviugdai šiame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.

Galiu drąsiai teigti, kad šiai valdžiai tiesiog naudinga ši sudėtinga Lietuvai situacija, susiklosčiusi dėl Covid-19 viruso. Netikite ? Nes visos kitos ligos nuėjo užmarštin, liko tik viena, žmonės miršta nesulaukę planinių operacijų ir t. t. Statistikos duomenys siaubingi. Aukščiausias cinizmas, kaip jie šauniai poilsiauja esant tokiai ekstremaliai situacijai.

Galiu drąsiai teigti, kad šiai valdžiai visiškai nesvarbus žmogus, vien tik imitacija. Netikite ? Prisiminkite, kaip mūsų medikai turėjo naudotis pakaitomis spec. drabužiais ir priemonėmis, kurių taip trūko, o paskui išgirdome, kad tos kaukės niekam tikę, ir galų gale – kad jos iš viso nieko neapsaugo.

Ar žinote, kad po šios „profesionalų“ vyriausybės prisilietimo prie švietimo sistemos pedagogų trūksta ugdymo sistemoje daugiau nei tūkstančio?

Galiu drąsiai teigti kad šiai valdžiai išvis nesvarbūs mūsų mokesčių mokėtojų pinigai. Netikite? Prisiminkite ponų keliukus ir dar daugiau, ir t. t. O kiek dar tokių?

Galima būtų vardinti ir vardinti, ir vardinti.

Mielieji, netikėkite kandidatais, kurie mūsų sumokėtas lėšas dalija kaip savo asmenines, ir mes visi dar turime jiems būti dėkingi už tai. Netikėkite kandidatais, kurie būdami aktyvūs valdžios atstovai šiuo metu balsuoja prieš bendruomenes ir jų naudą mūsų krašto žmonėms, o vėliau važinėja į tas bendruomenes prašydami Jūsų palaikymo.

Aš, Modesta Petrauskaitė, esu Jūsų kandidatė į LR Seimą, ir mes su Jumis sukursime kitokį Panevėžio kraštą ir Lietuvą.

Junkimės ir darykime!

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Modestos Petrauskaitės rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. JPR-2020/08

2 komentarai

Oooo 2020-08-22 22:18 at 22:18

O panelytė ne važinėja, o pėškom vaikšto po bendruomenių šventes?

Atsakyti
Nuomonė 2020-09-07 02:45 at 02:45

Reikėtų padirbėti bet 15 metelių pagal baigtus mokslus.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vyriausybė Seimo rinkimams organizuoti papildomai skyrė 3,9 mln. eurų

confident-noyce

Kviečia nominuoti ir rinkti inovatyviausius Lietuvos mokytojus

confident-noyce

N. Venckienė teismui apskundė VRK sprendimą neregistruoti jos kandidate į Seimą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau