-1.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 21 sausio, 2022

M. Lučinas: „Netikėkite apsimetėliais, veidotyrininkais ir veidoskaitininkais. Juos reikia viešinti, apie juos kalbėti“

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoASMENINIO ALBUMO
M. Lučinas.

Markas Lučinas – visame pasaulyje gerai žinomas fenotipologijos autorius, įdomus žmogus, turintis daug žinių fiziologijos, biologijos srityse, taip pat dirbantis inovacijų kūrimo, verslo konsultacijų, derybų, personalo audito ir atrankos, personalo valdymo srityse.

Naujienų portalui JP fenotipologas M. Lučinas apibūdino visus kandidatus kandidatuojančius Seimo rinkimuose vienmandatėse Panevėžio rinkimų apygardose – Aukštaitijos, Panevėžio vakarinės ir Nevėžio.

Paskutiniame pokalbyje M. Lučinas paaiškino, kas yra tikroji fenotipologija, kaip išvengti apsimetėlių, kurie save pristato išmanantys veidotyrą ir veidoskaitą, ir turi daug žinių.

„Pirmiausia norėčiau paaiškinti, kodėl užsiimame fenotipologija ir kas vyksta su šia technologija ir mokslu. Teko dirbti daugelyje šalių ir ten apmokome žmones, duodame interviu per radiją, televiziją, laikraščiams. Po to atsiranda keletas sukčių, kurie bando prisistatyti specialistais, kaip ir mes, ir bando apgaudinėti žmones.  Krizės laikotarpiu tie sukčiai dar labiau suaktyvėjo. Lietuva – ne išimtis.

Taip, mes charakterizuojame žmones tiksliai. Pavyzdžiui, prezidentų numatymai, ir ne tik Lietuvos, visi išsipildė. Tai galima patikrinti. Ir nebuvo nė vieno atvejo, kad būtume apsirikę. Taip buvo su buvusiu Ukrainos prezidentu Petro Porošenka, dabartiniu Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka ir JAV prezidentu Donaldu Trampu.

Kas gaunasi? Esame šaunūs. Taip. Tačiau atsirado sukčiai, kurie pasinaudoję mūsų populiarumu, apgaudinėja žmones. Šiuo metu tokių sukčių yra ir Lietuvoje. Juos žinau. Du iš jų mokėsi pas mus ir gavo žinias tik savo asmeniniam naudojimui, o ne dėstymui kitiems žmonėms, tačiau dabar apsimeta specialistais.

Sutikite, pabūti paskaitoje pas profesorių dar nereiškia, kad tapote profesoriumi. Jų kompetencijos lygmuo fenotipologijoje – daryti primityvias kitų žmonių charakteristikas, klaidingai įvertinti klaidas jų gyvenime. Tačiau jie neturi nei žinių, nei patirties, nei metodikos, kaip mokyti kitus. Apsimetėlių kvalifikacijos lygis jiems lyg ir duoda galimybę mažiau klysti ir suprasti žmones, bet jie negali mokyti ir nesugeba daryti sudėtingas žmonių charakteristikas, kaip tai darome mes. Jie tiesiog apgaudinėja žmones.

M. Lučinas.

Kartais po interviu, kuriuos darau, žmonės komentuoja, kad tai netikslu, kad tai netiesa. Tiesą pasakius, tie komentarai man patinka. Kodėl? Todėl, kad žmogaus smegenys dirba ir jų niekas neapgaus. Tai labai gerai.

Dar neteko sutikti analogiškų, tokio pat lygmens specialistų, kaip mes. Nors žinome, kad fenotipologijos institutas yra Kanadoje, Izraelyje, o taip pat atviri FBI žmogaus pažinimo kursai JAV. Mūsų vienas partneris baigė tuos kursus JAV, bet susipažinęs su mumis, pasakė, kad tie kursai apie viską ir apie nieką, o čia reali – mokslo bazė. Tai žmogaus nuomonė, kuris mokėsi specialiuose kursuose JAV. Galbūt pasaulyje be mūsų yra specialistų. Juk negalima sakyti, kad tik mes esame. Tačiau jų nesutikome.

Todėl visus kviečiu tikrinti. Tiesiog reikia tikrinti. Atsirado daug sukčių, reikia juos paviešinti. Galiu suteikti metodiką, kaip tai padaryti. Pirmiausia tegu parodo diplomą. Diplomas turi būti apie fiziologiją arba medicinos. Diplomą turiu, o jis raudonas ir su pagyrimu. Sukčius neturi nieko.

Antras dalykas, reikia prašyti pateikti rekomendacijas, kurias suteikia tarptautinės firmos. Mes turime labai daug žinomų firmų, kurioms padėjome verslo konsultacijų, derybų, personalo audito ir atrankos, personalo valdymo srityse. Pavyzdžiui, tokios firmos, kaip tarptautinė saugos firma „Securitas“, TNT, kuriai ilgus metus kuravome Baltijos regioną, INTEL, kuriai padėjome suformuoti pardavimų skyrius nuo Varšuvos iki Dubajaus, o taip pat turime Europos Komisijos rekomendaciją.

Sukčiai tokių rekomendacijų neturi. Tai labai paprasta patikrinti. Tikrose rekomendacijose yra nurodytas telefono numeris, kuriuo galima paskambinti ir patikrinti. Be to, tikras specialistas turi turėti darbo patirtį rinkoje – darbo stažą šioje srityje ne mažiau kaip 10 metų. Jeigu to nėra, bus tik šios srities mėgėjas ir darys klaidas.

Mes rinkoje jau trisdešimt metų, o pas sukčius patirties jokios. Be to, reikia tikrinti žinias. Kaip tai daryti? Mane supranta visi medikai ir fiziologai, nes kalbu apie genetiką – kalbu suprantama aiškia moksline kalba. Sukčius negali atsakyti nė į vieną klausimą, nes jis neturi kompetencijos ir negali paaiškinti apie ką jis kalba.

Toks sukčius Lietuvoje net gi knygą išleido. Pavardės nesakysiu, nes jam turėtų būti gėda. Juokingus dalykus rašo knygoje. Mes remiamės fiziologija, o jis to neturi. Sukčiai kopijuoti nemoka, nes žino, kad atsakyti teks teisme. Kaip jie dirba? Maksimaliai pasinaudoja keliais apibūdinimais, išgirstais mano vedamų seminarų metu ir prigalvoja savo nesąmonių. Naudotis tuo negalima, bet skaityti – juokinga.

Pavyzdžiui kaklas. Mes sakome, kad kaklas – tai amortizatorius. Kuo kaklas ilgesnis tuo stresas užgesinamas geriau. Pas apsimetėlius paaiškinimo jokio nėra, tik aiškinama, kad tai kitoks žmogus. Kas tai yra kitoks žmogus? Atsakymo nėra.

Šie sukčiai man savotiškai patinka, kelia nuotaiką, kadangi rašo gražius nuo realybės nutolusius dalykus. Gerų humoristų pasaulyje – mažai, o šitie – puikūs humoristai. Kodėl? Apsimetėliai aiškina, kad jeigu ausys yra aukščiau antakių lygio, tai toks žmogus – protingas. Jeigu ausys yra žemiau antakių lygio, tai – kvailas. Alberto Einšteino ausys – žemiau antakių lygio. Asilo ausys – kur kas aukščiau antakių lygio. Išeina, kad asilas protingesnis už A. Einšteiną? Ar matėte asilą intelektualą?

Arba kiti teigia, jei žmogaus nosis ilga – senatvėje mirs skursdamas, o jei trumpa – mirs turtingas. Pažiūrėkime į realybę. Pagal šį teiginį visi italai turėtų mirti nuskurdę, o afrikiečiai – maudydamiesi turte? Paklauskite veidotyrininkų ir veidoskaitininkų, kodėl jie taip teigia? Kokia moksline baze jie remiasi? Jie to paaiškinti nesugebės.

M. Lučinas.

Nors man tai kelia juoką, tačiau tokie teiginiai ir mokymai vartotojams daro žalą. Tokie paistalai įstatymiškai vartotojui – apgaulingi ir melagingi. Baisiausia yra ne tai, bet baisiausia, kad jie užprogramuoja žmones. Juk daugelis žmonių patiki tokiais sukčiais ir pasirenka pagal charakterio savybes netinkamas sau studijas, netinkamą darbą, netinkamą antrą pusę.

Apsimetėliai suįžūlėjo ir tapo tokiais kietais specialistais ir pradėjo išdavinėti rekomendacijas vaikų profesine kryptimi. Jeigu vaikai bus auklėjami remiantis jų teorija, bus baisu. Iš kur tai žinau? Po jų konsultacijų žmonės ateina pas mane, ir patys pasakoja, kaip skiriasi profesionalumas ir elementarus suvokimas. Tokiems sukčių suklaidintiems žmonėms bus gaila prarasto savo gyvenimo laiko.

Mus kritikuoja, kad patekti pas mus sudėtinga. Taip, laiko turime mažai, nes ir mokslu reikia užsiimti, tobulėti. Praktiškai asmeninio gyvenimo neturime. Tačiau, jeigu mūsų, kam nors labai reikia, tegu ieško per internetą. Susiras telefono numerius, elektroninius pašto adresus. Tam kam reikia, tas atras. Be to, reguliariai Lietuvoje vedu seminarus ir konsultacijas, turime ilgametį partnerį, mūsų seminarų organizatorių.

Mano patarimas – netikėkite apsimetėliais, veidotyrininkais ir veidoskaitininkais. Tokius sukčius reikia viešinti, apie juos kalbėti. Jeigu jis negali parodyti diplomo, rekomendacijų ir darbo stažo, tai jis joks ne fenotipologas.  Maža to mūsų technologijai yra išduoti patentai, kurie praėjo valstybines ekspertizes keliose šalyse. Paprašykite bet kurio veidoskaitininko ar veidotyrininko pateikti jų metodikų autorystę įrodančius dokumentus. Jei neturi, nėra apie ką kalbėti.

Taigi, kaip jūs galite uždirbti iš sukčių? Tai labai paprasta. Nueikite į jų vedamus kursus kaip į jumoristinį koncertą, o po to paduokite jiems ieškinį už vartotojų klaidinimą ir apgaudinėjimą, ir reikalaukite pvz. moralinės žalos kompensacijos. Gausite dvigubą malonumą. Atminkite, jei jūs atidavėte sukčiui savo pinigus, tuo jūs sukčiaus neatvesite į doros kelią. Sukčius liks sukčiumi.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio Nevėžio rinkimų apygardos kandidatai į Seimą fenotipologo M. Lučino akimis

confident-noyce

Panevėžio vakarinės rinkimų apygardos kandidatai į Seimą fenotipologo M. Lučino akimis

confident-noyce

Aukštaitijos rinkimų apygardos kandidatai į Seimą fenotipologo M. Lučino akimis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau