M. Karkos pagrindinėje mokykloje vyko dainų festivalis

M. Karkos pagrindinėje mokykloje vyko dainų festivalis

Renata KATILIENĖ / Organizatorių nuotr.

Kovo 11-oji – tai Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės šventė. Kadangi 2018-ieji Seimo paskelbti Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio metais, tad jubiliejinis dainų festivalis Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje buvo skirtas Lietuvos gimtadieniui bei pratęsė šimtmečio renginių ratą. Tai proga, kuria galime ir turime didžiuotis – švęsti poezijos žodžiais bei dainomis.

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vyko tradicinis patriotinių dainų festivalis. Renginyje dalyvavo mokyklos bendruomenės nariai ir svečiai.

Renginį organizavo mokyklos lietuvių k. mokytoja L. Švarlienė, o jį vedė – aštuntokės Agnė Teresevičiūtė, Aistė Kazlauskaitė ir Marija Alisa Mikalauskaitė. Šventę pradėjome Tautiška giesme, o įžanginius sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorius Alfredas Paberžis.

BIC

Pirmasis į sceną lipo Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 3d kl. choras (vadovė D. Lukauskienė) su daina „Svarbiausi žodžiai“. Iškart po jo pasirodyti buvo pakviestas Panevėžio lopšelio-darželio „Taika“ ansamblis (vadovė V. Kepalienė), kurio vaikai sudainavo dvi nuotaikingas daineles ir savo nuoširdžiu atlikimu išjudino pilnutėlę aktų salę. Džiaugiamės, kad net tokie maži, bet labai garbingi svečiai atvyko švęsti kartu, ugdomas patriotiškumas spindi mažųjų šviesiose akyse, o klausytojų veidus darželinukų pasirodymas nuskaidrino plačiomis šypsenomis. Ansamblis buvo palydėtas gausiais aplodismentais.

Ypač esame laimingi, kad net išėję į gimnazijas mūsų mokyklos ugdytiniai savo šaknų nepamiršta ir grįžta į mokyklą tokią svarbią bendruomenei dieną. Savo muzikinius pasirodymus festivalyje atliko ir susirinkusiesiems dovanojo buvusios Panevėžio Mykolo Karkos mokyklos mokinės – Augustė Rakauskaitė ir Milda Kavaliauskaitė, abi palydėtos triukšmingais plojimais ir linkėjimu dar ne kartą grįžti į savo pirmąją mokyklą.

Festivalis – ne konkursas, todėl nerinkome prizinių vietų, nebuvo nei nugalėtojų, nei pralaimėtojų. Toliau į Panevėžio Mykolo Karkos sceną kilo jos šeimininkai – mokyklos mokiniai, klasėmis ir atskirai suburtais ansambliais, vadovaujami muzikos mokytojų Aldonos Mikolaitienės ir Danguolės Lukauskienės. Skambėjo patriotinės, lietuviškos, liaudies ir šiuolaikinės Lietuvai skirtos dainos. Net dukart girdėjome šiuolaikišku ritmu pulsuojančią Jazzu ir L. Somov dainą „Rudens naktis“, o aštuntokai jaumingai sudainavo Bjelle‘s populiariausią kūrinį „Brolužis“. Gitara 7d klasei akompanavo Emilija Jėčiūtė.

Muzikos mokytoja Danguolė Lukauskienė už nuopelnus ir muzikinį indėlį gavo specialiai jai atvežtą padėką ir dovaną iš Seimo nario Povilo Urbšio rankų.

Renginio metu skambėjo ir dainos, ir eilės. Vaikai skaitė žymių lietuvių literatų žodžius, kalbėjo ir savo mintimis, dalinosi tuo, kas jiems patiems šiandien yra Lietuva ir už ką jai dėkingi.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.