Lukiškių kalėjimas jungiamas su Vilniaus pataisos namais

Lukiškių kalėjimas jungiamas su Vilniaus pataisos namais

Ingrida STENIULIENĖ (BNS) / BNS nuotr.

Nuo pirmadienio Lukiškių tardymo izoliatorius kalėjimas prijungiamas prie Vilniaus pataisos namų –  tardymo izoliatorius, viena seniausių kalinimo įstaigų Lietuvoje nustoja funkcionuoti kaip administracinis vienetas.

Taip pat prie Marijampolės pataisos namų prijungiami Kybartų pataisos namai.

„Reorganizavimo tikslas – sumažinti biudžetinių įstaigų skaičių, optimizuoti šių įstaigų bendrąsias funkcijas ir jų valdymą, racionaliau naudoti materialinius ir finansinius išteklius, gerinti bausmių ir suėmimo vykdymą“, – BNS sakė Kalėjimų departamento atstovė Simona Banėnienė.

BIC

Po sujungimo minėtose įstaigose sumažėja 37-mis pareigybėmis, vieni darbuotojai išeina užtarnauto poilsio, kiti perėjo į kitas įstaigas ir t. t.

S. Banėnienė patvirtino, kad ilgametis kalėjimų sistemos pareigūnas, Vilniaus pataisos namų direktorius 59 metų Arvydas Ižička išeina užtarnauto poilsio. Bausmių vykdymo sistemoje jis pradėjo dirbti 1980 metais.

Keturiose įkalinimo įstaigose iki sujungimo buvo aštuoni pavaduotojai, po sujungimo lieka šeši. Taip pat mažėja skyrių vadovų.

Vilniaus pataisos namų direktoriumi skiriamas (perkeliant) Viktoras Davidenka, iki tol vadovavęs Lukiškių tardymo izoliatoriui – kalėjimui.

Šiuo metu Vilniaus pataisos namuose bausmę atlieka 491, o Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime laikomi 524 asmenys.

Kaip skelbta anksčiau, Lukiškių tardymo izoliatorius–kalėjimas keliais etapais iš Vilniaus miesto centro bus iškeltas iki 2019 metų gruodžio 31 dienos, tai turėtų kainuoti iki 1,5 mln. eurų.

„Tardymo izoliatorius neatitinka Europos Tarybos standartų, taip pat mums trūksta laisvų pareigūnų kitose įstaigose. Kiekvienos įstaigos uždarymas taupo, ir tas sutaupytas lėšas mes naudosime bendram visos Lietuvos pareigūnų darbo užmokesčio fondui didinti, taip pat Lukiškių kalėjimo iškeldinimas – puiki dovana Vilniaus miestui“, – yra sakęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Marijampolės pataisos namų direktorius Regimantas Kavaliauskas nuo šiol bus atsakingas už Kybartų sektorių. Kybartų pataisos namai iki šiol turėjo laikiną vadovą.

Kybartų pataisos namuose šiuo metu bausmę atlieka 397 nuteistieji, Marijampolės pataisos namuose – 926.

Įstaigų direktoriai planuoja susitikimus su darbuotojais, socialiniais partneriais, kad būtų užtikrintas darbų tęstinumas.

Iki tol Lietuvoje veikė Alytaus, Kybartų, Marijampolės, Panevėžio pataisos namai, Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija, Vilniaus pataisos namai, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius–pataisos namai, Kauno tardymo izoliatorius, Lukiškių tardymo izoliatorius – kalėjimas, Šiaulių tardymo izoliatorius ir Laisvės atėmimo vietų ligoninė.

Po sujungimo Lietuvoje lieka devynios kalinimo įstaigos.

Įkalinimo įstaigose bausmę iš viso atlieka apie 6,3 tūkst. nuteistųjų.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.