14.9 C
Panevėžys
Sekmadienis, 24 rugsėjo, 2023

LRTK nusprendė blokuoti 53 IP adresus, kuriais pasiekiami Rusijos propagandiniai kanalai

AutoriuseltaFotofreepik.com

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 53 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.

Rugsėjo 7–12 d. LRTK atliko stebėseną, kurios metu buvo nustatyta, kad jos sprendimais blokuotos interneto svetainės yra prieinamos Lietuvos vartotojams pagal atitinkamus IP adresus. Interneto svetainėse atsisiuntus televizijos programų sąrašus buvo galima matyti tiesiogiai rodomas įvairias televizijos programas tarp jų ir televizijos programas, kurioms taikomos Europos Sąjungos (ES) Tarybos patvirtintos ribojamosios priemonės (sankcijos).

Šis sprendimas priimtas atsižvelgiant ir vadovaujantis ES Tarybos reglamentais, taikančiais ribojamąsias priemones dėl dezinformacijos ir propagandos skleidimo prieš ES ir jos valstybes nares. Pagal juos ūkio subjektams draudžiama transliuoti arba sudaryti palankesnes sąlygas transliuoti juridinių asmenų, subjektų ir organizacijų, įtrauktų į reglamentų prieduose išdėstytą sąrašą, teikiamą turinį arba kitaip prisidėti prie tokios transliacijos jį perduodant ar platinant bet kokiomis priemonėmis, pavyzdžiui, kabeliniu, palydoviniu ryšiu, IP-TV, interneto paslaugų teikėjams, dalijimosi vaizdo medžiaga internetu platformomis ar taikomosiomis programomis.

Pagal Tarptautinių sankcijų įstatymą LRTK užtikrina tarptautinių sankcijų įgyvendinimą, kai jos susijusios su radijo ir televizijos programų transliavimu, retransliavimu ar platinimu internete, audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų, dalijimosi vaizdo medžiaga platformos paslaugų teikėjų veikla.

Analogiškus sprendimus LRTK yra priėmusi kovo 8 d., gegužės 10 d. ir birželio 21 d.

ES Tarybos priimtuose reglamentuose nurodyti šie subjektai, kuriems taikomos tokios ribojamosios priemonės: RT – „Russia Today“ anglų kalba, RT – „Russia Today“ JK, RT – „Russia Today“ Vokietija, RT – „Russia Today“ Prancūzija, RT – „Russia Today“ ispanų kalba, „Sputnik“, „Rossiya RTR“ / „RTR Planeta“, „Rossiya 24“ / „Russia 24“, „TV Centre International“, „NTV / NTV Mir“, „Rossiya 1“, „ REN TV“, „Pervyi Kanal“.

Kadangi draudžiamos platinti televizijos programos perduodamos naudojant interneto ryšį, darytina išvada, kad interneto paslaugų teikėjai prisideda prie draudžiamų platinti televizijos programų transliacijos. Todėl jie privalo imtis visų įmanomų priemonių, kad įtrauktas į reglamentų sąrašą turinys nebūtų pasiekiamas.

Todėl LRTK priėmė sprendimą nurodyti viešųjų elektroninių ryšių tinklų ir viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti nurodytus 53 IP adresus, kuriais pasiekiamos televizijos programos, kurioms taikomos ES Tarybos patvirtintos ribojamosios priemonės (sankcijos).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„LTG Cargo“ atmetė 47 prašymus gabenti krovinius

confident-noyce

Sugriežtinus rusų įleidimą per metus apgręžta 1,3 tūkst. turistų, atvykti bando mažiau

confident-noyce

J. Neliupšienė: EK išaiškinimų dėl sankcijų bus daugiau

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau