LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė perrinkta EBU vykdomosios valdybos nare

AutoriusBNSFotoDELFI
M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė perrinkta į Europos transliuotojų sąjungos (EBU) vykdomąją valdybą.

„Naujoje valdyboje tęsiu darbą siekdama, kad EBU liktų ištikima savo vertybėms ir remtų savo narius. Tarp mano prioritetų valdyboje ateinantiems dvejiems metams – skatinti tarp EBU narių diskusijas ir keitimosi patirtimi iniciatyvas, padedančias visuomeniniams transliuotojams, ypač mažoms organizacijoms mūsų regione, bendrai spręsti visuomenės susiskaldymo ir mažėjančio pasitikėjimo žiniasklaida problemas, geriau pasiruošti skaitmeninės transformacijos iššūkiams ir geriau patenkinti mūsų auditorijų lūkesčius“, – LRT pranešime teigė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

EBU vykdomoji valdyba teikia rekomendacijas ir pasiūlymus generalinei asamblėjai dėl strategijos, naujų narių ar asocijuotų narių priėmimo, narystės sustabdymo ar nutraukimo, EBU komitetų ir darbo grupių darbo organizavimo bei naujų grupių steigimo, narystės mokesčių, taip pat teikia EBU generalinei asamblėjai biudžeto ir strateginį planus.

„EBU vykdomajai valdybai teko dirbti precedento neturinčių socialinių, politinių, ekonominių krizių ir karo paženklintu metu. Tokiomis aplinkybėmis visai valdybai, įskaitant ir mane, dažnai tekdavo priimti sunkius sprendimus, kad EBU galėtų toliau sėkmingai veikti, plėtodama visuomeninę žiniasklaidą“, – teigė LRT generalinė direktorė.

„Daugumos kadenciją baigiančios valdybos narių perrinkimas rodo pasitikėjimą visa valdyba ir atskirais jos nariais bei sprendimais. Ši situacija taip pat privertė EBU iš naujo permąstyti visuomeninės žiniasklaidos vertybes, ypač nepriklausomybę, ir kaip EBU galėtų geriau prisidėti, kad šių vertybių būtų paisoma ir jos būtų saugomos EBU narių“, – pažymėjo ji.

2020 metais į valdybą išrinkta M. Garbačiauskaitė-Budrienė tapo pirmąja Baltijos šalių visuomeninių transliuotojų atstove, einančia šias pareigas EBU.

EBU atstovauja visuomeninių transliuotojų interesams, taip pat padeda nariams įsigyti ir kurti turinį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Geriausią naujos LRT būstinės idėją pasiūlė „Architektūros linija“

confident-noyce

Geriausia naujos LRT būstinės architektūros idėja – „6 kiemai“

confident-noyce

LRT naujos būstinės konkurse pateiktos devynios architektūrinės idėjos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau