LRT tiesiogiai transliuos Lietuvos himno giedojimo iškilmes iš Palangos

LRT tiesiogiai transliuos Lietuvos himno giedojimo iškilmes iš Palangos

Šiandien, liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Palangoje per visą Basanavičiaus gatvę iki pat tilto pabaigos nusidrieks rekordinė 1 kilometro ilgio Lietuvos vėliava. Lygiai devintą vakare, tūkstančiai susirinkusių žmonių, rankose laikydami įspūdingo dydžio trispalvę, kartu su lietuviais visame pasaulyje giedos Lietuvos himną – „Tautišką giesmę“. Pagrindinį kasmetinės tradicijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį renginį“ renginį tiesiogiai transliuos Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

„Visuotinis himno giedojimas per Valstybės dieną tapo vienu didžiausių šių dienų Lietuvos žmones vienijančių pilietinių įvykių. Jau septintus metus iš eilės liepos 6 d. 21 val., kuriame pasaulio krašte bebūtume, mes sustojame ir giedame „Tautišką giesmę“. Nors himnas bus giedamas labai įvairiose pasaulio vietovėse, pagrindiniu šių metų susibūrimo tašku skelbiame Palangą – ten, kur vasarą iš įvairių miestų suvažiuoja daugiausiai Lietuvos žmonių,“ – sakė „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ iniciatyvos vadovas Raimundas Daubaras.

Planuojama, kad vėliava bus pradėta skleisti likus bent pusantros valandos iki devintos vakaro. Ji drieksis Basanavičiaus gatve link Palangos tilto, kurio pradžioje bus įrengta netradicinė arkos formos scena, „apglėbsianti“ tiltą. Nuo scenos trispalvė tiesis toliau iki pat tilto pabaigos. Kol žmonės, ruošdamiesi 21 val. neš vėliavą, ant unikalios scenos, nuo žemės iškeltos į 7 metrų aukštį, koncertuos Algirdas Kaušpėdas, Stasys Povilaitis, grupės „Čilinam“, ŽAS, Neda, Edgaras Lubys ir kiti atlikėjai. Renginį ves LRT laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė ir Giedrius Masalskis.

„Tai turėtų būti nekasdienis reginys ir jaudinančios laukimo akimirkos. Ruošiame moderniausią techniką, kuri leis tiesiamą vėliavą filmuoti iš oro. Vietoje dirbs bent kelios komandos, kurios ne tik transliuos koncertą, bet ir kalbins vėliavą nešančius – arba nenešančius – žmones. Be to, bent keliuose kituose Lietuvos miestuose dirbs papildomos televizijos pajėgos, kurios tiesiogiai raportuos, kaip Lietuva ruošiasi giedoti himną“, – pasakojo LRT televizijos vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas.

BIC

Praėjusiais metais liepos 6 d. LRT „Tautišką giesmę“ tiesiogiai transliavo iš jubiliejinės Dainų šventės. Tada pirmą kartą LRT pasiųstą atvirą himno giedojimo signalą retransliavo kiti Lietuvos žiniasklaidos kanalai. Šiemet LRT ne tik visiems žiniasklaidos kanalams siųs atvirą himno giedojimo signalą, bet ir organizuoja viso renginio Lietuvos vasaros sostinėje tiesioginę transliaciją.

„Padėdami auginti ir gilinti vienu metu visame pasaulyje atliekamo himno tradiciją mes, kaip nacionalinis transliuotojas, dar labiau priartėjame prie savo vizijos – būti Lietuvos visuomenę ir išeiviją telkiančiu, atsakingu, patikimu ir  moderniu visuomeniniu transliuotoju,“ – sakė generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Pirmą kartą vieningai giedamas mūsų šalies himnas pasaulį apskriejo 2009-aisiais, švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį. Jachtos „Abersail“ misijos „Tūkstantmečio odisėja“ buriuotojams pakvietus, pirmą kartą po visą pasaulį pabirusius lietuvius kelioms istorinėms akimirkoms į gyvą balsų grandinę sujungė „Tautiška giesmė“. Taip garsiai ir išdidžiai pranešėme, kad Lietuvos vardui – 1000 metų.

Per šešerius metus šis bendras viso pasaulio lietuvių veiksmas jau tampo gyva ir ryškia mūsų tautos tradicija švęsti Lietuvos Valstybės dieną.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.