10.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 20 spalio, 2021

Lopšelinukus auginantiems panevėžiečiams tėvams – džiugi žinia

AutoriusJPFotoRimvydas ANČEREVIČIUS

Pastaraisiais metais stebima tendencija, kad panevėžiečiai į lopšelius-darželius pageidauja leisti vis mažesnius vaikus, tad mieste didėja lopšelinių grupių poreikis.

„Džiugu, kad mieste gerėja ugdymo įstaigų infrastruktūra bei paslaugų kokybė. Ne išimtis ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kuriose vaikų skaičius pastaraisiais metais auga. Atsižvelgiame į tėvų lūkesčius ir ieškome sprendimų, kaip pertvarkyti grupes, kad įstaigose atsirastų daugiau grupių, skirtų 1, 2 ir 3 metų amžiaus vaikams. Planuojame, kad atnaujintame lopšelyje-darželyje „Rugelis“ vietoje įprastai formuojamų 2 lopšelio grupių, ateinantiems mokslo metams bus sudarytos 3 arba 4 grupės. Taip pat po rekonstrukcijos darbų plėsis ir regos centras „Linelis“. Šiuo metu vietų ikimokyklinėse ugdymo įstaigose pakanka, stengiamės, kad taip būtų ir ateityje“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Šiemet užbaigus regos centro „Linelis“ modernizavimo darbus šią įstaigą galės lankyti ne tik regos sutrikimus turintys, bet ir kiti miesto vaikai. Čia bus užtikrintas visavertis kiekvieno vaiko dalyvavimas ugdymo procese, atsižvelgiant į individualius poreikius ir galimybes.

Regos centre atliktas ne tik ugdymo aplinkos modernizavimas, bet ir pastato bei jo vidaus patalpų atnaujinimas – pastatytas ir baigiamas tvarkyti antras aukštas, kad į jį galėtų patekti neįgalieji, jiems įrengtas keltuvas. Laikantis ikimokyklinių įstaigų edukacinių erdvių modernizavimo kriterijų, įkurtos naujų grupių zonos, suremontuotos patalpos, kuriose bus įrengtas multisensorine įranga aprūpintas kabinetas.

Inovatyvia ugdymo aplinka išsiskirs ir dvi naujos, išskirtinio planavimo lopšelio-darželio „Rugelis“, puoselėjančio Valdorfo pedagogikos metodiką, grupės. Jose ugdysis 2-7 metų vaikai. Grupės bus formuojamos iš įvairaus amžiaus vaikų, kuriose vaikai ugdosi globodami jaunesnįjį, besilygiuodami į vyresnįjį, kaip vienoje didelėje šeimoje. Lopšelio-darželio ugdytiniams ūgtelėjus ir perėjus iš lopšelio į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes bus galimybė ugdytis moderniose grupėse. Jose ypatingas dėmesys skirtas grupių erdvių išdėstymui. Modernizuojant šią ugdymo įstaigą, išardytos buvusios pertvaros, grupėse erdvės tapo vientisos, daugiafunkcės, padalytos į miego, žaidimų, virtuvėlės, ugdymosi, ramybės zonas. Įrengtos įvairiaspalvės užuolaidos, atskiriant miego zoną nuo žaidimų ir ugdymosi zonos. Erdvės paskirstytos taip, kad vienoje patalpoje vyktų įvairios vaikų veiklos ir būtų galima jų kaita, vyktų judėjimas ratu.

Jei tėveliai planuoja leisti savo vaikučius į ikimokyklinio ugdymo įstaigą, kviečiame juos jau dabar teikti prašymus. Informaciją apie laisvas vietas ir prašymus pateikti galite čia.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kreipiasi į tėvus: prašo neleisti sergančių vaikų į darželius bei mokyklas

confident-noyce

Panevėžyje už darželių durų palikti tėvai: „Taip mes traumuojame savo vaikus“

confident-noyce

Mokyklose ir darželiuose nuo rugsėjo registruota per 40 koronaviruso protrūkių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau