16.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 31 liepos, 2021

Liūdynėje – dvigubas gimtadienis

Orkestro „Vaikystės vėjas“ vadovas Vidas Dulkė, Liūdynės kultūros centro vadovė Karolina Raziūnienė ir buvusi įstaigos vadovė Loreta Kubiliūnienė.
Orkestro „Vaikystės vėjas“ vadovas Vidas Dulkė, Liūdynės kultūros centro vadovė Karolina Raziūnienė ir buvusi įstaigos vadovė Loreta Kubiliūnienė.

Gruodžio 1-ąją dieną Liūdynės kultūros centras minėjo 30-iems metų jubiliejų, o pirmasis šalyje įkurtas Liūdynės varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Vaikystės vėjas“ pažymėjo 20-ies metų sukaktį.

Linkėjo kūrybinio kelio

Kultūros darbuotojai, mėgėjų meno kolektyvai, paprastai rengiantys šventes kitiems, ir šį kartą – jubiliejiniame renginyje – nusprendė į žiūrovų ir klausytojų vietas nesėsti, patys lipo į sceną ir  padovanojo šventę. Orkestras „Vaikystės vėjas“, vadovaujamas Vido Dulkės, atliko penkis kūrinius, vienas jų – „Liūdynės maršas“. Jį specialiai šiam orkestrui parašė kompozitorius Tauras Adomavičius.

Įsiliedami į muzikos garsų pasaulį salėje skambėjo patys gražiausi sveikinimai. Kolektyvus jubiliejaus proga sveikino Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Seimo narė Guoda Burokienė, Seimo nario Petro Nevulio patarėja, Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Violeta Grigienė, Liūdynės kaimo bendruomenės pirmininkė Laima Ivanovienė. Svečiai linkėjo ir toliau glaudžiai bendradarbiauti su visuomene, tęsti bendrų renginių ciklą ir tradicijas, kūrybinių sumanymų įgyvendinimo, neišsenkančios energijos, stiprios sveikatos bei neblėstančios meilės savo darbui.

Po sveikinimų ir muzikinių kūrinių Liūdynės kultūros centro vadovė Karolina Raziūnienė orkestro vaikams padovanojo jubiliejinius marškinėlius su užrašu „Vaikystės vėjui 20“.

Prisiminė istoriją

Vėliau visi šventės dalyviai nusikėlė į 1988 metus, kada buvo įkurti Liūdynės kultūros namai. Tuomet gyventojai kreipėsi į Panevėžio rajono savivaldybės kultūros skyrių prašydami, kad Liūdynėje atsirastų bent koks kultūros židinys. Tame aktyviai dalyvavo ir buvusi bibliotekininkė Irena Navickienė. Savivaldybės atstovai nuo žmonių norų nesusisuko, juos išgirdo ir prieš trisdešimt metų gyventojams dovanojo laimę – kultūros namus, kuriuose ir tada netrūko veiklos.

Iš kairės: kolektyvus jubiliejaus proga sveikino Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Violeta Grigienė, seimo narė Guoda Burokienė, Panevėžio rajono Meras Povilas Žagunis.

K. Raziūnienė, su skaidrėmis apžvelgdama kultūros centro istoriją, į sceną kvietė visas buvusias kultūros namų vadoves. Pati pirmoji naujai įkurtai įstaigai vadovavo Genė Auščiauskienė. Ji aktyviai dirbo su meno mėgėjų kolektyvais, įkūrė kapelą, vokalinį ansamblį, teatrą. Čia ji atidavė per dvidešimt darbo metų. 2011-aisiais Genutė išėjo į pensiją ir vadovės postą užleido Ramutei Čeplienei. Kultūros namuose ji įkūrė dailės studiją ir toliau tęsė kolegės pradėtus darbus. Ramutė šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje, tačiau Liūdynės kultūros centro gimtadienyje mielai sudalyvavo.

Po R. Čeplienės į vadovo kėdę sėdosi Loreta Kubiliūnienė. Ji centre paliko labai didelį ir prasmingą įspaudą. Loretos iniciatyva kiekvieną pavasarį Liūdynėje pradėta švęsti „Cibulinė“. Be to, buvusios direktorės dėka prie kultūros centro pastatytas medinis suolelis.

Atviri visiems

Šešerius metus Liūdynės kultūros centrui vadovaujanti Karolina Raziūnienė pasakojo, kad šiuo metu centre kartu su Velžio ir Dembavos padaliniais dirba 16 darbuotojų. Jubiliejaus proga kolektyvui direktorė linkėjo nepritrūkti įkvėpimo ir padovanojo po meninį paveikslėlį.

Karolina pasidžiaugė, kad centre savo veiklą realizuoja tautinių, šiuolaikinių, vaikų ir suaugusiųjų šokių kolektyvai, veikia dailės ir teatro studijos, dvi liaudiškos muzikos kapelos ir kt. Centre taip pat vyksta neformalaus švietimo užsiėmimai, plėtojamos edukacinės veiklos, vykdomi įvairūs projektai, parodos, susitikimai ir kt.

Pirmasis Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Vaikystės vėjas“, įkurtas 1998 m. Liūdynės kultūros centre šventė 20-ies metų jubiliejų.

Kaip išskirtinį Liūdynės kultūros centro bruožą galima išskirti čia tvyrantį svetingumą – centras visuomet dūzgia lyg bičių avilys.

„Kiekvienas kultūros centras turi savo specifiką, savo ritmą. Mes labai glaudžiai bendradarbiaujame su visuomene, atsižvelgiame į gyventojų norus. Kadangi veikiame ir kaip užimtumo centras, po pamokų čia tikras skruzdėlynas. Vaikai mielai lanko užsiėmimus, ruošia pamokas, auga ir tobulėja. Esam atviri ir visada pilni žmonių“, – sako K. Raziūnienė.

Žvelgdama į ateitį direktorė apie svajones kalbėjo kukliai. Ji tik vylėsi, kad centras tiesiog išliktų, kad žmonės turėtų kur susirinkti.

„Mūsų vizija – atliepti žmonių poreikius, norime būti kitokie, ieškoti naujų formų ir erdvių. Norime būti atviri, draugiški, kūrybiški ir išradingi. Būtų labai liūdna, jei gyventojai kažkada rastų užrakintas duris, bet šiandien džiaugiuosi ir sakau ačiū, kad esame kartu“, – dėkojo K. Raziūnienė.

Šventinį vakarą vainikavo Evelinos Sašenko koncertas, gimtadienio tortas ir fejerverkai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vilniuje minimas Dalai Lamos gimtadienis

confident-noyce

Laisvės aikštėje – paslaptingas tortas. Kas švenčia gimtadienį?

confident-noyce

Kaunas 613-ąjį gimtadienį minės su oro balionais, pabūklų salvėmis ir koncertais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau