8.6 C
Panevėžys
Trečiadienis, 31 gegužės, 2023

Lipniūniečiai džiaugėsi dienos stovykla „Smagu kartu“

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos 1-5 klasių mokinių dienos stovyklos „Smagu kartu“ stovyklavo 25 mokiniai. Stovyklos dienos prabėgo labai greitai, nes buvo smagios, turiningos ir pilnos veiklos.

Pirmąją dieną susipažinome, sutarėme dėl bendrų elgesio taisyklių, žaidėme linksmus žaidimus, kieme kreidutėmis piešėme mūsų smagią vasarą. Mokytojas Alminas paaiškino, kaip saugiai elgtis vasarą, ką daryti susižeidus. Po pietų pėsčiomis pasivaikščiojome po miestą, aplankėme paminklą „Liūdinti žydų motina“. Mokytoja Dainora papasakojo, kad šis paminklas primena visiems liūdną žydų tautos istoriją II pasaulinio karo metais. Paskui apžiūrėjome ypatingą medį – Raktų uosį, esantį vos ne miesto centre, tačiau daug kas apie jį nebuvo žinoję.

Paskui dalyvavome Kraštotyros muziejaus edukacinėje programoje „Vienu balsu“, skirtoje Lietuvos valstybės šimtmečiui. Sužinojome, kaip atsikūrė nepriklausoma Lietuvos valstybė, kaip buvo kuriami valstybės simboliai: tautinė vėliava, herbas, valstybės vėliava. Iš popieriaus darėme tautinę vėliavėlę. Labiausiai mokiniams patiko ant kvapnaus meduolio su glaistu dekoruoti Vytį. Kol dekoruotas meduolis džiuvo, mokiniai iš didelių kaladėlių dėliojo su mūsų šalies istorija susijusius paveikslėlius. Baigdami edukacinį užsiėmimą, nuoširdžiai sugiedojome Lietuvos himną.

Antrąją dieną vykome į Berčiūnus. Pirmiausia apžiūrėjome Berčiūnų Tautos kankinių bažnyčią. Mokytoja Dainora papasakojo šios bažnyčios atsiradimo istoriją. Viduje apžiūrėjome bažnyčios interjerą, pasimeldėme. Nuo šios bažnyčios prasideda Kryžiaus kelias, kurio skulptūros veda iki senosios Berčiūnų bažnyčios griuvėsių. Toje vietoje dabar pastatytas didingas paminklas „Kristaus prisikėlimas“. Susidomėję apžiūrėjome kiekvieną Kryžiaus kelio stotelę žymintį medinį kryžių. Paskui ėjome į stovyklavietę, kur mūsų laukė mokytojai Janina ir Alminas. Mokytojas Alminas parodė, kaip reikia paruošti laužavietę, mokė kurti laužą, paruošti malkas. Mokytoja Janina buvo paruošusi smagių gamtinių užduočių, net viktoriną „Atpažink augalą“. Ant laužo kepėme dešreles, zefyrus, paskui žaidėme, kvėpavome grynu miško oru. Diena buvo fantastiška!

Trečiąją dieną teatre „Menas“ žiūrėjome labai linksmą vaidinimą „Raudonkepuraitė“. Paskui pietavome kavinėje. Sugrįžę į mokyklą, piešėme įspūdžius iš matyto spektaklio. Progimnazijos I aukšte surengėme savo piešinių parodą. Parodą apžiūrėjo ir progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė. Jai mokiniai noriai pasakojo, ką piešė ir kodėl.

Ketvirtąją dieną aplankėme dvi tarnybas, kurios padeda mūsų miesto žmonėms, ištikus nelaimei. Tai Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ir Panevėžio apskrities priešgaisrinio gelbėjimo valdyba. Policijos komisariate žiūrėjome filmuką apie saugų elgesį prie vandens telkinių, sužinojome, ką veikia bendruomenės pareigūnai ir kiti policininkai, matavomės neperšaunamą liemenę, šalmą, apžiūrėjome antrankius, sužinojome, kokius ginklus naudoja policininkai. Paskui vėl pėsčiomis keliavome per miestą, apžiūrėjome Senvagę, paminklą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Aleksandrui – mūsų miesto įkūrėjui. Susėdę pievelėje, užkandžiavome, žaidėme. Vėliau susipažinome su ugniagesių gelbėtojų darbu. Panevėžio apskrities priešgaisrinio gelbėjimo valdybos atstovė papasakojo apie ugniagesių gelbėtojų darbą, parodė jų aprangą, naudojamus įrankius ir techniką, leido pasimatuoti specialias pirštines, net įlipti į gaisrinės automobilį. Mokiniai suprato, koks sunkus, bet labai reikalingas, yra policininkų ir ugniagesių gelbėtojų darbas. Šie žmonės tikrai verti didžiausios visų pagarbos.

Penktoji diena buvo kūrybinė ir sportinė diena. Iš ryto, pasidalinę į dvi grupes, darėme kūrybinius darbelius. Viena grupė su mokytoju Alminu darė mozaikas iš gamtinės medžiagos, įvairių medienos gabaliukų. Kita grupė su mokytoja Nijole darė paveikslėlius grotažo technika, paskui iš servetėlių ir popieriaus – labai gražias pienes. Abi grupės parengė savo darbelių parodėlę. Po pietų vidiniame progimnazijos kiemelyje skambėjo muzika: šokių studijos „Costa Rica Zumba“ trenerė Meda kvietė bendrai treniruotei. Geras oras, puiki muzika, fantastiška trenerės Medos energija sužavėjo visus stovyklautojus. Visi šoko taip, kad net prakaitas varvėjo. Paskui dar piešėme kreidutėmis ant šaligatvio, žaidėme kvadratą.

Dieną baigėme atsisveikinimu su stovykla. Skaitykloje žiūrėjome smagias kiekvienos dienos veiklų nuotraukas, pildėme nedidelę anketėlę apie stovyklą. Paskui kiekvienas mokinys gavo pažymėjimą, kad buvo puikus stovyklautojas, ir originalią dovanėlę – du knygų skirtukus-sąvaržėles. Stovyklos vadovės linkėjo per vasarą rasti laiko ir knygoms paskaityti. O ketvirtokės Ugnė ir Giedrė paruošė visiems skanią staigmeną – prikepė fantastiškų keksiukų!

I stovyklos pamaina praėjo labai sklandžiai. Stovyklautojai buvo šaunūs, dauguma apgailestavo, kad stovykla vyko tik penkias dienas. Gaila buvo skirtis. Visi mokiniai labai norėtų tokioje stovykloje dalyvauti ir kitais metais.

Stovyklą surengti padėjo Lietuvių Katalikų Religinė Šalpa (JAV), skirdama finansavimą mūsų projektui. Esame labai dėkingi šiam fondui už geranorišką ir mums labai reikalingą paramą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau