6.3 C
Panevėžys
Trečiadienis, 24 balandžio, 2024

Linijinių šokių kolektyvai Panevėžio rajone pasitiko dešimtmetį

Linijinių šokių kolektyvai Panevėžio rajone pasitinka dešimtmetį. Šia proga Bernatoniuose vakar buvo organizuotas renginys, suburęs ne tik Panevėžio rajono bei miesto kolektyvus, bet ir svečius iš kitų vietovių.

„Prieš kiek daugiau nei dešimtmetį buvome pirmieji, pradėję šokti linijinius šokius Panevėžio rajone. Mieste „Saulėgrąžos“ startavo kiek anksčiau, o mes su „Rožiniais ritmais“ buvome pirmosios, – pasakoja kolektyvo vadovė ir renginio organizatorė Nijolė Vidžiūtė. – Turiu kelias šokėjas, kurios visus tuos dešimt metų pas mane ir šoka. Norėjosi suorganizuoti šventę, kurioje ir aš, ir jos galėtų pasidžiaugti.“

Į pirmą repeticiją noriai

Paklausta, ar į pirmą repeticiją meno mėgėjai rinkosi noriai, N. Vidžiūtė atvirauja, kad kai kurios moterys net nekantravo.

„Panevėžyje kolektyvas jau veikė, tad pavyzdžių ir patarimų toli neteko ieškoti“, – pasakoja choreografė.

Ji prisimena ir savo pirmąją akistatą su linijiniais. Jos ir Dainoros Venslovienės kursiokė iš studijų laikų Kristina Nainienė, Panevėžio „Saulėgrąžų“ vadovė, pakvietė jas drauge vykti į Estiją, kur prie Baltijos jūros 2008 metais buvo siekiama Gineso rekordo – ilgiausios šokančių žmonių eilės. Ten tūkstančiai žmonių išsirikiavo dešimtis kilometrų nusidriekusia juosta ir sušoko vieną išmoktą šokį. Šį pasiekimą liudija Nijolės, Dainoros ir visų ten dalyvavusių žmonių parsivežti sertifikatai.

„Grįžusios su Dainora nusprendėme rajone suburti linijinių šokių kolektyvus. Ji Dembavoje, aš – Smilgiuose ir Paįstryje. O kolektyvų metus pradėjome skaičiuoti nuo kiek rimtesnio savo koncerto – tarptautinio linijinių šokių festivalio Palangoje“, – pasakoja N. Vidžiūtė.

Apsilankymas Palangoje tapo gražia linijinių šokių šokėjų kasmete tradicija. Vasaros viduryje moterys savaitgaliui išsiruošia jūros krytimi, kur jų kaskart laukia prieš septynerius metus užmegzta pažintis – Kęstutis Kalnietis, Gintaro gatvėje nuomojantis kambarius nakvynei. Jis ir ištikimiausias šokėjų gerbėjas, nepraleidžiantis nė vieno jų pasirodymo Palangoje.

Į pirmąsias Nijolės organizuotas repeticijas skirtinguose kaimuose susirinko daugiau kaip dešimt šokėjų. Kelios jų – Teresė, Teisutė ir Jurga – šoka ir dabar. Kolektyvo vadovė atvirauja, kad kai kurios moterys net ir dabar baiminasi į sceną lipti.

„Joms tenka gerokai pakariauti su savimi. Kai kurioms mano šokėjoms jau per 70 metų. Vesdama repeticijas pasižiūriu į jas per veidrodį ir pasisemiu motyvacijos. Ne tik gyvybingos, judrios, muziką mylinčios moterys, bet per metus ir 13 naujų šokių dar išmoksta. Taip mes vejame senatvę“, – šypsosi pašnekovė.

Ilgainiui paskui Dembavą, Smilgius ir Paįstrį linijinių šokių kolektyvai Panevėžio rajone susikūrė ir Liūdynėje, Ramygaloje, Krekenavoje, Tiltagaliuose.

Šokio ritmais – draugėje

Smilgių ir Paįstrio kultūros centrų jungtinė linijinių šokių grupė „Rožiniai ritmai“ dažniau ne pas save draugiškus kolektyvus kviečia, bet į svečius kitų aplankyti vyksta. Bene dažniausiai jos lankosi Radviliškyje. Tai taip pat tradicija – apsilankyti ten per Gatvės muzikos dienas.

„Pernai teko šokti ne tik Radviliškyje, bet ir Šeduvoje. Tai buvo vadovo Edmundo Verpetinsko netikėtumas mums. Dar prieš kelerius metus nustebinome ir pardavėjas, ir pirkėjus prekybos centre „Iki“. Radviliškiečiai linkę į netikėtumus“, – pasakoja N. Vidžiūtė.

Geriausiai „Rožiniai ritmai“ sutaria su Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinio linijinių šokių grupe „Rugiagėlės“.

„Savo kelionę linijinių šokių ritmais pradėjome panašiu metu kaip ir Nijolės kolektyvai. Pamenu, po kelių seminarų linijiniais susižavėjau pati, žingsnelius parodžiau savo kolektyvų šokėjoms ir taip sumanėme suburti atskirą, tik linijinių šokių grupė. Taip gimė „Rugiagėlės“. Mano jaunųjų šokusių merginų grupė išsiskirstė studijuoti, bet liko jų mamos, su kuriomis ir dabar repetuojame, – atvirauja Dainora Venslovienė. – Būtų gražu, jei šiais metais susirinktume Bernatoniuose, o kitąmet kolektyvai galėtų susirinkti atnaujintose Dembavos padalinio patalpose.“

Penktadienio vakarą vykęs šventinis koncertas buvo nemokamas. Pasirodė 12 kolektyvų: Panevėžio „Saulėgrąžos“, Radviliškio „Verpetukės“, Liūdynės „Žavesys“, Dembavos „Rugiagėlės“, Šiaulių krašto „Saulės linija“, Pasvalio rajono Mikoliškio „Vasarės“, Saločių „Mėtos“, Tiltagalių „Širšės“, Katinų „Katės“, Smilgių ir Paįstrio „Rožiniai ritmai“, Krekenavos „Senjorų valandėlė“.

„Ir dar buvo kolektyvas iš Krekenavos, pasisakiusios, kad labai nori dalyvauti, nors neturi nei pavadinimo, nei vadovo. Buvo ir daugiau norinčiųjų prisijungti prie gausios mūsų šventės, tačiau daugiau jau nebetelpa. Jau dabar vien šokėjų bus daugiau nei 100“, – atviravo renginio organizatorė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šokius su šunimi propaguojanti Medeina skatina ir kitus atrasti šio užsiėmimo teikiamą džiaugsmą

confident-noyce

Trys Panevėžio kultūros centro kolektyvai iš konkurso grįžo su apdovanojimais

confident-noyce

Netrukus panevėžiečiai galės džiaugtis įrengta šokių terasa

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau