Liko keturios dienos pasiūlyti savo Metų panevėžietį

AutoriusJPFotoPANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ

Liko keturios dienos iki gruodžio 1-osios – dienos, iki kada galite pasiūlyti savo kandidatą Metų panevėžiečio vardui gauti. Kandidatūras į apdovanojimus gali siūlyti visi – visuomeninės  organizacijos, institucijos, įmonės, miesto gyventojai. Kaip ir kasmet, renkami 5 Metų panevėžiečiai.

Siūlant prašome nurodyti vardą, pavardę, konkrečius nuopelnus kalendoriniais metais ar apibūdinti viso gyvenimo darbus. Raštu pateiktos kandidatūros registruojamos Savivaldybės priimamajame (įėjimas iš Vilniaus g. pusės) 106 kabinete. Pasiūlymus Metų panevėžiečio vardui suteikti galima palikti ir prie Savivaldybės centrinio įėjimo (Laisvės a. 20, Panevėžys) įrengtoje pašto dėžutėje, skirtoje gyventojų prašymams, raštams ar kitiems dokumentams pateikti, taip pat siųsti el. paštu komunikacija@panevezys.lt arba skambinti tel. (8 45) 501 205.

Metų panevėžiečiai apdovanojami už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje, švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus, profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją, labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams, visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą, miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas, savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą. Metų panevėžiečio vardas taip pat gali būti suteikiamas už viso gyvenimo nuopelnus. Metų panevėžiečiai tradiciškai bus apdovanoti Juozo Lebednyko sukurtomis skulptūrėlėmis.

Šiuo metu miesto bendruomenė yra pateikusi 28 kandidatus, tai:

Lietuvos skulptorius, tarptautinių skulptūros simpoziumų dalyvis ALFRIDAS PAJUODIS – už indėlį užsienio ir Lietuvos menui ir kultūrai. Nuo 1989 m. dalyvauja parodose ir simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje taip garsindamas Panevėžio miesto vardą. Už daugybę nuostabių darbų, dėmesį ir atsidavimą vaikams įvairiose mokyklose.

Dviejų gyvūnų prieglaudų – Panevėžio gyvūnų globos draugijos ir VšĮ „Rūtos užuovėja“ – įkūrėja bei vadovė, šunų dresuotoja, kinologė – ekspertė, jau 37 m. burianti organizacijas beglobiams gyvūnams priglausti RŪTA LIBERIENĖ – už tai, kad Panevėžio mieste gatvėmis nesiblaško palikti niekam nereikalingi šunys, už tai, kad beglobiais tapę prieglobstį randa nevyriausybinėje, žmonių laisva valia remiamoje organizacijoje, už tai, kad tokia organizacija sugeba išsilaikyti ir surasti naujus namus į gatves išmestiems gyvūnams, už atsidavimą gelbstint beglobius gyvūnus, sąžiningą, garbingą, pasiaukojamą veiklą.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius ARVYDAS SKORUPSKAS – už įstaigoje įgyvendintas daugybę naujovių, įdiegtus naujus gydymo metodus, atnaujintas reabilitacijos procedūras Likėnų reabilitacijos ligoninėje, pritrauktas investicijas, rodomą dėmesį ne tik pacientams, bet ir įstaigos darbuotojams.

FK „Panevėžys“ vyriausias treneris GINNO LETTIERI – už tai, kad 2022 m. šio specialisto dėka klubas pirmą kartą savo istorijoje pasidabino bronzos medaliais, o šiemet, po 12 metų pertraukos sugrąžino auksą į Panevėžį – jo vadovaujama komanda iškovojo „Optibet A lygos“ 2023 futbolo čempionų titulą.

Juozo Miltinio dramos teatro aktorius ALBINAS KĖLERIS – už tai, kad per penkis darbo dešimtmečius Juozo Miltinio dramos teatre A. Kėleris sukūrė daugiau kaip 100 vaidmenų, režisavo 5 dramos teatro spektaklius. Jo sukurti vaidmenys ir režisuoti spektakliai sulaukė reikšmingų apdovanojimų Lietuvoje. Taip pat jis aktyviai dirba kine, televizijoje ir radijuje, dalyvauja Panevėžio kultūriniame gyvenime, prisideda prie socialinių, švietimo projektų sukūrimo ir įgyvendinimo.

VšĮ Panevėžio miesto poliklinikos šeimos gydytoja ROMUALDA LIUTKEVIČIENĖ – už rūpestį pacientams, nuoširdumą ir  atsidavimą mediko profesijai.

Labdaros ir paramos fondo „Nauja viltis“ direktorė IRINA BURKAUSKIENĖ – už gebėjimą suburti visuomenę, pasiaukojančią ir nuoširdžią pagalbą stokojantiems, pabėgėliams, miestiečiams.

Panevėžio kraštotyros muziejaus  archeologinių radinių restauratorė BIRUTĖ KAZIUKONIENĖ – už ilgametį ir profesionalų restauratorės pareigų atlikimą, restauruojant istorines ir archeologines muziejines vertybes – radinius ir dirbinius iš juodojo ir spalvotojo metalo, už  metalo radinių konservavimą ir restauravimo darbus, už nuopelnus Lietuvos ir Panevėžio krašto muziejinei veiklai.

VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos šeimos gydytoja JURGITA MACKEVIČIENĖ – už rūpestį pacientams, profesionalumą bei pasiaukojimą dėl pacientų gerovės.

Fotomenininkas PETRAS KAUPELIS – už kūrybinius atradimus, pritaikant kūrybiniame procese lazerio spindulį, už visuomeninę veiklą ugdant jaunuosius fotografijos menininkus, už Lietuvos ir Panevėžio vardo garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, už viso gyvenimo kūrybos nuopelnus.

Kompiuterinių informacinių sistemų inžinierius, fotografas, intelektualaus žaidimo „Auksinis protas“ vasaros lygos nugalėtojas AIVARAS TROŠČENKA – už pažintinės veiklos, kūrybiškumo skatinimą, intelektualių žaidimų populiarinimą.

Lietuvos plaukikas, nacionalinis rekordininkas, Europos plaukimo varžybų daugkartinis nugalėtojas ir 2023 m. Pasaulio plaukimo taurės varžybų Atėnuose čempionas DANAS RAPŠYS – už Panevėžio miesto bei Lietuvos vardo garsinimą.

Krepšininkas, Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ bei nacionalinės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narys GABRIELIUS MALDŪNAS – už Panevėžio vardo garsinimą ne tik šalyje, bet ir pasaulyje, už organizuojamas krepšinio stovyklas vaikams.

Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas AURENTAS GRUBINSKAS – už profesionalumą.

Gydytoja akušerė-ginekologė JURGITA ABUKEVIČIENĖ – už profesionalumą, jautrumą, atsidavimą darbui, dėmesį pacientėms ir patarimus.

Šeimos klinikos „Epionė“ gydytoja VALDA ALEKSIŪNIENĖ – už profesionalumą, nuoširdumą, pagalbą pacientams.

Panevėžio muzikinio teatro vadovė KOTRYNA NEKROŠIŪTĖ – už Panevėžio muzikinio teatro aukšto meninio profesionalumo skrydį 2023 metais – Broniaus Kutavičiaus operą-poemą „Strazdas – žalias paukštis“.

Triatlonininkė ALINA RANCEVA – už gimtojo miesto Panevėžio bei Lietuvos vardo garsinimą, už profesionalumą ugdant jaunuosius sportininkus.

Pediatras DARIUS OVSIANAS – už rūpestį mažaisiais pacientais, profesionalumą ir pasiaukojimą dėl pacientų gerovės ir sveikatos.

Viena žymiausių Lietuvos dainų švenčių, festivalių, įvairių renginių režisierė, ilgametė liaudies dainų ir šokių ansamblio “Ekranas” vadovė LEOKADIJA DABUŽINSKAITĖ –  už siekį atskleisti lietuvių tautos gyvenimo gilumines prasmes ir jų reikšmę moderniame pasaulyje.

Kompozitorius, dainų atlikėjas SIGITAS STANKŪNAS – už viso gyvenimo nuopelnus.

Ilgametis orientavimosi sporto treneris, daugkartinis varžybų nugalėtojas, nuostabus ir šiltas žmogus – ALGIRDAS ŠALKAUSKAS – už profesionalumą, už puikų Lietuvos čempionų, Europos prizininkų, Pasaulio pirmenybėse dalyvaujančių sportininkų paruošimą.

Labdaros ir paramos fondo „Gėrio trupinėlis“ atstovė DAIVA PIKŪNIENĖ – už atjautą, neatlygintiną pagalbą tiems, kuriems jos labiausiai reikia.

BMX dviračių sporto atstovas TITAS PETRAITIS – už Lietuvos BMX dviračių čempionato nugalėtojo vardą, įvairių varžybų prizinių vietų laimėjimus, už pastangas Panevėžyje atgaivinti BMX dviračių sporto šaką.

Pirmasis futbolo klubo „Ekranas“ prezidentas ALEKSANDRAS MICHELSONAS – už viso gyvenimo nuopelnus. A. Michelsono valdymo metu tuometis klubas „Ekranas“ laimėjo Lietuvos futbolo čempionatą ir iškovojo teisę dalyvauti Europos šalių futbolo čempionų taurės turnyre. A. Michelsonas yra V. Variakojo muziejaus steigimo iniciatorius, padovanojęs ne vieną eksponatą iš gausios kolekcijos sporto tema. Taip pat jo dėka Panevėžio universalioje sporto arenoje įsteigtas Futbolo muziejus, įkurtas klubas „Ekrano senjorai“ ir atlikta daugelis kitų darbų.

Pirmosios gyvensenos medicinos klinikos „Effectus“ Panevėžyje įkūrėja RASA RIMŠĖ – už drąsą panevėžiečiams pasiūlyti naujos koncepcijos kliniką, kitokį požiūrį į sveikatą ir ligų profilaktiką, gydymą, už norą padėti žmonėms keisti gyvensenos įpročius, siekiant išvengti lėtinių ligų ar jas kontroliuoti.

Baidarių ir kanojų irklavimo treneriai DALIA IR VYTAUTAS VAIČIKONIAI – už profesionalumą, už apgintą Panevėžio miesto ir Lietuvos garbę pasaulinio lygio tarptautinėse jaunių ir jaunimo baidarių ir kanojų varžybose.

Fotomenininkas STASYS POVILAITIS – už viso gyvenimo nuopelnus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pasveikinti 2023-iųjų Metų panevėžiečiai

confident-noyce

Gruodžio 15-ąją bus pagerbti 2023-iųjų Metų panevėžiečiai

confident-noyce

Išrinkti 2023-iųjų Metų panevėžiečiai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau