Ligonių pavėžėjimo paslaugai papildomai šiais metais reikėtų 5–6 mln. eurų

AutoriusRaminta Majauskaitė (ELTA)
Fotorimvydas ančerevičius

Praėjusią savaitę paaiškėjus, kad dėl finansinių sunkumų Greitosios medicinos pagalbos tarnyba (GMPT) kuriam laikui imasi pacientų pavėžėjimo tvarkos pokyčių, pastarosios atstovas Tomas Bagdonas sako – norint užtikrinti šios paslaugos tęstinumą iki šiol buvusiomis apimtimis 2025-aisiais papildomai reikėtų maždaug 5–6 mln. eurų.

„Šiuo metu variantų ne tiek ir daug – pokyčiai Vyriausybės nutarime, siaurinant paslaugą, arba kitas variantas yra palikti tokią pačią paslaugą ir jos apimtį, skiriant finansavimą. (…) Man atrodo, kad 5–6 mln. eurų užbaigti tokiomis apimtimis, kokios yra šiuo metu, užtektų iki metų pabaigos“, – pirmadienio rytą LRT radijui teigė T. Bagdonas.

Stebisi, kodėl apie situaciją pranešta taip vėlai

Tiesa, Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Audrius Klišonis stebisi, kodėl apie finansinius sunkumus buvo pranešta tik tada, kai lėšų įprastomis apimtimis tęsti pacientų pavėžėjimą nebeliko.

„Jeigu nepraėjus pusei metų, matome, kad pinigų nebėra, tai šioje vietoje, matyt, nesuveikė perspėjimo sistema. Jau po pirmo ketvirčio, manau, buvo galima matyti, kiek lėšų yra sunaudojama ir koks yra likutis“, – akcentavo A. Klišonis.

Tokios pozicijos laikėsi ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) narė Jurgita Sejonienė. Pasak konservatorės, finansiniai duomenys turi būti stebimi nuolat.

„Keista, kad Sveikatos apsaugos ministerija po pusmečio, tarsi paskutinę dieną, suprato, kad tie pinigai išeikvoti ir paslaugos negalės užtikrinti. Stebėsena turėtų būti vykdoma aktyviau“, – pabrėžė J. Sejonienė.

Savo ruožtu GMPT atstovas tikina, kad tarnyba apie sunkumus Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) įspėjo jau prieš kurį laiką.

„Kolegos monitorina duomenis kas savaitę. Todėl jie yra pakankamai operatyviai pateikiami. Sveikatos apsaugos ministeriją apie susiklosčiusią situaciją informavome prieš kurį laiką“, – tvirtino T. Bagdonas.

ELTA primena, kad dėl finansinių sunkumų nuo šios savaitės GMPT laikinai įvedė pacientų pavėžėjimo tvarkos pakeitimus, kuriais registruojami tik gulintys ir į transplantacijos procedūrą vykstantys asmenys.

Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė, reaguodama į susiklosčiusią situaciją, tikino, kad yra ieškoma būdų, kaip kuo greičiau ir efektyviau užtikrinti paslaugos tęstinumą. Taip pat, nurodė ji, kad problema kilo buvusiai ministerijos vadovybei neįvertinus pacientų pavėžėjimo paklausos bei nepakankamai tvariai suplanavus tam reikalingus finansus.

Praėjusių metų liepą pradėta teikti pacientų pavėžėjimo paslauga yra finansuojama valstybės biudžeto lėšomis, jai šiais metais skirta 8,7 mln. eurų. GMPT duomenimis, per beveik metus ši paslauga suteikta daugiau kaip 50 tūkst. kartų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ministerija ieškos galimybių prioritetine tvarka onkologiniams ligoniams teikti pavėžėjimo paslaugas

JP Redakcija

NTB primena: pavėžėjimo paslauga į organų transplantacijas ir po jų – teikiama be pokyčių

JP Redakcija

R. Šadžius: prie pacientų pavėžėjimo paslaugos tęstinumo Finansų ministerija neprisidės

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads