Ligoninėje savanoriaujantys panevėžiečiai: „Iš naujo atrandame save“

AutoriusJPFotoRPL

Respublikinė Panevėžio ligoninė – akredituota savanorius priimanti įstaiga, kuri siekia ligoninės teikiamas paslaugas padaryti dar kokybiškesnes, pateisinti pacientų norus ir lūkesčius. Užtikrinti saugią ir jaukią aplinką pacientams, praskaidrinti jų buvimo ligoninėje laiką ne tik personalo, bet ir savanorių dėmesiu.

Viena iš Panevėžio ligoninės savanorių Toma Žižienė jau trejus metus savanoriauja Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje, kur naujai atrado save.

„Prasidėjus COVID-19 pandemijai, pamačiau Panevėžio Mokymo centro skelbimą, kviečiantį studijuoti paramediciną. Esu veikli moteris, todėl šis centro kvietimas labai sudomino ir nutariau save išbandyti šioje srityje. Taip netikėtai patekau į pirmą laidą, į kurią susirinko įvairių profesijų žmonės, iš viso – apie 140 norinčių studijuoti paramediciną. Atėjus laikui rinktis praktiką, nedvejodama pasirinkau Panevėžio ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių, į kurį atėjau per patį pandemijos įkarštį. Buvo baisu, bet tuo pačiu ir labai įdomu, nes reikėjo suteikti pagalbą pacientams neįprastu būdu: vilkint kombinezonus, dėvint kaukes ir kitas apsaugos priemones. Pasibaigus praktikai mums pasiūlė savanoriauti, nes labai reikėjo pagalbos medikams, aš vėl buvau ta pirmoji, norinti eiti ir padėti tuo visiems sunkiu išbandymo laikotarpiu. Nuo to laiko  pasilikau savanoriauti Priėmimo skyriuje ir taip jau treji metai. Aš esu baigusi teisę, bet manyje tas noras – padėti kitiems visada rusena ir visa tai eina iš širdies, kuri man  sako, kad galiu ir turiu padėti tiems, kam reikia pagalbos“, – dalijosi savanorystės patirtimi T. Žižienė

Panevėžio ligoninėje savanoriai teikia pagalbą pacientams įvairiuose skyriuose. Jie padeda pacientams įvairiais būdais, pavyzdžiui, teikdami emocinę paramą, padėdami su praktiniais klausimais, tokiais kaip maisto atnešimas ar informacijos suteikimas, bei organizuodami veiklas, kurios gali pagerinti pacientų savijautą ir sumažinti vienatvės jausmą.

„Didžiuojamės turėdami savanorystės praktikos vietas, kurios atitinka įvairius mūsų savanorių interesus. Daugelis mūsų savanorių atrado savo mediko karjeros galimybes, remdamiesi savanorio patirtimi Panevėžio ligoninėje. Šiais metais mūsų gydymo įstaigoje startavo projektas „Būsimų medikų akademija“, kur Panevėžio regiono moksleiviai turėjo unikalią progą susipažinti su medikų veikla, įgyti teorinių ir praktinių žinių.  Tai neabejotinai sustiprino jų apsisprendimą ir pasiruošimą būsimoms medicinos studijoms. Savanoriška veikla ligoninėje gali būti vienas geriausių būdų pasiruošti karjeros sveikatos priežiūros srityje, be to, tai gali padėti įgyti pranašumą prieš kitus kandidatus, kai stoja mokytis. Lietuvoje už savanorišką veiklą medicinos įstaigose, stojant į aukštąją mokyklą, pridedama iki  0,5 balo. Savanorystė – ilgam išliekanti patirtis, kuri gali praturtinti savanorio asmenybę ir atverti naujas duris renkantis profesinį kelią“, – apie visokeriopą savanorystės naudą sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Pasak slaugos administratorės, savanorių koordinatorės Rasos Masienės, savanorystė – darbo forma, kuri reikalauja atsakomybės ir pastovumo, siekiant užtikrinti savanorių indėlio tęstinumą ir pacientų gerovę.

„Panevėžio ligoninėje jau savanoriavo studentai iš Panevėžio ir Vilniaus kolegijų bei J. Balčikonio, J. Miltinio,  Panevėžio 5-osios, V. Mikalausko menų gimnazijų moksleiviai ir daugelis kitų. Visi šie savanoriai planuoja savo ateitį susieti su medicina, todėl savanoriška veikla jiems labai naudinga. Kiekvienas savanoris, pasitelkdamas asmenines savybes ir gebėjimus, gali padaryti turtingesnį sergančiųjų buvimo ligoninėje laiką.  Siekiame, kad mūsų pacientai būtų gydomi ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, didelę svarbą teikiame jautrumui ir dėmesingumui“, – apie savanorystės veiklą ir jos privalumus sakė R. Masienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šalies ligonines smaugia skolos: tuo tarpu Panevėžio ligoninė jau penkeri metai dirba be skolų

confident-noyce

Į Panevėžio ligoninės vadovo postą 19 kandidatų: tarp jų – ir įtakingo Seimo nario žmona

confident-noyce

Panevėžio ligoninėje – edukacinė programa moksleiviams

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau