3.2 C
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Lietuvos vyrų rinktinė Europos čempionate iškovojo pirmąją pergalę: nugalėjo Izraelį

Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Europos krepšinio čempionate. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai, puikiai sužaidę trečiąjį kėlinį, Tel Avive rezultatu 88:73 (19:23, 19:14, 33:14, 17:22) įveikė grupės varžybų šeimininkus Izraelio krepšininkus.

Turnyrą abi ekipos pradėjo nesėkmingai – lietuviai 77:79 nusileido Gruzijos ekipai, o Izraelio rinktinė 48:69 nusileido italams.

Lietuvos rinktinėje akistatą pradėjo šie žaidėjai: Mantas Kalnietis, Martynas Gecevičius, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Pirmuosius taškus lietuviams, atsakydamas į rezultatyvią Izraelio ekipos ataką, pelnė Donatas Motiejūnas. Vėliau šeimininkai, nors ir nedideliu skirtumu, išsiveržė į priekį – 9:12. Kėliniui persiritus į antrą pusę Mindaugo Kuzminsko metimas suteikė minimalią persvarą savo komandai – 13:12. Tačiau Izraelio krepšininkų tai iš vėžių neišmušė, jie kėlinio pabaigą sužaidė sėkmingiau ir privertė mūsiškius būti besivejančių vaidmenyje – 19:23.

Antrajame kėlinyje abi komandos startavo vangiai, bet lietuviai sugebėjo ne tik išlyginti, bet po kurio laiko persverti rezultatą ir susikrauti kiek ryškesnį pranašumą – 30:23. Vėliau šeimininkai atsibudo ir neleido lietuviams pabėgti per toli – 32:29. Antroje kėlinio pusėje lietuviai buvo susikrovę rekordinį devynių taškų pranašumą (38:29), bet Izraelio komanda, daugiausia R. Howell’o pastangomis, neleido svečiams atitrūkti per daug ir po pirmos rungtynių dalies lietuviai turėjo tik minimalią persvarą – 38:37.

Trečio ketvirčio starte abi ekipos apsikeitė tiksliomis atakomis – 40:39. Vėliau Martynas Gecevičius pataikė tritaškį, Jonas Mačiulis pasižymėjo iš po krepšio ir lietuvių persvara tapo dviženklė – 50:39. Kėliniui įsibėgėjus lietuviai oponentų per arti neprisileido ir po dviejų Mindaugo Kuzminsko tritaškių išsaugojo savo persvarą – 59:47. Paskutinę kėlinio sekundę Adas Juškevičius pataikė iš aikštės vidurio ir lietuvių persvara po trijų kėlinių siekė rekordinius dvidešimt taškų – 71:51.

Paskutinį ketvirtį abi komandos pradėjo pasikeisdamos tiksliais metimais, o tai buvo paranku lietuviams, kurie liko priekyje – 78:58. Kėliniui įpusėjus mūsiškių pranašumas kiek sumažėjo, bet vis tiek liko gana saugus – 80:64. Edgaras Ulanovas savo tritaškiu nebeleido šeimininkams rimčiau pagalvoti apie sugrįžimą – 84:66. Rungtynių pabaigą lietuviai sužaidė be didesnių duobių ir iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 88:73.