7.3 C
Trečiadienis, 24 balandžio, 2024

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė be problemų pranoko Angolą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia pasirengimą 2019 metų pasaulio čempionatui. Seule sekmadienį mūsiškiai žaidė draugiškas kontrolines rungtynes su Angola ir sutriuškino varžovus rezultatu 91:56  (19:18, 21:15, 25:11, 26:12).

Šįkart sudėtyje nebuvo Mariaus Grigonio ir Žygimanto Janavičiaus.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniams tai buvo jau aštuntosios draugiškos rungtynės pasiruošimo pasaulio čempionatui Kinijoje cikle.

Prieš tai lietuviai Pamplonoje pralaimėjo Ispanijai (70:78), Klaipėdoje ir Espo įveikė Suomiją (80:60 ir 87:46), Belgrade ir Kaune buvo priversti nusileisti Serbijai (68:72 ir 91:95), Espo įrodė savo pranašumą prieš Rusiją (88:72) ir Seule pranoko Pietų Korėją (86:57).

Lietuvos rinktinės starto penketas Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas dvikovą pradėjo sėkmingai ir pirmavo (6:2), tačiau Angola greitai persvėrė santykį (8:11). Rokas Giedraitis dėjimu, Lukas Lekavičius tritaškiu ir Edgaras Ulanovas baudomis sugrąžino iniciatyvą lietuviams (19:16). Po pirmųjų 10 min. žaidimo Lietuva minimaliai pirmavo – 19:18.

Antrasis kėlinys prasidėjo E.Ulanovo taškais (21:18), o netrukus po Mindaugo Kuzminsko dėjimo Lietuvos rinktinė įgijo didžiausią skirtumą (27:20, +7). Toliau  žaidimas vyko tarsi ant svarstyklių: Afrikos atstovai po atkarpos 5:0 priartėjo (25:27), mūsiškiai dar kartą pabėgo rekordiniu skirtumu (35:26, +9), bet netrukus Angola vėl kvėpavo į nugarą (31:35). Po Jono Mačiulio tritaškio prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 7 taškai – 40:33.

Trečiojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė pasiuntė varžovus į gilų nokdauną spurtu 11:0 (51:33). Mūsiškiai toliau diktavo savo sąlygas varžovams (56:35, 61:39, 62:42). Po 30 min. Lietuva pirmavo – 65:44.

Paskutinio ketvirčio pradžioje lietuviai laimėjo atkarpą 10:2 (75:46) ir rungtynių baigtis tapo aiški. Įpusėjus kėliniui ekipas skyrė jau 30 taškų praraja (81:51). Lietuva šventė įtikinamą pergalę. 91:56 (19:18, 21:15, 25:11, 26:12).

Iš viso iki rugpjūčio pabaigoje prasidedančio pasaulio čempionato pradžios Lietuvos rinktinė sužais devynerias rungtynes. Seule dar laukia jėgų išbandymas su Čekija (rugpjūčio 27 d.).