Lietuvos transporto sektoriuje daugėja įmonių ir darbuotojų, gerėja ekonominiai rodikliai

Lietuvos transporto sektorius plečia veiklą – statistikos duomenimis, šių metų pirmą pusmetį, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, sektoriuje veikė 3,2 proc. daugiau įmonių ir dirbo 11,1 proc. daugiau darbuotojų. Gerėjo pagrindiniai ekonominiai rodikliai: transporto sektoriuje sukuriama bendroji pridėtinė vertė (BPV) išaugo 10,7 proc., paslaugų eksportas – 23,4 proc., įmonių pajamos – 11,1 proc.

Minėtu laikotarpiu didėjo transporto paslaugų eksportas į visas pagrindines šalies eksporto rinkas – Vokietiją (+32 proc.), Rusiją (+8 proc.), Prancūziją (+36 proc.), Daniją (+18 proc.), Nyderlandus (+37 proc.). Itin sparčiu augimu išsiskyrė transporto paslaugų eksportas į Italiją (+43 proc.).

Išankstiniais duomenimis, per pirmus tris šių metų ketvirčius, palyginti su atitinkamu 2018 m. laikotarpiu, krovinių vežimo sausumos transportu apimtys augo 4,6 proc. (iki 115,3 mln. t), iš jų kelių transportu pervežta 7,9 proc. daugiau (74,1 mln. t), geležinkeliais – 0,9 proc. mažiau (41,2 mln. t).

Krovinių vežimo geležinkeliais rezultatus labiausiai lėmė 16,9 proc. sumažėjęs tranzitas Kaliningrado srities kryptimi, tai siejama su Rusijos pastangomis nukreipti krovinius per savo uostus. Taip pat sumažėjęs pasaulinis trąšų poreikis privertė trąšų gamintojus, tarp jų ir Baltarusiją, patenkinančią beveik penktadalį pasaulinio trąšų poreikio, sumažinti gamybos apimtis, kas paskutinį ketvirtį lėmė ir sumažėjusias šio krovinio vežimo iš Baltarusijos apimtis.

Tranzitinių krovinių vežimo mažėjimą tikimasi kompensuoti didinant vietinius pervežimus. Pavyzdžiui, šiemet AB „Lietuvos geležinkeliai“ pasirašė ilgalaikę sutartį su bendrove „Dolomitas“ dėl skaldos vežimo.

Krova Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste ir Būtingės terminale šių metų sausio–rugsėjo mėn., palyginti su  atitinkamu 2018 m. laikotarpiu, padidėjo 3,9 proc. Klaipėdos uoste krauta 34,9 mln. t (+3,7 proc.), Būtingės terminale – 7,3 mln. t (+4,6 proc.). Klaipėdos uosto rezultatams daugiausia įtakos turėjo išaugusi grūdų, suskystintųjų dujų ir trąšų krova. Taip pat didėjo ro-ro krovinių (+5,5 proc.) krova, prie šio rezultato prisidėjo pernai atidaryta nauja laivybos linija tarp Klaipėdos ir Treleborgo (Švedija).

Lietuvos oro uostuose per pirmus tris šių metų ketvirčius aptarnauta 4,9 mln. keleivių – 3 proc. daugiau nei pernai atitinkamu laikotarpiu. Populiariausios skrydžių kryptys nepakito: apie 20 proc. visų keleivių iš Lietuvos skrenda į Jungtinę Karalystę, 10 proc. – į Vokietiją, 9 proc. – į Norvegiją. Didžiausias 16 proc. keleivių skaičiaus augimas pasiektas Kauno oro uoste. Krovinių krova šalies oro uostuose padidėjo 9,9 proc., iš jų labiausiai Kaune (+14 proc.) ir Vilniuje (+9 proc.).

1 komentarai

Jonas 2020-02-27 10:02 at 10:02

Transportavimaslabai svarbus šalies ekonomikai, taip pat ir eiliniam gyventojui.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Teisėsauga tiria K. Komskio įmonės veiklą Lentvario dvare

confident-noyce

Į siūlymus iškelti „Grigeo Klaipėdą“ iš miesto centro akcininkas numoja ranka

confident-noyce

Pandemija pasauliui parodė, kad įmanoma kovoti su klimato kaita: ar tai suveiks?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau