Lietuvos šaulių sąjungos šimtmetį minėjo ir panevėžiečiai šauliai

Lietuvos šaulių sąjungos šimtmetį minėjo ir panevėžiečiai šauliai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Valentino PEČININO, LŠS, R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Vilniuje šeštadienį paminėtos šimtosios Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) metinės.

Ta proga sostinės Katedros aikštėje buvo surengta masinė naujųjų sąjungos narių priesaikos ceremonija.

BIC

Šimtąsias LŠS metines sostinėje minėjo Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas ir Panevėžio apskrities Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinė.

Prisiekė šauliai

Stebint prezidentei Daliai Grybauskaitei, ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui ir kitiems politikams bei karininkams, vienu metu prisiekė daugiau nei pusė tūkstančio šaulių.

Katedros aikštėje taip pat nusidriekė rikiuotė iš buvusių parlamento gynėjų, jaunųjų šaulių, kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių, kovinių šaulių.

„Tėvynės meilė nenugalima, tai stipriausias tautos ginklas, pasiryžimas ginti valstybę. Tai mato, žino mūsų draugai, bet žino ir priešai“, – į susirinkusiuosius kreipėsi prezidentė D. Grybauskaitė.

Prezidentė sakė, kad Lietuva šiandien nebūtų stipri ir savarankiška, jeigu ne šauliai, prieš šimtmetį dalyvavę Nepriklausomybės kovose ir padėję kurti reguliarią kariuomenę.

„Prisimename juos kaip didvyrius, kurie iki paskutinės akimirkos liko ištikimi savo priesaikai, tapo pasipriešinimo dalyviais, žuvo už tėvynę partizanų gretose arba Sibiro lageriuose“, – kalbėjo šalies vadovė.

Prisiekė ir ministras

Pats šeštadienį šaulio priesaiką davęs krašto apsaugos ministras buvęs panevėžietis Raimundas Karoblis sakė, kad Lietuvos gyventojai „turi šaulišką geną“, o tai leido kritiniais momentais vienytis nepaisant skirtingų pažiūrų, socialinio statuso ar profesijų.

Panevėžio meras R. Račkauskas su sūnumi Ignu.

Šventė – svarbi

Panevėžio meras R. Račkauskas naujienų portalui JP pasidžiaugė, kad LŠS šimtosios metinės – svarbi šventė.

„Mūsų giminėje šauliais yra keturios kartos. Šaulys buvo mano senelis, tėvas, pats jau porą metų esu šaulys ir dabar jau ir sūnus Ignas papildė šaulių gretas. Man ši šventė labai svarbi. Dalyvaudamas šventėje jaučiau tautos vienybę, o ir pati šventė buvo labai dvasinga“, – pasakojo meras ir prisiminė, kad nors šauliu jis yra porą metų, bet kai reikėjo ginti 1991 metais parlamentą buvo kartu su šauliais.

A. Mordasas.

Renginys – didingas

Šaulių sąjungos Panevėžio apskrities Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės vadas atsargos kapitonas Audrius Mordasas naujienų portalas JP pasakojo, kad iš Panevėžio apskrities renginyje dalyvavo per 150 šaulių.

„Iškilmingą priesaiką davė per 20 šaulių, o 50 jaunųjų šaulių davė pasižadėjimus. Renginys iškilmingas ir didingas“, – nedaugžodžiavo rinktinės vadas ir prisiminė, kad A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinei vadovauja virš 2-jų metų.

Vainikavo koncertas

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas tvirtino, kad pastaraisiais metais Šaulių sąjunga auga ir stiprėja, aktyviai veikia taikos metu, turi aiškią viziją ir vaidmenį šalies gynybos sistemoje karo atveju.

Katedros aikštėje taip pat būrėsi šimtai šaulių, jų šeimos narių ir organizacijos rėmėjų.

Šventės proga netoliese esančiame Bernardinų sode buvo įkurtas šaulių miestelis, kur galima išgirsti šaulių pasakojimų, aplankyti ginklų parodą, savo jėgas išbandyti Gedimino pilies bokšto statyboje, Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukacinėse veiklose, šauliškame kliūčių ruože ir kitose rungtyse.

Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio jubiliejaus renginį vainikavo grupės „G&G Sindikatas“ ir Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas Katedros aikštėje.

1919 metais įkurta Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama savanoriška sukarinta visuomeninė organizacija. Ji skelbia vienijanti daugiau nei 10 tūkst. narių.

Pareigūnai tikisi, kad konflikto atveju šauliai remtų kariuomenę palaikant viešąją tvarką, saugant objektus, renkant žvalgybinę informaciją ir vykdytų kitas užduotis.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.