9.8 C
Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024

Lietuvos rinktinė užtikrintai susitvarkė su prancūzais

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė šiandien Kaune sužaidė dar vienas kontrolines rungtynes, kuriose nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją ir rezultatu 96:71 (23:16, 16:26, 30:14, 27:15) nugalėjo Prancūzijos rinktinę.

Komandos prieš šešias dienas kartą jau išbandė jėgas tarpusavyje – Prancūzijoje šeimininkai lietuvius įveikė 98:77.

Lietuvos rinktinės sudėtyje šiandien neregistruoti Adas Juškevičius, Deividas Gailius, Edgaras Ulanovas bei Marius Grigonis.

Prieš prasidedant rungtynėms arenoje už karjeros pasiekimus taip pat buvo pagerbtas ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas bei kapitonas Robertas Javtokas, kuriam buvo padovanoti simboliniai rinktinės marškinėliai.

Rungtynes Lietuvos rinktinė pradėjo tokiu starto penketu: Mantas Kalnietis, Artūras Milaknis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą metimu iš arti atidarė Mantas Kalnietis, sėkmingai puolime sužaidė ir Donatas Motiejūnas bei Jonas Mačiulis, tad šeimininkai išsiveržė į priekį 7-0.

Svečiai nutraukė taškų badą, bet puolime nestojo ir lietuviai, o po Jono Mačiulio tritaškio Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą – 16:6, bet prancūzai šeimininkams nutolti per daug neleido – 18:12. Kėlinio pabaigoje abi komandos dar apsikeitė tiksliomis atakomis, o po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos rinktinė pirmavo 23:16.

Antrajame kėlinyje prancūzai pradėjo artėti, ir sužaidus tris su puse minutės lietuvių persvara sumažėjo iki dviejų taškų – 26:24. Lietuviai puolime pradėjo žaisti kiek aktyviau ir vėl susikūrė kiek saugesnį atstumą, kuris po Boris Diaw nesportinės pražangos išaugo iki devynių taškų – 35:26. Tačiau svečiai nesutriko, ir, pataikę du tritaškius bei kelis metimus iš po krepšio, kėlinio pabaigoje sugebėjo lietuvius ne tik pasivyti, bet pirmąją rungtynių pusę baigti jau būdami priekyje – 39:42.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo atkarpa 7:0 ir vėl išsiveržė į priekį – 46:42. Bet svečiai ir gana greitai pabudo, patys surengė spurtą 6:0 ir susigrąžino persvarą į savo rankas – 46:48. Lietuvių gretose tritaškiais pasižymėjo Artūras Milaknis ir Mindaugas Kuzminskas, o šeimininkai vėl šovė į priekį – 54:49. Prancūzai puolime strigo, o po Manto Kalniečio tritaškio lietuvių persvara dar labiau padidėjo – 63:51. Prancūzai dar kartą buvo nubausti nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję Dainiaus Adomaičio auklėtiniai tolo vis labiau ir po trijų kėlinių pirmavo 69:56.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai vėl startavo šešiais taškais be atsako ir dar padidino savo pranašumą – 75:56. Kėliniui įpusėjus svečių žaidime didesnio suaktyvėjimo nebuvo, o tuo naudodamiesi lietuviai toliau laikė saugų atstumą nuo savo varžovų – 82:62. Antroje kėlinio pusėje komandos ne kartą keitėsi tiksliomis atakomis, tačiau šeimininkų persvara nuo to ryškiai nesumažėjo – 88:71. Nuaidėjusi sirena paskelbė užtikrintą lietuvių pergalę 96:71.

Oficialu: N. Čanakas prie „7bet-Lietkabelio“ vairo stovės ir kitą sezoną