18.7 C
Panevėžys
Šeštadienis, 23 rugsėjo, 2023

Lietuvos Raudojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus vadovas L. Kakarieka: „Mūsų stiprybė – savanoriai“

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
L. Kakarieka.

Lietuvos Raudonasis Kryžius – unikali humanitarinė jėga, kurios savanoriai kasdien teikia pagalbą tūkstančiams žmonių. Pagrindinės veiklos sritys: senyvų, vienišų žmonių priežiūra ir slauga, mokymas teikti pirmąją pagalbą, pagalba nukentėjusioms nuo karo šeimoms ir humanitarinė pagalba žmonėms Lietuvoje ir už jos ribų.

Apie organizacijos veiklą, savanorystę kalbamės su Lietuvos Raudojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus vadovu Linu Kakarieka.

– Panevėžio Raudonasis Kryžius persikėlė į naujas patalpas centre. Ar jau apsipratote naujoje vietoje? Kiek darbuotojų dirba?

– Gegužės 10 dieną šventėme įkurtuves ir iškilmingai atidarėme naujas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus patalpas. Jau spėjome apsiprasti, nes naujos patalpos jaukesnės ir svarbiausia, jog nuo šiol būsime arčiau žmonių, juk įsikūrėme miesto centre – Panevėžio kolegijoje. Regioniniame skyriuje dirba penki žmonės, o didžiausia mūsų stiprybė – savanoriai.

– Kas svarbiausia Raudonojo Kryžiaus darbe?

– Lietuvos Raudonasis Kryžius yra viena seniausių ir didžiausių humanitarinių organizacijų tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Esame valstybės ir žmonių pagalbininkas, kurio tikslas – apsaugoti žmonių gyvybes ir orumą, teikti pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms. Pagrindinės veikos sritys – „Šiltų apsilankymų“ ir „Stiprios šeimos“ programos. Be to, mokome pirmosios pagalbos įgūdžių, teikiame humanitarinę pagalbą pažeidžiamiems žmonėms Lietuvoje, teikiame pagalbą pabėgėliams, vykdome švietėjišką veiklą švietimo įstaigose. Darbuojamės Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Biržų, Utenos, Anykščių rajonuose.

– Pabrėžėte, kad jūsų stiprybė – savanoriai. Ar savanorių gretos auga, nes pagalbos reikia daugeliui žmonių?

– Savanoriai – didžiausias turtas ir džiaugsmas, nes mūsų veikla ir pagalba visuomenei – pagrįsta savanoryste. Krizinės situacijos Lietuvoje sustiprino savanorystės pozicijas, žmonės pamatė, kad gali padėti valstybei ir į nelaimę patekusiems žmonėms, tad tikrai jaučiame susidomėjimą, ir mūsų gretos nuolat auga. Tačiau mums nuolat reikia savanorių, nes pagalbos reikia vis daugiau žmonių. Todėl kviečiu papildyti savanorių gretas, juk gerus darbus daryti yra labai gera.

– Gegužės 8-ąją minima Raudonojo Kryžiaus diena. Priminkite organizacijos istoriją?

– Šiais metais Lietuvos Raudonajam Kryžiui sukanka 104 metai, o kitamet švęsime 105-ajį gimtadienį. Raudonojo Kryžiaus ir Pusmėnulio judėjimas prasidėjo 1859 metais. Gegužės 8 diena visame pasaulyje minima Raudonojo Kryžiaus diena, o tai reiškia, kad 15 milijonų savanorių ir beveik 200 nacionalinių draugijų mini šią svarbią dieną.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

RRT: trumpasis numeris 111 skiriamas Raudonajam Kryžiui

confident-noyce

Miesto šventėje panevėžiečiai mokosi suteikti pirmąją pagalbą

confident-noyce

Lietuvos Raudonasis Kryžius smerkia Baltarusijos organizaciją dėl Ukrainos vaikų išvežimo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau