Lietuvos rašytojų sąjungos premija – poetei G. Kazlauskaitei

Lietuvos rašytojų sąjungos premija – poetei G. Kazlauskaitei

BNS / Šaltiniai.lt nuotr.

G. Kazlauskaitė.

Lietuvos rašytojų sąjungos premija paskirta poetei Giedrei Kazlauskaitei.

Premija jai skirta už naujausią eilėraščių rinkinį „Singerstraum“, BNS patvirtino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A.Jonynas.

„Singerstraum“ – jau penktoji G.Kazlauskaitės knyga ir trečiasis poezijos rinkinys. Lietuvių literatūros magistro išsilavinimą Vilniaus universitete įgijusi rašytoja debiutavo 2001-aisiais dviejų apysakų knyga „Sudie, mokykla“, 2008-aisiais išleido eilėraščių rinkinį „Heterų dainos“, už kurį yra pelniusi Jaunojo jotvingio premiją. 2014-aisiais išėjo jos antrasis poezijos rinkinys „Meninos“, įvertintas Jurgos Ivanauskaitės premija.

BIC

Kartu su kunigu pranciškonu, poetu Juliumi Sasnausku rašytoja 2009-aisiais yra išleidusi evangelijų komentarų knygą „Postilės“. G.Kazlauskaitė yra kultūros laikraščio „Šiaurės Atėnai“ vyriausioji redaktorė.

Lietuvos rašytojų sąjungos premija nuo 1992 metų skiriama už didelės vertės literatūrinį kūrinį, išleistą per pastaruosius dvejus metus. Premija teikiama kasmet sausio 6-ąją − Trijų Karalių dieną.

Premijos dydį Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba nustato kasmet. Šią premiją skiria LRS valdybos renkama penkių narių komisija.

Pastaraisiais metais šią premiją yra pelnę Herkus Kunčius – už romanų dilogiją „Dviveidis romanas“, Algimantas Mikuta – už poezijos rinktinę „Gyvenau be laikrodžio“, Aidas Marčėnas – už eilėraščių rinkinį „Tuščia jo“, Alvydas Šlepikas – už romaną „Mano vardas – Marytė“, Andrius Jakučiūnas – už apsakymų vainiką „Lalagė“ , Kornelijus Platelis – už eilėraščių rinkinį „Karstiniai reiškiniai“, Donatas Petrošius – už eilėraščių rinkinį „Aoristas“.

bns

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.