Trečiadienis, 12 gegužės, 2021

Lietuvos rankininkai antrą kartą šalies istorijoje žais Europos čempionate

AutoriusLRT.LTFotoBNS
Lietuvos rankinio rinktinė.

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė po 24 metų pertraukos vėl žais Europos čempionate. Portugalijoje pralaimėjimą patyrę lietuviai sulaukė palankių rezultatų kitų grupių rungtynėse ir užsitikrino vietą Senojo žemyno pirmenybėse.

Ilgą rungtynių laiką apylygiai su portugalais kovoję lietuviai krito rezultatu 25:30 (12:11).

Lietuva į Europos pirmenybės, kurios vyks 2022-aisiais, pateko kaip viena iš keturių geriausių trečiųjų grupių komandų.

Mūsų šalies rankininkai iki šiol vienintelį kartą Europos čempionate žaidė 1998 metais. Tuomet Italijoje pasirodę lietuviai liko devinti.

Dvikovoje su portugalais nuo pirmų minučių vyravo kova įvartis po įvarčio – momentais pirmavo tiek vieni, tiek kiti. Visgi lietuviams, pirmojo kėlinio pabaigoje suteikus poilsio lyderiams, pavyko pasiekti teigiamą rezultatą – 12:11.

Pirmoje pusėje Lietuvos rinktinės gretose nesulaikomai žaidė Žanas Gabrielius Virbauskas, į portugalų vartus įmetęs 4 įvarčius.

Antrojo kėlinio pradžia klostėsi panašiai, tačiau jam įpusėjus iniciatyvą į savo rankas perėmė portugalai, kurie visiškai išjungė lietuvius ir įgijo rekordinę 5 įvarčių persvarą. Išsiropšti iš šios duobės Lietuvos rankininkams nepavyko, tačiau pralaimėjimą netrukus pakeitė triumfas – palankūs rezultatai kitose arenose atvėrė duris į Europos pirmenybes.

Lietuva savo grupėje į priekį užleido Islandiją ir Portugaliją. Pastarieji, įveikę mūsiškius, liko pirmi.

2022-ųjų Europos čempionatas sausio 13–30 dienomis vyks Vengrijoje ir Slovakijoje. Jame varžysis 24 nacionalinės komandos.