Lietuvos paralimpinio komiteto narius papildė Panevėžio savivaldybės atstovas

AutoriusJpFotoORGANIZATORIŲ

Šalies paralimpinio sporto valdyme dalyvaus dar viena organizacija – Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacija. Sprendimas Kaune vykusiame Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) Vykdomojo komiteto posėdyje priimtas vienbalsiai, skelbiama pranešime spaudai.

Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacija prisijungė prie kitų LPAK narių: Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos, Lietuvos aklųjų sporto federacijos ir Paralimpiečių asociacijos.

„Tai – didelis žingsnis į priekį. Neįgaliųjų sportui nuo šiol atstovaus organizacija, kurios žodis svarbus kalbantis dėl aukšto meistriškumo programų, dėl stipendijų, premijų. Dabar kalbėsime jau ne vieni.

Be to, žinios, susijusios su neįgaliųjų sportu, daug greičiau pasieks visas šalies savivaldybes. Asociacija veikia beveik penkiose dešimtyse savivaldybių. Mes, priimdami vieną ar kitą sprendimą, žinią iškart paskleisime visoms savivaldybėms“, – argumentavo LPAK generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

Asociacijos prezidentu prieš kelias savaites išrinktas Gintaras Jasiūnas, vadovaujantis ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos sporto skyriui, LPAK Vykdomojo komiteto posėdyje sakė:

„Aiškiai matome prasmę mūsų organizacijos dalyvavime LPAK veikloje. Esame būtent sporto srities specialistų asociacija, mūsų darbas – pasiūlyti politikams savivaldybėse, kaip plėtoti sportą. Norime ir galime patarti, kad priimami sprendimai būtų kokybiški, naudingi sportininkams ir treneriams.“

Vienbalsiai už naujo LPAK nario priėmimą balsavę Vykdomojo komiteto nariai sveikino šį žingsnį.

„Bendruomenėje pasikalbame, kad sveikųjų sportą išmanome geriau nei sveikieji žmonių su negalia sportą. Galvoju, kad mes irgi galime prisidėti prie bendro supratimo apie neįgaliųjų sportą savivaldybių lygmeniu. Dėl to ir palaikome šią iniciatyvą. Manau, tai bus naudinga visiems. Paralimpinis sportas Lietuvoje įgauna vis didesnę reišmę, todėl toks žingsnis labai reikalingas. Manau, kad dirbdami kartu galime pasiekti abipusės naudos“, – sakė paralimpinis čempionas Vytautas Girnius.

Savivaldybių sporto padalinių asociacijai LPAK Vykdomajame komitete atstovaus šios organizacijos viceprezidentas, Panevėžio savivaldybės administracijos sporto skyriaus vadovas Justinas Jasiukaitis.

„Tikslas, kad užsiimančių žmonių sportu ratas plėstųsi, žinome, kad sunkiausia yra tiesiogg pritraukti užsiimti sportu. Mes, kaip sporto specialistai, miestuose stengiamės sudaryti kuo geresnes sąlygas, pritaikyti sporto bazes ir kad tiek negalią turintys sportininkai, tiek sveiki galėtų sportuoti drauge“, – sako J. Jasiukaitis.

LPAK Vykdomojo komiteto nariai ketvirtadienio posėdyje patvirtino papildomą paramą paralimpinio judėjimo sportininkams ir treneriams.

200 eurų dydžio stipendijos skirtos treneriams, kurių treniruojami atletai yra iškovoję aukštas vietas svarbiausiose tarptautinėse neįgaliųjų varžybose ir už tai gauna valstybės stipendijas.

„Taip siekiame užpildyti spragą, motyvuoti trenerius, ugdančius Lietuvą garsinančius medalininkus. Sportininkui aukštas pasiekimas garantuoja valstybės stipendiją, o treneris lieka primirštas. Manome, kad trenerio indėlis irgi turi būti vertinamas aukščiau“, – sakė LPAK prezidentas Mindaugas Bilius.

M. Bilius Vykdomojo komiteto narius informavo, jog pagrindinis LPAK partneris UAB „Euloto“ įsteigė vardines 200 eurų dydžio stipendijas maratonininkei Aušrai Garunkšnytei, sprinteriui Danui Sodaičiui ir paratriatlonininkui Ernestui Česoniui.

„Ačiū partneriams už asmeninį dėmesį mūsų sportininkams. Smagu, kad jie savo prekės ženklą sieja su paralimpinio sporto veidais. Tai reiškia, jog esame vis labiau matomi ir atpažįstami, judame teisinga kryptimi“, – džiaugėsi M. Bilius.

Posėdyje nuspręsta išplėsti paralimpines stipendijas gaunančių sportininkų sąrašą, kuriame atsidūrė perspektyvaus ieties metiko Osvaldo Kucavičiaus pavardė. Jam skirta 150 eurų stipendija.

Paralimpinė stipendija iki 200 eurų padidinta lengvaatletei Oksanai Dobrovolskajai. Regėjimo negalią turinti disko metikė iš Kauno šį sezoną varžybose pademonstravo vadinamą „high performance“ rezultatą, didinantį jos galimybes prasibrauti į Tokijo paralimpines žaidynes.

50 eurų dydžio stipendijos paskirtos sunkiausią negalią turinčių paraatletų asistentams, padedantiems sportininkams kasdieniame treniruočių procese.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Baltijos šalys, Lenkija ragina Tarptautinį paralimpinį komitetą stabdyti Rusijos narystę

confident-noyce

Paralimpiniam komitetui ir toliau vadovaus M. Bilius

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau