Lietuvos moksleivių sveikata bei gyvensenos įpročiai šiek tiek pagerėjo

Lietuvos moksleivių sveikata bei gyvensenos įpročiai šiek tiek pagerėjo

BNS / Pixabay.com nuotr.

Lietuvos mokinių sveikata bei gyvensenos įpročiai per ketverius metus šiek tiek pagerėjo, ketvirtadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, remdamasi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Sveikatos ir gyvensenos tyrimu.

Ministerijoje pristatyto tyrimo duomenimis, 87 proc. mokinių nurodo, kad jie patenkinti savo gyvenimu. Mažiau jaunuolių vartoja alkoholį, mažiau rūko, vaikai vis dažniau valgo vaisių ir daržovių.

Vaikų sveikos gyvensenos rodikliai, palyginti su tokiu pačiu tyrimu, atliktu 2014 metais, šiek tiek pagerėjo arba nesikeitė, skelbia ministerija.

BIC

Tyrimas parodė, kad tik trečdalis mokinių yra kasdien fiziškai aktyvūs.

Mokiniams rekomenduojamas maždaug valandos fizinis aktyvumas kasdien sportuojant, vaikščiojant ar dirbant fiziškai. Mergaitės yra fiziškai pasyvesnės už berniukus, ir ši situacija nesikeičia jau keletą metų. Lietuvos mokinių fizinis neaktyvumas beveik nesiskiria nuo visos Europos vidurkio.

„Visos Europos šalys susiduria su tomis pačiomis problemomis. Pagal sveikos gyvensenos rodiklius mūsų mokiniai yra maždaug ties Europos šalių vidurkiu, tačiau turime siekti geresnių rezultatų“, – pranešime cituojama švietimo viceministrė Kornelija Tiesnesytė.

Siekiant skatinti moksleivių fizinį aktyvumą, nuo ateinančių mokslo metų didinamas kūno kultūros pamokų skaičius.

Tik pusė Lietuvos mokinių kasdien pusryčiauja. Pagal šį rodiklį Europoje šalis užima 29 vietą. Apie 35 proc. moksleivių kasdien suvalgo vaisių arba daržovių.

Dauguma Lietuvos mokinių savo sveikatą įvertino kaip gerą. Tik 13 proc. nurodė, kad jų sveikata prasta.

Kad iš jų tyčiojamasi bent kelis kartus per mėnesį, nurodė 28 proc. mokinių (2014 metais – 29 proc.). Internetines patyčias patiria apie 9 proc. mokinių.

Tyrime paaiškėjo, kad maždaug penktadaliui Lietuvos mokinių sunku užmigti, maždaug pusė mokinių pažymėjo, kad į mokyklą rytais jie nueina gerai nepailsėję.

PSO koordinuojamas Sveikatos ir gyvensenos tyrimas yra vienintelis vaikų sveikatos ir gyvensenos tyrimas Europoje, kas ketverius metus atliekamas pagal vieningą tyrimo protokolą 48 šalyse.

Tyrime taip pat dalyvauja JAV, Kanada ir Azijos šalys.  Tai pagrindinė PSO vaikų sveikatos ir gyvensenos stebėsenos priemonė.

Lietuva į tyrimą įsitraukė nuo 1994 metais. Pernai atliktame tyrime dalyvavo 64 atsitiktine tvarka atrinktos mokyklos, daugiau nei 4 tūkst. mokinių. Tyrimą atliko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos tyrimų instituto mokslininkai.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.