-5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023

„Lietuvos Maximalistų“ stipendijas gaus net 7 panevėžiečiai

AutoriusDOMINYKAS GŪRAFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, ASMENINIS ALBUMAS
I. Cimnolonskas, D. Aleknavičius ir E. V. Navickas.

Prekybos tinklas „Maxima“ paskelbė 21-ojo „Lietuvos Maximalistų“ konkurso nugalėtojus. Šiemet mokslo, meno, muzikos, sporto, visuomeniškumo bei ekologijos srityse varžėsi apie 600 mokinių. 110 tūkst. eurų stipendijų fondas skirtas 113 vaikų, kurie visus šiuos mokslo metus gaus 100 arba 200 eurų kasmėnesines stipendijas. „Maximalistų“ gretose – septyni panevėžiečiai.

„Ankstesnių metų konkursų nugalėtojai teigia, kad „Lietuvos Maximalisto“ stipendija jiems suteikė finansinį užnugarį, laisvę siekti užsibrėžtų tikslų – vykti į konkursus, įsigyti priemonių ar paslaugų, reikalingų tobulėjimui“, – sakė „Maxima LT“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Panevėžyje „Maximalistais“ tapo: Kotryna Glemžaitė, Paulius Klimovas, Modestas Januškevičius, Rėjus Mikitavičius, Emilis Vitas Navickas, Ignas Cimnolonskas, Dovydas Aleknavičius.

K. Glemžaitė.

Laimėjo antrą kartą iš eilės

Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientė ir V. Vaičiukonio irklavimo klubo ugdytinė Kotryna Glemžaitė stipendiją laimi jau antrus metus iš eilės. Šiemet sporto srityje Kotryna laimėjo skatinamąją šimto eurų stipendiją.

„Nepaprastai džiaugiuosi dėl to, kad mano įdirbis, kasdienės pastangos ir laimėjimai yra pastebimi ir pripažįstami. Tai puiki paskata ateičiai“, – šypsojosi K. Glemžaitė.

Sportininkė užsiima profesionaliu baidarių sportu.

„Kol kas esu greičiausia Lietuvoje – pasaulio jaunių čempionate iškovojau šeštą vietą. Reklamose sužinodavau apie „Maximalistų“ projektą ir, skatinama mamos, kelis metus iš eilės pildžiau paraiškas. Anketą sudaro dvi dalys: praėjusių metų laimėjimų sąrašas ir trumpas motyvacinis laiškas. Būtent pernai ir šiais metais buvau pastebėta šiame projekte“, – apie dalyvavimą papasakojo Kotryna.

Pasak „Maximalistės“ – stipendija papildys taupyklę.

„Konkrečių planų kaip išleisiu stipendiją dar neturiu. Todėl kiekvieną mėnesį pildysiu taupyklę, panaudosiu santaupas, kai reikės pirkti priemones sportui ar mokslui“, – paaiškino mergina.

D. Aleknavičius.

Net keturi „Maximalistai“ iš „RoboLabo“

Kasmėnesines šimto eurų stipendijas gaus keturi moksleiviai, kurie po pamokų ugdosi Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“.

Šias skatinamąsias stipendijas inovacijų kategorijoje pelnė dvyliktokai Dovydas Aleknavičius ir Emilis Vitas Navickas bei devintokas Ignas Cimnolonskas. Visi mokosi Juozo Balčikonio gimnazijoje, o po pamokų lankosi robotikos centre „RoboLabas“

Taip pat stipendiją gaus ir vienuoliktokas Paulius Klimovas, pelnęs pripažinimą už pasiekimus visuomeniškumo srityje. Šis „Maximalistas“ mokosi Juozo Miltinio gimnazijoje.

I. Cimnolonskas.

„Beje, Ignas Cimnolonskas ir Dovydas Aleknavičius „Maximalistų“ stipendijas gauna jau antrus metus. Pernai Ignas inovacijų kategorijoje džiaugėsi gavęs pagrindinę stipendiją, o Dovydas – skatinamąją“, – rašoma „RoboLabo“ pranešime.

Šiame robotikos centre „Maximalistų“ ketveriukę ugdo mokytoja Laura Kuchalskienė. Ji skatina mokinius domėtis programavimu, elektronika bei inžinerija.

E. V. Navickas.

Įvertintas už visuomeniškumą

Juozo Miltinio gimnazijos vienuoliktokas Paulius – vienintelis panevėžietis, gavęs stipendiją visuomeniškumo srityje. P. Klimovas dar progimnazijoje įsitraukė į jaunimo nevyriausybinių organizacijų (NVO) veiklą.

„Kai buvau penktokas Vilties progimnazijoje, mokytoja Vitalija Daugėlienė mane skatino dalyvauti įvairiuose istorijos konkursuose. Jiems ruošdamasis itin daug laiko skyriau istorijos mokymuisi. Taip pradėjau domėtis šeimos, miesto, šalies praeitimi. O, žinant praeitį, pradėjo rūpėti ir ateitis, taip mano interesų rate atsidūrė politika“, – pasakojo Paulius.

„Tada įsitraukiau į Lietuvos moksleivių sąjungos veiklą. Tai buvo pirmoji nevyriausybinė organizacija, kurioje savanoriavau. Nuo to laiko aktyviai dalyvauju NVO veiklose – man tai, lyg antrieji namai. Dabar jau nebegaliu suskaičiuoti, keliose organizacijose esu savanoriavęs“, – šypsojosi vaikinas.

P. Klimovas.

Pasak Pauliaus, jis jau kurį laiką žinojo apie „Maximalistų“ projektą, tačiau pretenduoti į stipendiją išdrįso tik šiais metais.

„Nusprendžiau šiais metais pamėginti, pamaniau, kad reikia išnaudoti visas galimybes, ateis laikas kai tas galimybes teks kurti pačiam“, – samprotavo visuomenininkas.

P. Klimovas sakė, kad nesitikėjo pelnyti stipendijos.

„Dar ir svarsčiau ar pateikti anketą. Visgi, paskutinę pateikimo dieną tą mygtuką paspaudžiau. Po kurio laiko gavau žinutę, kad laimėjau stipendiją. Pamaniau, kad sapnuoju“, – prisiminė Paulius.

Anot „Maximalisto“, stipendiją jis panaudos prasmingai: dalį skirs savišvietai, o kitą dalį – vairavimo pamokoms.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžietė dainininkė M. Milčiūtė-Moni: „Man menas nėra menas, jeigu juo nesidalinu su kitais“

confident-noyce

24-erių vargonininkas iš Smilgių P. Puleikis: „Mane įkvepia bendruomenė“

confident-noyce

Panevėžietė A. Lukoševičienė kalbų moko pasitelkdama savo sodą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau