Lietuvos-Latvijos dujotiekiui – 4,9 mln. eurų ES paramos

Lietuvos-Latvijos dujotiekiui – 4,9 mln. eurų ES paramos

BNS / DELFI nuotr.

Plečiant dujotiekio tarp Lietuvos ir Latvijos pajėgumus Europos Sąjunga skyrė 4,885 mln. eurų paramos, iš jų Lietuvai – 2,135 mln. eurų, pranešė Lietuvos dujų perdavimo bendrovė  „Amber Grid“. 

Europos Komisija skyrė paramą pagal Infrastruktūrų tinklų priemonę (CEF) – iki 50 proc.  projekto vertės. Bendros investicijos į jį sieks 10,2 mln. eurų, vien Lietuvos – 4,7 mln. eurų.

„Amber Grid“ Komunikacijos vadovė Laura Šebekienė paaiškino, kad bendrą investicijų sumą sudaro ir projektavimo darbai, kuriems ES parama neteikiama.

BIC

„Čia neskaičiuojama dalis, kurią mes patys dengiame, tai yra, daugiau 400 tūkst. eurų skirti projektavimui ir šitos sumos Europos Sąjunga mums nefinansuoja. Tai mes, kai kalbame apie bendrą projekto sumą, įskaičiuojame ir tuos projektavimo kaštus“, – BNS sakė L. Šebekienė.

Finansavimo sutartį pasirašė Inovacijų ir tinklų programų vykdomoji įstaiga (INEA), Lietuvos ir Latvijos įmonės „Amber Grid“ ir „Conexus Baltic Grid“.

Pasak „Amber Grid“, pernai atlikta projekto galimybių studija ir kaštų-naudos analizė parodė, kad regiono dujų rinkai reikės didesnių pajėgumų po to, kai nutiestas dujotiekių jungtis tarp Suomijos ir Estijos ir ruošiantis statyti jungtį tarp Lenkijos ir Lietuvos.

Lietuvoje numatoma padidinti Kiemėnų dujų apskaitos stoties pajėgumus ir pertvarkyti dujotiekį prie Panevėžio kompresorių stoties, o Latvijoje – pertvarkyti magistralinį dujotiekį, kad būtų galima padidinti maksimalų darbinį slėgį nuo 40 iki 50 barų.

Investicijos padidins dujų jungties pajėgumus iki 130,47 GWh per parą Latvijos kryptimi (dabar 67,6 GWh) ir iki 119,5 GWh Lietuvos kryptimi (dabar 65,1 GWh).

Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai projektavimo darbams Lietuvos teritorijoje atlikti. Statybos darbų pirkimai preliminariai planuojami 2021 metų antroje pusėje.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.