Lietuvos karo jūreiviai pasveikino latvius su jų karinių jūrų pajėgų įkūrimo šimtmečiu

Lietuvos karo jūreiviai pasveikino latvius su jų karinių jūrų pajėgų įkūrimo šimtmečiu

BNS / KAM nuotr.

Latvijos karinių jūrų pajėgas su jų įkūrimo šimtmečiu Rygoje pasveikino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus ir patrulinis laivas P15 „Sėlis“ ir įgula, praneša Krašto apsaugos ministerija. 

Pagrindinis Latvijos karinių jūrų pajėgų įkūrimo šimtmečio renginys buvo Rygos įlankoje surengtas karinių laivų paradas. Jame dalyvavo NATO sąjunginių valstybių bei neutralių šalių kariniai laivai iš Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Vokietijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos.

P15 „Sėlis“ laivų parade atstovavo Lietuvai.

BIC

A. Mockus susitiko su Latvijos prezidentu Egiliu Levitu, Latvijos karinių jūrų pajėgų vadu flotilės admirolu Ingu Vizuliu, taip pat aptarė bendradarbiavimą su Baltijos jūros šalių karinių jūrų pajėgų vadais ir laivynų vadovybių atstovais.

Šiuo metu Latvijos karines jūrų pajėgas sudaro vadovybė ir trys laivų divizionai: priešmininių laivų, patrulinių laivų ir pakrančių apsaugos laivų. Rikiuotėje šiuo metu yra 18 įvairių tipų laivų ir katerių.

Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimas vyksta nuo 1998 metų įsteigus bendrą Baltijos valstybių karinių laivų junginį „Baltron“.

Taip pat Lietuvos karininkai kasmet tobulinasi Latvijos gynybos akademijoje daugiau nei dešimtmetį organizuojamuose Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir štabo karininkų kursuose.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.