Lietuvos kariuomenei perduota 10 mln. dolerių verta JAV parama granatsvaidžiais M72 LAW

AutoriusbnsFotoBNS
Lietuvos kariuomenei perduota 10 mln. dolerių verta JAV parama granatsvaidžiais M72 LAW.

Trečiadienį Lietuvos kariuomenei perduota 10 mln. dolerių verta Jungtinių Amerikos Valstijų parama prieštankiniais granatsvaidžiais M72 LAW. 

Maždaug 40 valstybių kariuomenių naudojami ir operacijose Irake, Afganistane bei kituose kariniuose konfliktuose išbandyti granatsvaidžiai atiteks Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariams.

Kaip pranešė kariuomenė, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vykusioje perdavimo ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchristas (Robertas S. Gilkristas), Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, kiti ministerijos ir kariuomenės vadovybės atstovai.

„Labai džiaugiuosi galėdamas šiandien būti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione kartu su JAV ambasadoriumi, Lietuvos kariuomenės vadu ir Lietuvos kariais. Dėkoju JAV – Lietuvos strateginei partnerei, už paramą vystant Lietuvos kariuomenės pajėgumus. JAV investicijos į mūsų pajėgumų stiprinimą rodo, kad Lietuva išlieka svarbiu JAV gynybos politikos prioritetu“, – ceremonijoje sakė A. Anušauskas.

Kariuomenės vado V. Rupšio teigimu, ši parama lengvaisiais granatsvaidžiais sustiprino „teritorinės gynybos vienetus, sustiprino jų kovinį pajėgumą, kaunamąją galią ir įgalino teritorinės gynybos pajėgas veikti užtikrintai, ryžtingai ir efektyviai“.

„JAV parama stiprina karių savanorių gretas, sausumos pajėgas, Lietuvos kariuomenę ir taip užtikrina efektyvesnę gynybą bei priešo atgrasymą“, – cituojamas generolas leitenantas.

Anot kariuomenės, M72 LAW papildys šiuo metu Lietuvos kariuomenėje pėstininkų naudojamus švediškus granatsvaidžius „Carl-Gustav“ ir vienkartinius granatsvaidžius AT-4. Naujųjų lengvųjų granatsvaidžių kalibras ir šūvio nuotolis yra mažesni, tačiau jie yra gerokai lengvesni ir kompaktiškesni, kas yra itin svarbu KASP taktikai.

Lietuvos kariuomenei perduota 10 mln. dolerių verta JAV parama granatsvaidžiais M72 LAW.

Pasak KASP vado pulkininko Dainiaus Pašvensko, ši ginkluotė stipriai padidins savanorių pajėgų lengvųjų pėstininkų skyrių ugnies galią.

„Naujųjų granatsvaidžių pramušamoji galia yra pakankamai didelė, kad 200–300 metrų atstumu efektyviai naikintų šarvuotą ir nešarvuotą techniką, bunkerius ir kitus lauko inžinerinius įtvirtinimus. Dėl nedidelio svorio ir greito paruošimo mūšiui ginklas patogus naudoti, vienas karys gali neštis daugiau nei vieną granatsvaidį. Naujaisiais granatsvaidžiais aprūpinsime pėstininkų ir žvalgų skyrius“, – kalbėjo D.Pašvenskas.

Granatsvaidžiai M72 LAW skirti naikinti priešo pajėgų šarvuotą kovos techniką, lauko inžinerinius įtvirtinimus. Gaunami ginklai patogūs transportuoti, granatsvaidį, sveriantį iki 5 kilogramų, nešti, paruošti šaudymui bei iš įvairių pozicijų atlikti šūvį gali vienas karys.

Lietuvos kariuomenei perduota 10 mln. dolerių verta JAV parama granatsvaidžiais M72 LAW.

JAV kariuomenė taip pat supažindino KASP instruktorius, kaip naudoti šiuos mokomuosius ir kovinius granatsvaidžius.

JAV yra strateginė Lietuvos partnerė užtikrinant šalies ir Baltijos regiono saugumą, Lietuva iš JAV perka ginkluotę ir karinę techniką.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kauno rajone kluone rasta ginklų ir sprogmenų

confident-noyce

Kaunietė automobilio daiktadėžėje rado svetimą revolverį

confident-noyce

Šiauliuose vyras ginklu grasino JAV pajėgų kariui

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau