Lietuvos kariuomenė įsigijo naują patrulinį laivą

Lietuvos kariuomenė įsigijo naują patrulinį laivą

BNS / KAM nuotr.

Danijoje Korsoro uoste trečiadienį Lietuvos kariuomenei perduotas naujas patrulinis laivas P15.

Iš Danijos įsigytas laivas P15 pakeis Lietuvos karinių jūrų pajėgų Patrulinių laivų diviziono dabar naudojamą 50 metų senumo Norvegijoje statytą „Storm“ klasės laivą P32 „Sėlis“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Planuojama, kad laivas į Klaipėdos uostą atvyks gruodį, o laivo krikšto ir vardo suteikimo ceremonija turėtų vykti 2017 metų sausio mėnesį.

BIC

„Naujai iš Danijos įsigydami patrulinį laivą, siekiame išlaikyti Lietuvos karinių jūrų pajėgų Patrulinių laivų diviziono pajėgumą. Nuo šiol divizioną sudarys keturi vienodo tipo modernūs multifunkciniai laivai, jie ilgam užtikrins efektyvų paskirtų užduočių vykdymą – patruliavimą Lietuvos teritorijoje Baltijos jūroje, dalyvauti paieškos ir gelbėjimo operacijose ir kitas užduotis“, – sako Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Arūnas Mockus.

Jo teigimu, P15 yra dvigubai naujesnis nei iki šiol naudotas laivas P32 „Sėlis“. Šis jau techniškai pasenęs, kyla sunkumų aprūpinant laivą atsarginėmis dalimis.

Danijoje statytas „Flyvefisken“ klasės laivas Lietuvai perduodamas vadovaujantis 2016 metų rugsėjį Lietuvos kariuomenės ir Danijos kariuomenės aprūpinimo ir logistikos organizacijos atstovų pasirašyta sutartimi. Pagal ją, Lietuvos kariuomenė įsigijo laivą P15 ir dvi patruliniams laivams skirtas povandeninių laivų sekimo sonarų sistemas. Viso įsigijimo projekto vertė 6,5 mln. eurų.

Lietuvos įsigytas laivas P15 bus ketvirtasis „Flyvefisken“ (daniškai „Žuvis skraiduolė“) klasės, arba „Standart Flex 300“ tipo multifunkcinis laivas Lietuvos karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės Patrulinių laivų divizione. Pirmieji trys šios klasės laivai – P11 „Žemaitis“, P12 „Dzūkas“ ir P14 „Aukštaitis“ Lietuvos karinėse jūrų pajėgose tarnybą pradėjo 2008-2010 metais.

Šie laivai vykdo patruliavimo Lietuvos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, laivų pažeidėjų sulaikymo, konvojavimo, paieškos ir gelbėjimo bei kitos užduotis.

bns

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.