Lietuvos gimnazijų reitinge J. Balčikonio gimnazija – 10-a (papildyta J. Balčikonio gimnazijos...

Lietuvos gimnazijų reitinge J. Balčikonio gimnazija – 10-a (papildyta J. Balčikonio gimnazijos direktoriaus komentaru)

JP / JP nuotr.

Žurnalo „Veidas“ paskelbtame Lietuvos gimnazijų reitinge 10-oje vietoje šiemet atsidūrė Panevėžio J. Balčikonio gimnazija.

Aukštų akademinių pasiekimų turinčių gimnazijų, pasirodo, yra ne tik trikampyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda. Kaip skelbia žurnalas „Veidas“, pamažu, bet atsiranda daugiau mokyklų, kasmet gerai išlaikančių bent kai kuriuos egzaminus ir nedarančių mokinių atrankos.

Tai rodo naujausias savaitinio žurnalo „Veidas“ Lietuvos gimnazijų reitingas. Jame – 10-oje vietoje šiemet atsidūrė Panevėžio J. Balčikonio gimnazija. Kiek žemiau įrašytos ir dar kelios Panevėžio miesto ir rajono gimnazijos.

Tiesa, geriausiųjų viršūnėje išlieka gerai žinomi mokyklų vardai: Vilniaus licėjus (1 vieta); KTU gimnazija (2 vieta); Klaipėdos licėjus (3 vieta); Vilniaus jėzuitų gimnazija (4 vieta); Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija (5 vieta).

BIC

365 gimnazijų reitingas buvo sudarytas pagal šių metų egzaminų, priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus ir laimėjimus žinių olimpiadose. Kaip ir kasmet, dauguma gimnazijų reitinge gan smarkiai pakeitė savo vietas – vienos krito žemyn per keliasdešimt vietų ar iš reitingo uodegos atsirado pirmoje jo pusėje ir aplenkė nemažai dar pernai geresnėse pozicijose buvusių kolegių.

Pirmas gimnazijų reitingo dešimtukas:

1. Vilniaus licėjus (91,94 balai)

2. KTU gimnazija (85,95 balai)

3. Klaipėdos licėjus (79,93 balai)

4. Vilniaus jėzuitų gimnazija (76,29 balai)

5. Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija (75,63 balai)

6. Vilniaus Žirmūnų gimnazija (71,9 balai)

7. Vilniaus M.Biržiškos gimnazija (71,59 balai)

8. Marijampolės marijonų gimnazija (68,56 balai)

9. Kauno jėzuitų gimnazija (67,05 balai)

10. Panevėžio J. Balčikonio gimnazija (65,04 balai).

70-oje žurnalo „Veidas“ gimnazijos reitingo vietoje įrašyta Panevėžio 5-oji gimnazija, 80-oje – J. Miltinio gimnazija, 88-oje – Panevėžio rajono Krekenavos M. Antanaičio gimnazija.

Papildyta 14.50 val.

Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas džiaugėsi, jog žurnalo „Veidas“ paskelbtame reitinge jo vadovaujama švietimo įstaiga dešimta Lietuvoje.

Dambrauskas
Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas džiaugėsi, jog žurnalo „Veidas“ paskelbtame reitinge jo vadovaujama švietimo įstaiga dešimta Lietuvoje.

„Panevėžio mieste esame nepralenkiama mokykla. Tačiau neįmanoma, kad mums pavyktų aplenkti kitas šalies mokyklas, kurios reitinge gavo aukštesnes vietas. Šios mokyklos vykdo mokinių atrankas ir priima išskirtinai tik gabiausius vaikus, o J. Balčikonio gimnazija priima mokinius bendra priėmimo tvarka, tad normalu, kad reitingavimo sistemoje šioms mokykloms nusileidžiame. Manau, šis pasiekimas yra ne tik mūsų gimnazijos, bet ir viso Panevėžio miesto pasiekimas“, – naujienų portalui JP sakė J. Balčikonio gimnazijos direktorius R. Dambrauskas.

Gali būti, kad geriausiomis šalyje vadinamos gimnazijos artimiausiais metais į pagal akademinius rezultatus sudaromo reitingo viršūnes turės įsileisti naujų pirmūnių ir aukščiausiose vietose bus matyti ne tik įprasti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ar Šiaulių miestų mokyklų pavadinimai.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.