8.3 C
Panevėžys
Pirmadienis, 15 balandžio, 2024

„Lietuvos garbė 2021“ – minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanoti šalies herojai

AutoriusJPFotoTOMASFOTO.LT
„Lietuvos garbė 2021“ – minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanoti šalies herojai

Jau šešioliktą kartą Nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ kvietė minėti vieną svarbiausių valstybinių švenčių – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – ir apdovanojo  paprastus mūsų šalies žmonės, atlikusius nepaprastus žygdarbius.

„Lietuvos garbė“ kasmet kovo 11 d. pagerbia tuos, kurie tyliai daro gerus darbus – padeda į nelaimę patekusiems, savanoriauja, aukojasi vardan kitų gerovės, garsina Lietuvą savo talentais, meno ar mokslo pasiekimais. Tai – žmonės, kuriais galime ir turime didžiuotis.

Pagrindinė šių metų apdovanojimų idėja – paprasti Lietuvos žmonės daro nepaprastus darbus šiuo nepaprastu laiku. Dabar, kaip niekad, svarbu pastebėti nepaprastus žygdarbius, nepaprastas istorijas ir gerus darbus.

„Šiandien, po metų išbandymų, esu tikra, kad kiekvienas iš mūsų nusipelnėme truputį pasijausti herojumi. Tikiu, kad kiekvienas atradome, kad galime truputį daugiau, ir tas truputis yra mūsų laisvės dovana sau, savo šeimai, draugams, savo valstybei. Tačiau tarp mūsų yra tie, kurių truputis yra labai daug. Jis telpa į išgelbėtas gyvybes, į sugrąžintus orius gyvenimus, ir tęsiasi ne kelias akimirkas, o mėnesius ir metus. Rodo, kaip protu nesuvokiamai toli ir ilgai gali vesti paprastas „aš galiu“. Tai yra mūsų Lietuvos garbės herojai, kuriais kasmet įprasminame mūsų laisvės šventę. Raskime jiems šiandien savo širdyse vietos už jų drąsą, už jų darbus, už jų dovaną mums tikėti savo valstybe. Ačiū jums, už jūsų po truputį suneštą daug, kuris šiandien širdyse kuria gerumą ir džiaugsmingą graudulį“, – jautria kalba apdovanojimus pradėjo TV3 Grupės vadovė Laura Blaževičiūtė.

„Lietuvos garbė 2021“ – minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanoti šalies herojai.

Šiemet „Lietuvos garbė“ – kitokia – pati keliavo po visą Lietuvą pas savo herojus. Apdovanojimai buvo įteikti net 7 skirtingose Lietuvos vietose. Audrė Kudabienė, Mindaugas Stasiulis ir Marijus Mikutavičius vežė nominantams ne tik apdovanojimų statulėlės ir sveikinimus, bet surengė jiems tikrą šventę. Kranai, dronai, limuzinai, raudoni kilimai, deglai, atlikėjų pasirodymai – nominantai patyrė tokius siurprizus ir staigmenas, apie kuriuos net nesvajojo.

Susipažinkite su „Lietuvos garbė 2021“ herojais:

„Lietuvos garbė 2021“ – minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanoti šalies herojai

METŲ NARSA – Silvestras Palekas

Birželio 28-osios rytą didelis gaisras kilo Rietavo savivaldybėje, Tverų seniūnijoje, Palūkalnio kaime, daugiavaikės šeimos name. Tėvai tuo metu su dviem vaikais buvo išvykę pasirūpinti gyvuliais, o likusieji vaikai miegojo. Laimei, vienas iš vyresniųjų brolių Silvestras išgirdo, kad sproginėja namo langai ir pamatė, kad namas dega. Vyresnieji vaikai iš degančio namo išbėgo patys, o mažuosius broliuką ir sesutę jau dūstančius nuo dūmų išnešė Silvestras. Namas gaisro metu sudegė visiškai. Silvestro į Tverus sveikinti vyko Mindaugas Stasiulis ir grupė „Lietuvaičiai“.

„Lietuvos garbė 2021“ – minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanoti šalies herojai

METŲ ŠIRDIS – Karolis ir Raminta Kriščiūnai

Jauna Kauniečių šeima paaukojo savo mirusio vaikučio organus donorystei. Karolis ir Raminta vos prieš kelis mėnesius atsisveikino su savo vienuolikos mėnesių sūneliu Vyčiu. Net tokią sunkią ir skaudžią šeimai akimirką, jie priėmė sprendimą paaukoti mirusio sūnelio organus, kad išgelbėtų kitų gyvybes.

Pasveikinti jų į Kauną vyko Audrė Kudabienė. Lietuvos garbės statulėlė jiems įteikė Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė.

„Lietuvos garbė 2021“ – minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanoti šalies herojai

METŲ DRĄSA – Vaidas Buinauskas ir Nerijus Stanevičius

Alytuje ant užšalusio „Snaigės“ tvenkinio žaidė būrelis vaikų. Staiga du vaikai įlūžo ir ėmė skęsti. Laimė, į jų draugo pagalbos šauksmą sureagavo pro šalį važiavę vyriškiai – Vaidas ir Nerijus – jie išgelbėjo skęstančius vaikus. Jei ne šių vyrų drąsa, istorija būti pasibaigusi tragiškai.

Į Alytų nuvykęs Marijus Mikutavičius vyrams ne tik įteikė statulėlę, bet ir dovanojo savo koncertą.

„Lietuvos garbė 2021“ – minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanoti šalies herojai

METŲ ATSIDAVIMAS – Asta Rekštienė

Sutrikusio intelekto Gyvenimo namų Kėdainiuose direktorė Asta Rekštienė neįgaliaisiais rūpinasi jau dešimt metų. Astos iniciatyvos dėka  Gyvenimo namuose sėkmingai įgyvendinamas socialinių dirbtuvių projektas. Jo tikslas – lavinti žmonių darbinius įgūdžius, integruoti juos į visuomenę.  Astos didžiausias noras, kad žmonės pasijaustų reikalingi, o galbūt kažkas net susirastų tikrą darbą. Sutrikusio intelekto Gyvenimo namų gyventojai per dieną šešias valandas užsiima įvairiais rankdarbiais. Visi jų padaryti darbeliai jiems teikia labai daug džiaugsmo. Neįgalieji gali realizuoti save, užsidirbti, o jų pagaminti dirbiniai – sušildyti kitų širdis.

„Lietuvos garbės“ statulėlę Astai įteikė Mindaugas Stasiulis ir Mantas Matukaitis, „Volfas Engelman“ marketingo vadovas. Astai itin jautrų pasirodymą dovanojo atlikėja Austieja.

„Lietuvos garbė 2021“ – minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanoti šalies herojai

METŲ VIENYBĖ – Dūkšto bendruomenė

Dūkšto seniūnija ir visa bendruomenė susivienijusi padėjo daugiavaikei rusų šeimai, netekusiai namų po gaisro. Tatjanos ir Konstantino Deriuginų šeima Dūkšto seniūnijoje gyvena jau 5-erius metus. Jie augina trylika vaikų. Šeima apsilankiusi Lietuvoje kaip turistai, taip susižavėjo Ignalinos kraštu, kad nusipirko žemės sklypą su namuku ir čia įsikūrė su vaikais. Deja, laimingą šeimos gyvenimą sujaukė gruodžio 26 d. kilęs gaisras – sudegė visas šeimos turtas: namas, ūkiniai pastatai, automobiliai. Laimei, niekas iš šeimos narių nenukentėjo. Pagalbos ranką nukentėjusiai šeimai ištiesė visa Dūkšto bendruomenė. Žmonės prisidėjo, kas kuo galėjo: aukojo buitinę techniką, drabužius, įvairius namų apyvokos padargus ir pinigus, o kas bent uogienės stiklainėlį. Deriuginų šeima nesitikėjo tokios nuoširdžios žmonių pagalbos, sako pasijutę Lietuvos dalimi, o ne emigrantais.

Į Dūkštą statulėlės įteikti keliavo Audrė Kudabienė ir Saulius Prūsaitis, padovanojęs bendruomenei savo koncertą.

„Lietuvos garbė 2021“ – minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanoti šalies herojai

METŲ IŠRADIMAS –  dr. Gediminas Mikulėnas

Mokslininkas Gediminas Mikulėnas sukūrė išmaniųjų marškinėlių prototipą. Išeminė širdies liga ir insultas yra didžiausi žudikai Lietuvoje ir pasaulyje. Mokslininkai teigia, kad vertinant širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę vieni iš svarbiausių yra elektrokardiogramos (EKG) ir kūno temperatūros tyrimai. Reguliariai atliekami tyrimai padėtų užkirsti kelią komplikacijoms, kurias sukelia širdies ir kraujagyslių ligos. Sprendimo ieškoti ėmėsi Lietuvos mokslininkai ir sukūrė specialius išmanius marškinėlius. Panaudojus IT technologijas, prie šių marškinėlių tvirtinamas vos apie 60 gramų sveriantis nešiojamasis kardiografas, kuris siunčia signalą į mobilųjį telefoną. Iš telefono informacija keliauja į duomenų bazę serveryje. Ir visai nesvarbu, kokioje pasaulio vietoje bus gydytojas ir jo pacientas, nes medicinos personalas gauti informaciją apie pacientų širdies veiklą ir peržiūrėti jų EKG duomenis galės ištisą parą. Pasak kūrėjo, tokios inovacijos taikymas gydymo ir stebėjimo procese leis taupyti pacientų ir gydytojų laiką.

Gediminui Mikulėnui „Lietuvos garbės“ statulėlę įteikė Marijus Mikutavičius ir „Bitė Lietuva“ atstovas Giedrius Skliutas. Į padanges pasikelti ir sudainuoti nepabūgo atlikėja Evgenya Redko.

METŲ PASIAUKOJIMAS – apdovanojimas skiriama visiems Lietuvos medikams

Didžiulis AČIŪ visiems šalies medikams, kurie kiekvieną dieną kovoja už mūsų visų gyvybes, nepaisydami jiems patiems gresiančio pavojaus.

Gausus būrys šalies atlikėjų medikams skyrė dainą „Baltas paukštis“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

U. Zavistauskaitė – apie kubiečio partnerio akyse sublizgėjusias ašaras: „Nesu ištekėjusi, bet manau, kad santuokoje yra panašiai“

confident-noyce

Projekte „Salsamanai“ – visus nustebinęs aistringas bučinys: „Aš vis dar tuo netikiu“

confident-noyce

Dar vieną meno formą prisijaukinusi aktorė G. Mockeliūnaitė: „Tai atspindi mano asmenybę – gan chaotišką, bet spalvotą“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau