Lietuvos bankas teiks dvi premijas ekonomikos mokslininkams

Lietuvos bankas teiks dvi premijas ekonomikos mokslininkams

Indrė NAURECKAITĖ (BNS) / DELFI nuotr.

Lietuvos bankas skirs dvi premijas ekonomikos srities mokslininkams.

Vlado Jurgučio 10 tūkst. eurų vertės premija bus teikiama už reikšmingiausius per pastaruosius penkerius metus publikuotus mokslinius straipsnius, išleistas mokslo monografijas arba kitas knygas.

Antroji 5 tūkst. eurų premija teks geriausios ekonomikos arba su ja susijusių sričių disertacijos autoriui. Disertacija turi būti apginta per pastaruosius dvejus metus iki šių metų rugpjūčio 1 dienos, pranešė Lietuvos bankas.

BIC

Paraiškų abiem premijos gauti laukiama iki rugsėjo 30 dienos.

Tarp reikalavimų – kad pretendentai turėtų būti kilę iš Lietuvos arba jų mokslinė veikla turėtų būti susijusi su Lietuvos mokslo institucija.

„Jurgučio premija Lietuvos bankas siekia skatinti ekonomistus ne tik komentuoti nūdienos realijas, bet ir neužmiršti ekonominių procesų, nulemsiančių mūsų ilgalaikę ateitį. Kartais tokių įžvalgų poveikis iškart nėra aiškiai matomas, bet jų visuma padeda orientuoti šalies ekonominę politiką tinkama kryptimi“, – pranešime sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Sprendimas dėl premijų bus paskelbtas kitų metų sausio mėnesį.

Praėjusiais metais Vlado Jurgučio premija už mokslinę veiklą skirta Matthiasui Gerhardui Weberui (Matijasui Gerhardui Vėberiui) ir Arthurui Schramui (Arturui Šramui) už darbą apie mokesčių nelygiavertiškumą, o premija už geriausią disertaciją – Adai Kovaliukaitei, apgynusiai disertaciją „Strateginių įsitikinimų vaidmuo tiriant strateginį, socialinį ir socialiai tinkamą elgesį“.

V. Jurgučio premiją Lietuvos bankas teikia nuo 1997 metų, o 2017 metais įsteigė naują premiją už ekonomikos srities disertaciją.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.