Lietuvoje studijas baigę užsieniečiai galės likti dar metams

Lietuvoje studijas baigę užsieniečiai galės likti dar metams

BNS / VRM nuotr.

Seimas pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlomoms įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisoms. Įstatymo pakeitimais bus įgyvendintos ES direktyvos nuostatos, kuriomis siekiama užtikrinti paprastesnes užsieniečių atvykimo sąlygas studijų ar stažuotės tikslais, taip pat norint atlikti mokslinius tyrimus ar eksperimentinės plėtros darbus mokslo bei studijų institucijose. 

Įstatymo pakeitimai numato nustatyti užsieniečiams palankesnes sąlygas leidimui nuolat gyventi, kai užsienietis turėjo leidimą laikinai gyventi studijų pagrindu ir Lietuvoje baigė studijas bei įgijo aukštojo mokslo kvalifikaciją. Skaičiuojant užsieniečio pragyventą Lietuvoje laikotarpį, numatoma įskaičiuoti visą studijų pagrindu pragyventą laikotarpį, o ne pusę laiko, kaip yra šiuo metu.

Naujoji įstatymo redakcija numato, kad Lietuvoje pabaigę studijas ar mokslinius tyrimus ar eksperimentinės plėtros darbus užsieniečiai galės pasilikti dar metams  (12 mėnesių) darbo paieškoms ar savarankiškos veiklos pradėjimui.

BIC

Pažymėtina, kad atsiras daugiau galimybių stažuotis Lietuvoje – įstatymo pataisos numato, kad užsieniečiai galės stažuotis ne tik Lietuvos mokslo ir studijų institucijoje, bet ir privačioje įmonėje. Tam reikės sudaryti stažuotės sutartį.

„Įstatymo pakeitimai sudarys sąlygas mūsų darbo rinkai pasipildyti aukštą kvalifikaciją čia, Lietuvoje, įgijusiais darbuotojais, kurie savo žiniomis ir gebėjimais užpildys tam tikrų profesijų stygių. Siūlomos pataisos numato užsieniečiams stažuotės geresnes galimybes, kas neabejotinai paskatins aktyvesnius žinių ekonomikos mainus“, – teigia vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Įstatymo projekte taip pat numatoma pareiga švietimo įstaigai ar kitam priimančiajam subjektui pranešti vidaus reikalų ministro įgaliotai institucijai informaciją apie užsieniečio, turinčio leidimą laikinai gyventi, mokymosi, studijų, stažuotės, kvalifikacijos tobulinimo nutraukimą.

Įstatymo pakeitimais studijas, mokslinius tyrimus ar eksperimentinės plėtros darbus Lietuvoje baigusiems užsieniečiams pratęstas laikino leidimo gyventi terminas, numatoma, padėtų spręsti aukštos kvalifikacijos darbuotojų trūkumo darbo rinkoje problemą, kadangi tokiu būdu skatinama, kad studentai ir mokslo tyrėjai iš užsienio ieškotųsi darbo arba pradėtų veiklą kaip savarankiškai dirbantys asmenys.

Įstatymas turėtų įsigalioti nuo 2018 m. liepos 1 d.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.