17.3 C
Panevėžys
Sekmadienis, 15 rugsėjo, 2024

Lietuvoje startuoja pavėžėjimo paslauga: trumpuoju numeriu 1808 jau kreipėsi keli šimtai susidomėjusių

AutoriusViktorija Smirnovaitė (ELTA)Fotorimvydas ančerevičius

Nuo liepos gyventojai visoje Lietuvoje gali naudotis pavėžėjimo iki sveikatos priežiūros įstaigos paslaugomis. Norintieji pasinaudoti paslauga turėtų kreiptis telefono numeriu 1808. Be to, kaip atkreipia dėmesį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, šiai paslaugai galima registruotis į pasirinktą gydymo įstaigą.

„Pacientų srauto valdymui tai yra labai svarbu. (…) Hemodializės paslaugos, kaip ir iki šiol buvo kai kuriose savivaldybėse, bus finansuojamos iš savivaldybių ir organizuojamos savivaldybių. Nespecializuotos pavėžėjimo paslaugos bus atskiru srautu finansuojamos iš valstybės biudžeto, o specializuotos pavėžėjimo paslaugos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo“, – žurnalistams pirmadienį Kaune sakė A. Dulkys.

„Tai planinės paslaugos, kai pacientui padedame, kai jau žinome, ko jam reikia. (…) Jei bus poreikis, pacientas galės vykti ir su lydinčiuoju asmeniu“, – pridūrė ministras.

Pirmąjį rytą – 300 skambučių

Savo ruožtu dalį pacientų pavėžėjimo paslaugų teiksiančios Greitosios medicinos pagalbos tarnybos (GMPT) vadovas Nerijus Mikelionis pažymi, kad pirmadienio rytą dėl paslaugos trumpuoju telefono numeriu teiravosi jau keli šimtai gyventojų. Visgi, atkreipia dėmesį jis, pavėžėjimo paslaugai buvo užregistruota mažiau nei dešimtadalis skambinusiųjų.

„Iki 10 val. ryto gavome beveik 300 skambučių. Iš jų maždaug 90 proc. buvo pasiteirauti apie paslaugą ir 10 proc. bandyti registruotis. Iš tų 10 proc. tik du trečdaliai buvo sėkmingų registracijų. Vadinasi, trečdalių atveju žmonės nepraėjo registracijos patvirtinimo kriterijų“, – žurnalistams sakė N. Mikelionis.

Jis pažymėjo, kad GMPT bus atsakinga už nespecializuotą valstybės lygio pavėžėjimą ir už specializuotą pacientų pavėžėjimą.

„Šiandien mūsų skambučių centre dirba ne mažiau kaip 10 operatorių, su privačiais tiekėjais esame uždengę visą Lietuvą – tai reiškia, kad galime pervežti žmogų iš bet kurios Lietuvos savivaldybės į bet kurią kitą savivaldybę ir taip pat grąžinti namo. Pirmai savaitei tiekėjų transportą esame užsitikrinę keturis kartus didesniam kiekiui nei buvo prognozuojama bandomojo projekto skaičiais. Tarnyba šiai dienai yra pasiruošusi“, – kalbėjo N. Mikelionis.

ELTA primena, kad bandomasis pavėžėjimo paslaugos projektas prasidėjo praėjusių metų kovą 20-yje savivaldybių.

Per kiek daugiau nei pirmąjį paslaugos bandymo pusmetį, iš viso suteikta 9,2 tūkst. pavėžėjimo paslaugų, iš jų 7,8 tūkst. – inkstų ligomis sergantiems pacientams, kuriems periodiškai būtina atlikti hemodializės procedūrą. 548 kartus pacientai buvo vežami į gydymo įstaigą specializuotoms ambulatorinėms paslaugoms gauti, 212 kartų – ambulatorinėms reabilitacijos paslaugoms.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Per pirmąjį mėnesį pavėžėjimo paslauga suteikta 3837 pacientams

confident-noyce

Per dvi dienas pacientų pavežėjimo paslauga Lietuvoje suteikta 242 kartus

confident-noyce

Panevėžyje užtikrinama pacientų pavėžėjimo paslauga

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau