Lietuvių kalbos puoselėtojos apdovanojimas – Panevėžio rajono savivaldybės darbuotojai

Lietuvių kalbos puoselėtojos apdovanojimas – Panevėžio rajono savivaldybės darbuotojai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Asmeninio albumo nuotr.

B. Goberienė.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija penktą kartą Lietuvos mokslų akademijoje įteiks tradicinius apdovanojimus lietuvių kalbos puoselėtojams.

Vienas apdovanojimų atiteks Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiajai specialistei kalbos tvarkytojai, Lietuvių kalbos draugijos Panevėžio skyriaus pirmininkei Birutei Goberienei.

Naujienų portalui JP lietuvių kabos puoselėtoja B. Goberienė pasidžiaugė apdovanojimu.

BIC

„Labai džiaugiuosi, nes smagu gauti tokį reikšmingą apdovanojimą. Juolab kad jis bus teikiamas žymiems mokslininkams, o į jų tarpą patekau ir aš.  Apdovanojimas skirtas už lietuvių kalbos puoselėjimą, šviečiamųjų kalbos ir kultūros renginių organizavimą, kalbos leidinių rengimą ir redagavimą. Pati paskutinė knyga, kurią redagavau – apie vienuolę Mariją Kazimierą Kaupaitę. Apie ją knyga „Po Dievo dangum – mano tauta“ parengė Mantas Masiokas ir ją teko redaguoti“, – pasakojo B. Goberienė ir pajuokavo:

„Manęs klausia, kodėl nepriklausau jokiai partijai. Į tą klausimą atsakau, kad mano partija – lietuvių kalba.“

Lietuvos mokslų akademijoje vyksiančiame renginyje dar bus apdovanoti šie asmenys: habil. dr. Mečislovas Žalakevičius ir Irena Žalakevičienė – už „Paukščių pavadinimų žodyno“ sudarymą, Alvida Gedaminskienė – už lietuvių kalbos puoselėjimą, tautinių mažumų kalbinį švietimą, pagalbą įvairių tautybių Lietuvos gyventojams integruojantis į visuomeninį gyvenimą.

Laureatams bus įteiktos Roko Dovydėno „Sraigės“ skulptūrėlės.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.