21.5 C
Panevėžys
Pirmadienis, 14 birželio, 2021

Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino temos panevėžiečius abiturientus nuvylė

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Lietuvoje šiandien prasidėjo brandos egzaminų sesija. Ji prasidėjo vieninteliu privalomu norint gauti brandos atestatą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminu.

Lietuvoje šiandien prasidėjo brandos egzaminų sesija. Ji prasidėjo vieninteliu privalomu norint gauti brandos atestatą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminu. Iš viso Panevėžio mieste yra 1140 abiturientų. Iš jų 792 laiko valstybinį egzaminą ir 384 – mokyklinį.

Pirmasis brandos egzaminas vyko 15-oje Panevėžio miesto mokyklų, kuriose yra įsteigti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino centrai.

Tuo tarpu Panevėžio rajone valstybinį lietuvių kalbos brandos egzaminą šiandien laikė 111 abiturientų, mokyklinį – 46. Valstybinis egzaminas buvo laikomas Velžio gimnazijoje, mokykliniai egzaminai paskirstyti per tris rajono gimnazijas: Velžio, Raguvos ir Paįstrio.

Ypatingos saugumo priemonės

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas paaiškino, kad šiemet, dėl pandeminės situacijos, moksleiviams pratęstas egzamino laikas. Tad vietoje 4 valandų, abiturientai egzaminą rašė 4 val. 15 min.

R. Dambrauskas.

„Egzaminų tvarka tokia, kaip visada. Keitėsi tik saugumo priemonės: mokiniai privalo ateiti su kaukėmis, klasėse išlaikyti saugius atstumus. Įprastai klasėse būdavo po 15 abiturientų, dabar – po 9. Tie moksleiviai, kuriems buvo taikyta izoliacija, irgi turi galimybę dalyvauti egzamine, tik būtina pateikti ne anksčiau kaip prieš 48 val. atlikto COVID-19 testo neigiamą atsakymą. Tačiau, atvykus į mokyklą, taip pat reikėjo pasidaryti greitąjį antigenų testą, užtikrinti maksimaliam saugumui. Mūsų gimnazijoje nebuvo nei vieno teigiamo testo“, – tikino gimnazijos direktorius.

Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis taip pat patvirtino, jog egzaminų tvarka – tradicinė. „Viskas kaip įprastai, tik, žinoma, imamės didesnių saugumo priemonių. Tačiau džiaugiamės, kad mūsų mokykloje nebuvo nei vieno sergančio ir nesulaukta kitokių pažeidimų“, – džiaugėsi R. Baltušis.

Šiemečio valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino temos:

 

  • Kaip elgiamasi grėsmės akivaizdoje? (Vincas Krėvė, Balys Sruoga)

 

  • Kas viešinama, o kas pasiliekama sau? (Vincas Mykolaitis-Putinas, Šatrijos Ragana)

 

  • Tėvo vaizdinys literatūroje

 

  • Kasdienybės vaizdavimas literatūroje

Temos – nuvylė

Ramygalos gimnazijos mokinė Viktorija atskleidė, kad ją šiųmetės temos nuvylė.

„Galvojau, kad temos bus labiau apie tautiškumą, todėl ruošiausi labiau joms. Buvo sunku pritaikyti turimas žinias… Vis dėlto, rašiau rašinį tema „Kaip elgiamasi grėsmės akivaizdoje“ ir rėmiausi B. Sruogos kūriniu „Dievų miškas“. Labai padėjo tai, kad leidžiama prisėsti prie kompiuterio, kadangi dėl streso daug kas pasimiršta. Tikiuosi išlaikyti egzaminą, nes tikėjausi geriau jį parašyti“, – sakė abiturientė.

Ramygalos gimnazijos mokinė Viktorija atskleidė, kad ją šiųmetės temos nuvylė.

Tos pačios gimnazijos mokinys Milvydas tikino, kad temos netikėtos.

„Rašiau samprotavimo rašinį, kadangi man jis – priimtinesnis. Dabar jau ramu širdyje, kai šis egzaminas jau praeitis. Tikiuosi egzaminą išlaikyti“, – juokėsi vaikinas.

Velžio gimnazijos abiturientas Armandas džiaugėsi, kad rašinyje pavyko panaudoti daug literatūros žinių. Jis rašė mokyklinį egzaminą.

Velžio gimnazijos abiturientas Armandas džiaugėsi, kad rašinyje pavyko panaudoti daug literatūros žinių. Jis rašė mokyklinį egzaminą.

„Manau viskas bus gerai, bent jau to tikiuosi. Temos man nepatiko, nes ruošiausi samprotavimo rašiniui, o, pamatęs temas, keičiau viską į literatūrinį. Rėmiausi J. Biliūnu ir J. Savickiu“, – sakė jis.

Paklaustas, ar pavyko gerai pasiruošti egzaminui pandemijos metu, Armandas tikino, jog tai – kiekvieno abituriento asmeninio įdirbio rezultatas. „Tie, kurie atsakingai ruošėsi, manau, galėjo puikiai pasiruošti ir namų sąlygomis, o, tie, kurie ir mokykloje mėgdavo tinginiauti ir namuose labai nepersistengė“, – atviravo abiturientas.

Velžio gimnazijos abiturientas Armandas džiaugėsi, kad rašinyje pavyko panaudoti daug literatūros žinių.

Leidžiama naudotis pagalba

Primename, kad lietuvių kalbos ir literatūros egzamians – vienintelis privalomas brandos egzaminas, kurį laiko visi abiturientai. Laikydami lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą abiturientai, kaip ir praėjusiais metais, autorius rašiniui galės pasirinkti iš visų šio dalyko programoje privalomų autorių.

Mokiniai per egzaminą gali naudotis privalomų programinių autorių kūriniais, pateiktais elektroniniu formatu. Kiekvienai 9 mokinių grupei skiriama ne mažiau kaip du kompiuteriai. Kompiuteryje galima rasti autorių kūrinius ir tai, kas svarbu, pasižymėti užduoties sąsiuvinyje. Kaip ir anksčiau per egzaminą galima naudotis Dabartinės lietuvių kalbos žodynu ir dvikalbiais žodynais.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Abiturientai laikys anglų kalbos egzaminą

confident-noyce

Abiturientai laikys informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą

confident-noyce

Abiturientai laikys biologijos brandos egzaminą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau