Lietuvio įspūdžiai iš Šiaurės Korėjos: badaujantys žmonės, lietuviška degtinė parduotuvėse ir ant...

Lietuvio įspūdžiai iš Šiaurės Korėjos: badaujantys žmonės, lietuviška degtinė parduotuvėse ir ant kulnų lipantys saugumo agentai

JP / Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvis Aurimas Mockus neseniai pateko į labiausiai izoliuotą pasaulio valstybę Šiaurės Korėją. Vos nusileidęs sostinės Pchenjano oro uoste, Aurimas neteko bet kokio susisiekimo su išoriniu pasauliu. Šiaurės Korėjoje neveikia nei mobilusis ryšys, nei internetas. „Jeigu tektų pabūti ilgiau, tai turbūt, kad ir stiprius nervus turinčiam žmogui, po kelių mėnesių lengva fobija prasidėtų”, – pirmas akimirkas Šiaurės Korėjoje LNK laidai KK2 prisimins patyręs keliautojas Aurimas.

Nors ryšio su artimaisiais Šiaurės Korėjoje palaikyti neįmanoma, tačiau šalyje niekada nebūni vienas. Turistai nuolatos sekami. Korėjos specialiosios tarnybos seka po šalį keliaujančius žmones, o viešbučių kambariuose sumontuota pasiklausymo aparatūra: „Kambaryje yra radijas. Tokios senos dėžės paliktos. Ir kitą pusę atsiverti ir matai ten tokie kabeliai, kaip nykštys keturi ateina. Greičiausiai kokia pasiklausymo įranga. Aš net juokavau, čia, sakau, tokių kabelių užtektų net rentgenui padaryti”.

BIC

Nors Šiaurės Korėjos režimas labai rūpinasi į šalį atvykusiais turistais, savi žmonės pamiršti. Daugybė žmonių badauja: „Atrodo, kad jie tikrai ten visi būtų veganai arba žaliavalgiai. Mėsa – prabangos prekė”.

Šiaurės korėjiečiai iki šiol gauna maisto talonus, o vidutinė alga siekia vos keliolika dolerių: „Gauna ryžių kiekvienam šeimos nariui, jeigu dirbantis žmogus. Nuo 300 gramų iki 450 gramų… Plius vyrui duoda du bokalus alaus. Dėl alkoholio tai jie nesivaržo, visi geria ir šnapsą, ir lietuviško šnapso teko matyti parduotuvėje”.

Sostinė Pchenjanas, pasak keliautojo Aurimo Mockaus, stipriai skiriasi nuo kitų Šiaurės Korėjos miestų. Ji pritaikyta turistams. Švari. Veikia net restoranai. Tiesa, patys korėjiečiai juose tik vaidina valgančius. Taip valdžia imituoja gerovę. „Kur buvom vežami valgyti, tai tiktai į tokias vietas paruoštas. Įeini, atrodo, restoranas, bet mes vieninteliai žmonės, kurie pietaujame, patalpos dažniausiai nešildomos arba pašildomos būtent tenai, kur tu valgysi”.

Iš Šiaurės Korėjos Aurimas sugebėjo parsivežti slapta filmuotos medžiagos. Jei oro uoste būtų įkliuvęs, laiką ko gero dabar leistų vienoje iš šalies kalinimo stovyklų. Išskirtiniai kadrai iš Šiaurės Korėjos – šį antradienio vakarą, 19.30 val., LNK laidoje KK2.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.