Lietuviai skolinasi rečiau, bet didesnes sumas ir atsakingiau

Lietuviai skolinasi rečiau, bet didesnes sumas ir atsakingiau

JP / Pixabay.com nuotr.

Lietuvos nebankinis finansų sektorius demonstruoja brandą – 2018 metų pabaigos vartojimo kreditų rinkos apžvalgos rezultatai rodo, kad lietuviai skolinasi rečiau, bet didesnes sumas ir atsakingiau. Finansų sektoriaus atstovai pastebi ir tai, kad mažėjantis kreditų gavėjų skaičius rodo, kad mažėja galimybės skolintis mažesnes pajamas gaunantiems asmenims.

Itin sumažėjo norinčių pasiskolinti pritrūkus lėšų „iki algos“ – per metus paraiškų skaičius smulkiems vartojimo kreditams (iki 290 Eur) sumažėjo dar ketvirtadaliu, o lyginant su 2015 metų pabaiga, tokių paraiškų skaičius mažėjo net keturis kartus. 2015 m. antrą ketvirtį tokių kreditų buvo suteikta už 10,34 mln. eurų, o 2018 m. ketvirtą ketvirtį – tik 2,63 mln. eurų.

Per tris metus pusantro karto išaugo paskolų dydis – 2018 metų pabaigoje lietuviai vartojimo kreditų bendrovėse vidutiniškai skolindavosi 1.045 Eur, kai tuo tarpu 2015 metais vidutinė kredito suma siekė tik 659 Eur.

BIC

Pirmą kartą besiskolinantys taip pat skolinasi rečiau, bet didesnes sumas – jei 2017 metų pabaigoje vidutinis naujai besiskolinančio kreditas siekdavo 1.059,3 Eur tai šiemet jis siekia jau 1.231,8 Eur. Tai – net 2,2 karto daugiau nei 2015 metų pabaigoje, kai vidutinė pasiskolinama suma siekdavo 546 Eur.

„Net ir įvertinus infliaciją, didėjantį pragyvenimo lygį bei kitus rodiklius, galima matyti, kad skolinamasi jau ne impulsyviai, o apgalvotai – didesniems pirkiniams, būsto remontui ir kitiems poreikiams“, – sakė Šarūnas Frolenko, Finansinių paslaugų įmonių asociacijos FINCO vadovas.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.