2.8 C
Panevėžys
Penktadienis, 28 vasario, 2025

Lietuva visada laukia sugrįžtančio pasaulio lietuvių jaunimo

AutoriusJP
FotoLRP


Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė susitiko su pasaulio lietuvių jaunimo atstovais, pasirinkusiais mūsų šalį šios vasaros stažuotėms pagal programą „Jungtis Lietuvai“ („Bring Together Lithuania“), ir su jais aptarė jaunimo ateities galimybes Lietuvoje, lietuvybės išsaugojimą užsienyje ir tautiškumą.

Susitikime šalies vadovas ir pirmoji ponia akcentavo, kad mūsų šalis laukia pasaulio lietuvių: aktyvių, bendruomeniškų, puoselėjančių lietuvišką paveldą užsienyje, pasiryžusių garsinti Lietuvos pasiekimus ir stiprinti kultūrinius, ekonominius, mokslo ryšius su kitomis valstybėmis.

„Lietuva visada atvira grįžtantiems veržliems, įgytas žinias ir patirtį pritaikyti norintiems, pasiryžusiems prisidėti stiprinant mūsų valstybę jaunuoliams. Mūsų valstybė daug pasiekė ir turi kuo didžiuotis: Lietuvos ekonomika auga, infrastruktūra gerėja, visuomenė laisvėja. Tikiu, kad šios vasaros patirtis šiuolaikiškoje ir modernioje Lietuvoje motyvuos dažniau joje apsilankyti, o gal net čia kurti ir savo ateitį“, – sakė valstybės vadovas.

Vasaros stažuočių ir Lietuvos pažinimo programa „Jungtis Lietuvai“ – puiki galimybė užsienyje gimusiems ir užaugusiems lietuviams įgyti profesionalių įgūdžių, pabendrauti su kitais lietuviais iš viso pasaulio, prisiliesti prie savo šaknų. Pasak šalies vadovo, tai proga pamatyti šalyje įvykusius pokyčius, kurie atveria galimybių jaunimui, įgijusiam išsilavinimą kitose šalyse, rinktis Lietuvą karjerai ir gyvenimui.

Vasaros stažuočių programos metu lietuvių diasporos studentai ne tik gali semtis patirties pirmaujančiose kompanijose ir organizacijose, bet ir pažinti šiuolaikinę valstybę.

Į šešių savaičių trukmės stažuotę atvyko 15 lietuvių kilmės jaunuolių, kurių dauguma gimė svetur, bet puoselėja lietuvybę, aktyviai dalyvauja užsienio lietuvių bendruomenių veikloje.Programą remia ir globoja Kazickų šeimos fondas, programai vadovauja Kamilė Naraitė.​


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda sako, kad „Zapad“ pratybos neturėtų kelti papildomo nerimo

JP Redakcija

G. Nausėda apie JAV ketinimus įvesti tarifus ES prekėms: dar nėra buvę muitų karo, kuriame kas nors būtų laimėjęs

JP Redakcija

G. Nausėda: mokesčių pakeitimai turi atliepti gynybos poreikius

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads